Na severu Itálie v oblasti Piemonte skončilo 25. Mistrovství světa seniorů. V Acqui Terme reprezentovali české barvy FM Jaroslav Mojžíš (kat. 65+, st. č. 58, Elo 2101, úvodní foto) a k šachu se po delší době navrátivší FM Daniel Šorm (kat. 50+, st. č. 19, Elo 2352).
Senioři měli k představení svého šachového potenciálu k dispozici jedenáct kol. FM Šorm v silně obsazeném poli necelé stovky šachistů odvedl slušnou práci. Nasbíral sedm bodů, což stačilo na patnácté místo konečného pořadí. Zapsal 6 výher, 2 remízy a 3 prohry. O celé body ho připravili celkově stříbrný velmistr Rozentalis (2553) a čtvrtý nasazený Angličan GM Arkell (2499). Nejvíce ho zřejmě bude mrzet prohra s FM Izquierdem (2161), kterému se v turnaji jinak příliš nedařilo. Všechny ostatní papírově slabší soupeře porazil a odremízoval silné mezinárodní mistry Rusa Kalegina (2440) a Itala Bruna (2420).
Také FM Mojžíš si oproti svému nasazení polepšil, skončil na 39. příčce konečného pořadí a ke svému FIDE ratingu připisuje necelých 30 bodů (bez záruky). FM Mojžíš podlehl papírově silnějším soupeřům čtyřikrát a pětkrát potvrdil roli favorita. Pěkná výhra se mu podařila v sedmém kole, kdy porazil německého FM Gruzmanna (2250). Konečné skóre 6,5 bodů na svém kontě zpečetil v posledním kole remízou s Brazilecem IM Troisem (2230). Kategorie 65+ se účastnilo 185 hráčů.
Docela zdařilé vystoupení našich, gratulace. Někteří borci jsou "nezničitelní", to nelze neobdivovat. Např. GM Jevgenij Vasjukov - 82 let, 4. místo, rating 2392, výkon 2460
.
Pěkné kvalitní MS, blahopřání našim.
Po Mariánkách 2016 opět Itálie, listopad 2017 - tam bych se již stačil kvalifikovat
.
Proč v partii Balashov - Mojžíš si nevzal bílý 59.Kxf4 koně zdarma?