Online tréninky a online zahájení na měsíc březen/marec v roce 2023

06.03.2023 06:27 | Trénink

Tento měsíc (březen/marec) uzavřeme otevřenou sicilskou a vrhneme se na poziční cit v otevřené sicilské, tedy jak hrát pozičně, jak zacházet s figurami, kdy a jak měnit dámy atd.

Online tréninky (březen/marec):


Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/eDAO/

Minulý měsíc jsme jeli pěšcové struktury a sice otevřenou sicilskou za bílého, kde jsme probírali hlavně taktické motivy, útok na krále a důležitost boje o iniciativu. Tento měsíc (březen/marec) uzavřeme otevřenou sicilskou a vrhneme se na poziční cit v otevřené sicilské, tedy jak hrát pozičně, jak zacházet s figurami, kdy a jak měnit dámy atd.

V březnu/marci bych rád probral pěšcovou strukturou sicilské za bílého, druhý díl. Zaměříme se na to, jak hrát tuto strukturu pozičně (strategicky), na postupné vylepšování pozice a na přechod do koncovky a také na typové koncovky z těchto pozic. Je to důležité, protože iniciativa zde, (otevřená sicilská) nemusí být spjata jen s útokem na krále. Tímto tuto strukturu uzavřeme.

Poziční/strategické téma otevřené sicilské pojedeme podle více šachových koryfejů, podobně jako minule, tedy například podle hráčů: Keres, Geller, Smyslov, Fischer, Karpov, Anand, Adams, Carlsen atd.

Všechno si samozřejmě pořádně vysvětlíme a ukážeme si spoustu příkladů, které jsem většinou nikdy nikde nepublikoval. Po těchto trénincích budete daleko lépe chápat tyto struktury a dobře se v nich budete orientovat - my se samozřejmě zaměříme na plány, na figury, na motivy a další nuance (těchto) typových pozicí. A to je klíčové z hlediska šachové strategie.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:


5.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého - pozičně 1.díl                7.3. 2023

6.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého - pozičně 2.díl              14.3. 2023

7.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého - pozičně 3.díl              21.3. 2023

8.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého - pozičně 4.díl              28.3. 2023


Jde o čtyři díly za měsíc březen/marec v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.
 

Online zahájení (březen/marec):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/RORV/

Rád bych se nyní "vrhnul" na zajímavosti zahájení, které se vám mohou hodit. Možná stejně jako já máte problém po 1.d4 s 1...Jf6, kde černý hraje KIDa, Grünfelda, Benka nebo různé odrůdy BenOni. Pro vás mám zajímavou a moderní zbraň za bílého:

Tedy po tazích 1.d4 Jf6 2.Jc3!? d5 3.Sf4 jít do toho moderního systému, který se asi jmenuje Richter - Veresovův útok nebo Jobavův útok. Proč tento systém?

Je zajímavý, bílý zde má plno plánů a je také agresivní. Je to trochu rozdíl oproti pozičním věcem, jako jsou třeba dvojí fiančeta atd. Navíc to není tak známé a je tam dost možností na "zdravou vlastní tvorbu". A asi největší plus tohoto systému je to, že "zabíjíte" všechny populární zahájení po 1...Jf6 s 2...g6 za černého. Černý sice může hrát 2...g6 ale po 3.e4 má bílý Pirce - kterého jsme již brali v zahájení po 1.e4!? pozičně.

My se samozřejmě - jako obvykle - zaměříme na vzorové partie a motivy, jistěže nebudou chybět ani varianty. Klíčem ale je, abyste zahájení dobře pochopili a věděli, co máte dělat a proč to máte dělat. A to je klíč k porozumění zahájení.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

1.díl       1.d4 Jf6 2.Jc3 d5 3,Sf4 za bílého     1.díl                    9.3. 2023

2.díl       1.d4 Jf6 2.Jc3 d5 3,Sf4 za bílého     2.díl                   23.3. 2023

Jde o dva díly za měsíc březen/marec v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".
 
Robert Cvek
0x 2268x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované