LCEL+LCWL960 - šachy ve střední Asii

17.11.2023 15:04 | Turnaje

Minulou neděli jsme si úspěšně střihli španělský večer, kde první dva zápasy se počítaly do evropské ligy LCEL a poslední byl souboj ve fišerkách do LCWL Chess960.

I tentokrát si podobný rozpis zopakujeme, protože hrajeme

chesspawn v neděli 19. listopadu 2023 od 16:00 chesspawn

chesspawn evropskou ligu LCEL s Kazachstánem chesspawn

a navážeme

chesspawn zápasem LCWL Chess960 s Uzbekistánem chesspawn

Ale postupně ...

Jak jsem psal minule, 8. sezóna evropské ligy LCEL se teprve rozjíždí a je dobře, že jsme první utkání jasně vyhráli (ale přitom jsme si i dobře zahráli). Španělé jsou totiž na rozehrání skvělí, bývá jich totiž hodně, takže vyšlo skoro na každého, kdo přišel a hrálo se na krásných 58 šachovnicích.

Do tabulky LCEL tak máme slušný závdavek a přes sebou Kazachstán, který má před sebou také druhý zápas (v tom prvním prohrál s Rumunskem). Pokud chceme navázat na naši zlatou ze šesté sezóny LCEL a dát zapomenout na "bramborovou" ze sezóny minulé, tak soupeře jako Kazachstán potřebujeme porazit (a máme na to).

A ještě jedna poznámka k evropským zápasům podle nových pravidel - ukázalo se, jak ošidné je použití rapid tempa 10+0 (tedy bez přírůstku, prostě jen deset minut na partii). Minulou neděli jsem viděl celou řadu partií, které byly na šachovnici už jasně vyhrané, ale skončily prohrou na čas. Tak si na to dávejte pozor!

Zato ve "fišerkách" nám to v aktuální sezóně zatím moc nešlo a vítězství nad Španělskem (po třech předchozích porážkách) to doufám zlomí - konečně jsme jasně ukázali, že i s promíchanými figurkami umíme.

Uzbekistán je na tom v LCWL Chess960 zatím podobně - zatím má na kontě dvě porážky (Filipíny, Rumunsko) a jednu výhru (Španělsko). Takže se dá očekávat, že kdo nedělní zápas vyhraje, ten skončí v konečné tabulce před poraženým. A to je další motivace v neděli zabojovat a vyhrát ...

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak to bude v neděli konkrétně probíhat?


Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL a LCEL včetně aktuálních tabulek a týmových statistik najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

Dnešní obrázek byl  již tradičně vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Kazakh or Uzbek chess folklore" .

1x 615x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Zdeněk Desná

Mám trochu obavy z toho, že utkání začíná příliš brzy, neboť se hrají také soutěže družstev. Proto, kdo může, tak hrajte!

+0 /-0 | 17.11.2023 15:33