Letní akce Brněnské šachové školy

04.07.2016 21:18 | Šachové tábory a dovolená

Tradiční pestré šachové léto Brněnské šachové školy je už v plném proudu. Cestovatelé od moře z Lignana poslali první zprávy.

Třicet spokojených účastníků s organizátorem Miroslavem Hurtou kromě italského moře a slunce si užívá v polední siestě a po večerech také šachové lekce a turnaje. Tábor v Domašově nad Bystřicí mistra Richarda Biolka pro pokročilé šachisty byl vyprodán mnoho měsíců dopředu, úspěšně odstartoval ihned po vydání vysvědčení na školách. Třicítka turistů bude slézat koncem července, začátkem srpna roháčské hřebeny a kochat se krajinou kolem horských jezer v Západních Tatrách na Slovensku. Nejméně polovina z nich večer může zasednout k šachovnicím, pobyt připravil popatnácté Jan Gorčák se svými věrnými spolupracovníky.

Několik volných míst ještě nabízí letní šachový tábor ve Vřesovicích u Kyjova.

Pořadatelé mohou ještě pozvat nadějné a talentované šachisty, ale i ty, kteří se s šachovou hrou teprve seznamují, na 31. ročník letního šachového tábora. Ten proběhne ve dnech 13. – 27. srpna na osvědčené stanové základně turistů TJ Bučovice ve Vřesovicích u Kyjova uprostřed krásné přírody Chřibských lesů.


Většina účastníků nocuje ve stanech, nejmladší zájemce a méně otužilé táborníky je možné ubytovat v chatkách. Kolektiv vedoucích s mnohaletými zkušenostmi, pestrý šachový i nešachový program a strava jako z domácí kuchyně jsou samozřejmostí.

Bohatý šachový program zahrnuje hlavní turnaj se zápočtem na LOK, turnaje o výkonnostní třídy se zápisem, simultánky šachových mistrů, tréninky apod. Pozornost je věnována i výuce základů šachové hry, takže se rodiče nemusí bát přihlásit ani úplné začátečníky, kteří se šachy chtějí teprve naučit.


Kromě šachového programu nebude chybět množství volnočasových aktivit, které k táboru nedomyslitelně patří - koupání v rybníce, plavby na lodičkách, táboráky, výlety po okolí a nejrůznější soutěže. Celotáborová hra je letos inspirovaná pirátskou tématikou. Výzva pro všechny mladé šachisty a šachistky: kapitán lodi Černá dáma, který se vydává po stopách pokladu slavného kapitána Blitze, právě verbuje svou posádku! Dítě je možné na tábor přihlásit i na kratší dobu – například na zkoušku na týden. Propozice tábora naleznete v příloze, více informací poskytne hlavní organizátor Tomáš Matula přes e-mail tomasmatula79@seznam.cz nebo telefon 604 275 012.


Propozice Letní šachový tábor Vřesovice


Jan Gorčák, Vlaďka Nováková


0x 6560x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované