Zápisky z Brazílie V

23.11.2011 15:05 | MS mládeže 2011

Dnešním dnem se turnaj přehoupl do své druhé poloviny. Také v pátém kole jsme zaznamenali plusový výsledek, přestože tomu průběh partií až tolik nenasvědčoval. I vzhledem k tomu považuji +1 po volném dni za dobrý vstup do druhé p...

Dnešním dnem se turnaj přehoupl do své druhé poloviny. Také v pátém kole jsme zaznamenali plusový výsledek, přestože tomu průběh partií až tolik nenasvědčoval. I vzhledem k tomu považuji +1 po volném dni za dobrý vstup do druhé poloviny mistrovství. Cennou výhru zaznamenal především Honza Macháň v H14, který dle svých slov ještě neporazil silnějšího soupeře, než kterého se mu podařilo v koncovce přehrát dnes. Díky tomu se dostal na velmi pěkných +2, uvidíme, jak zvládne poslední čtyři kola. Bodově je na tom stejně Lukáš Vlasák v H18, kterého však teprve nyní čeká těžší část turnaje (zatím měl až na jednu výjimku teoreticky o dost slabší soupeře). Největší naděje na výborné umístění stále živí Tadeáš Kriebel v H16, který se s +3 (4/5) drží v první desítce průběžného pořadí.

Dovolím si ještě pár doplnění k volnému dni, protože organizátoři se opět „vytáhli“. Jak jsem již psal, někteří z naší výpravy se vydali do místního aquaparku. Bohužel, bylo zavřeno… Slovenská výprava se pro změnu vydala do nedalekého Národního parku… kde ovšem bylo v pondělí také zavřeno!! Čili volný den „se vším všudy“. Po pravdě jsem se do Brazílie těšil, ale pevně doufám, že v dalších desítkách let se tu už MS mládeže konat nebude!!! A to jsem ještě nezmínil další věc, která mi velmi vadí: hotelový internet daleko více nefunguje, než funguje!!

Dnes budeme pokračovat v představování kategoriemi H/D 12+14.

Nela Pýchová

V kategorii D12 zatím srdnatě bojuje Nela Pýchová z Dolních Kralovic, hrající za oddíl TJ Spartak Vlašim. Nela chodí do 7. třídy „základky“, ale školu údajně nemá ráda a daleko radši dělá šachy. Krom toho také dříve hrála závodně fotbal (cca 2 roky), hraje na klavír (6 let) a chodí do literárně-dramatického kroužku. Má také ráda zvířátka: nejen že má doma dva králíky, dvě morčata, kocoura, psa a rybičku, ale především si ke každé partii nosí dříve jednoho a teď dokonce dva myšáky pro štěstí!:)

Michaela Hatašová

O kategorii výše ČR reprezentuje Michaela Hatašová z Libčic nad Vltavou, v současné době členka ŠK Kladno. Míša je sympatická mladá dívka, která má kromě šachů veliký koníček, a to kreslení. Nejradši maluje tuží a v současné době je v 9. třídě, takže se připravuje na přijímací zkoušky – ráda by se dostala na střední školu se zaměřením na grafický design. Také nám o sobě prozradila, že má ráda angličtinu, Animé a naopak nemá ráda sluníčko, protože jí svítí do očí a je vedro…:)

Jan Vykouk

Jan Vykouk z Mostu hraje v kategorii H12, nicméně je mu teprve 11 let, takže může hrát stejnou kategorii ještě i příští rok. „Služebně“ je členem oddílu CHESS Most. Honza je nenápadný, ale milý kluk, který si kromě šachů rád zahraje stolní tenis. Ve škole ho nejvíce baví matematika a angličtina. Také rád chodí na ryby, díky čemuž má často během partií potřebnou trpělivost. A když je z mostu, tak pevně věřím, že dokáže zcela bez problémů postavit most (musím se ho na to hned zeptat…:)).

Jan Macháň

V H14 za nás válčí hned dva borci. Prvním je Jan Macháň, hájící kromě ČR oddílové barvy 2222 ŠK Polabiny. Navštěvuje 9. třídu základní školy, chtěl by pokračovat na gymnázium. Rád hraje fotbal, florbal, tenis a nově také golf. Kromě toho má rád počítač a holky…:)

Jiří Rýdl

Druhým je letošní mistr ČR v H14 Jiří Rýdl z Neratovic, hrající za TJ Spartak Vlašim. Jirka je šikovný podnikavý kluk, který si kromě šachů rád zahraje stolní tenis, Magicy či deskové hry. Také má zálibu v chození po horách, ježdění na kole a v zimě v lyžování (sjezdovém i běžeckém). Naopak nemá rád plavání a řekl bych, že vodu celkově: například tady na mistrovství snad ještě ani jednou nevyzkoušel hotelové bazény…:) V současné době chodí do tercie na osmiletém gymnáziu.

Partiové ukázky tentokrát nechám na příště, tak alespoň ještě přidám jednu pěknou společnou fotku z volného dne (viz další stránka; za její pořízení děkuji Jardovi Pýchovi):

Zleva: Josef Juřek, Karolína Olšarová, Jolana Rýdlová, David Kaňovský, Lukáš Vlasák, Nela Pýchová a Ondřej Matějovský

Průběžné výsledky české výpravy

Odkazy

Stárnky MS mládeže 2011
Průběžné výsledky
On-line přenos (v 18:00 hod.; v neděli 20. listopadu v 13:00 hod. a 20:00 hod.; poslední kolo v 13:00 hod.)
1x 2484x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
24.11.2011 08:38 | Autor neznámý

Blahopřeji, 8 bodů v 6.kole. Lukáš Vlasák v desítce, Karolína v patnátce. Zdravím zvlášt Honzu Vykouka s jeho maminkou - reprezentanty našeho kraje, také vyhrál a je na 4 bodech.

Jinak si pobyt Davide "drobnostma" nenechte znepříjemnit. Když se jezdí do těchto destinací, tak hlavně, aby bezpečnost byla ok, jídlo nezávadné a hygienické podmínky trošku na úrovni. Myslím, že by vaše podmínky v Brazíliii junioři/ky HD20 z předchozího MS v Indii jen záviděli.

 Zjistíme, že nejlépe pořádané turnaje jsou pak u nás v ČR. A tím "Mazuchové, Fialové, Paulíkové, Jelínkové" a další, našince rozmazlili. Pak jsou jednou u nás problémy s on-line z MČr a přes veškerou parádu v místě je to hodnoceno zde snad jako nejhorší akce. A kolikrát zde přitom je kafráno na on-line, web, propagaci daleko silněji obsazených a hlavně dotovaných turnajů ze světa včetně civilizovaných zemí Evropu nevyjímaje.

Tak si to užívejte, když nepůjde net, napíšeš nám až poté z domova, hlavně do finiše mnoho úspěchů  na šachovnicích, mají to mladí reprezentanti skvěle rozehráno. Pozdravuji kromě zmíněných severočechů i Sergeje (se kterým jsem ve výpravě trávil mistrovství v minulých letech v podobně exotických destinacích) a samozřejmě celou výpravu ať vše vyjde.