Mistrovský slet v olympijském stínu

09.09.2016 07:55 | Domácí turnaje

V sobotu 3. 9. 2016 byl odehrán 7. ročník šachového rapid turnaje Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího v Jablonném nad Orlicí.

Turnaj se uskutečnil díky finanční podpoře TJ Jablonné n.O., firmě Schulte automotive wiring s.r.o., penzionu U Vorlíčků a Jiřímu Černohousovi. Díky patří i cca dvaceti dalším sponzorům.

IM Plát na olympiádě, GM Krejčí v Říčanech (několikrát se zúčastnili), přesto ve startovním poli 5 IM v čele L. Černouškem a P. Šimáčkem, pronásledováni smečkou mladých FM v čele s J. Mojžíšem. Průměrné elo první desítky 2335, to už je „slušnéééj pouťááák“. Standardní skluz při zápisu (to se dožene) a starosta města M. Wágner zahájil s rozhodčím M. Šmajzrem turnaj.            

Ve třetím kole začalo přituhovat, ale zatím bez velkého překvapení, no a ve čtvrtém kole už se bojovalo o finanční ceny. Na prvních dvanácti šachovnicích bez remízy. Bohužel pozdě dodané obědy znovu zadělaly na časovou tíseň, je mi to líto. Venku bylo sluníčko, hráči se vyvětrali a s čistou hlavou se mohli pustit do dalších bojů. Ale oběd zapracoval a první tři šachovnice pouze půl.


Tím se hráči vyřadili z boje o finanční cenu 500,- Kč pro šachistu BOJOVNÍKA, který se umístí nejvýše bez remízy. Cenu nakonec vyhrál IM P. Zpěvák z Litovle, dcera J. Zpěváková ze Starého města se stala nejlepší ženou. Další speciální cenou byl hráč do 2100 elo, který si zahraje v turnaji s nejvíce IM a FM. Cenu dělil R. Solil z Lanškrouna s P. Třasákem z Pardubic, za čtyři partie s titulovanými hráči.


Vítězem se stal IM L. Černoušek z Unichessu Praha, jen na pomocné hodnocení před IM P. Šimáčkem ze Zikudy Turnov a třetí místo obsadil loňský vítěz FM J. Půlpán z Rapidu Pardubice. Nejlepším seniorem se stal IM S. Vesselovsky z BŠŠ Frýdek-Místek. Formu potvrdili z posledních turnajů i FM J. Havelka a IM M. Červený čtvrtým a pátým místem, ale na bedně jsou jen tři fleky. Možná GM Cimrman by jich vymyslel víc .

Jako každoročně musím poděkovat rozhodcovské dvojici Šmajzrových za výbornou šachovou organizaci turnaje + rozdělení a udělení cen, celé rodině Vaníčkových za organizaci, Lence Šafářové za bar a panu Pavlu Vorlíčkovi za pomoc s přípravou sálu.

 

Kompletní výsledky a pořadí 

Stáhnout fotky 

     


Tahu zdar Honza Vaníček


0x 3835x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat