Kovářská v Krušných horách hostila šachové juniory

22.11.2016 04:09 | Mládež

Mezi děvčaty dominovaly WFM Nela Pýchová a Natálie Kaňáková, mezi hochy FM Petr Hollan. Postup do finále juniorů si zajistila šestice hráčů z prvních sedmi umístěných.

Mistrovství České republiky juniorek v kategoriích do 18 a 20 let (D18/D20) a Polofinále Mistrovství České republiky juniorů (H18/H20) hostila v průběhu uplynulého týdne obec Kovářská. Na závěr turnaje zavítal v sobotu odpoledne mezi mladé šachisty s vnučkou i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterým také spolu se zástupci Šachového svazu České republiky předal ceny a věcné dárky.


Atmosféra při vyhlašování výsledků odpovídala celotýdennímu klání

 Jak při svém krátkém vystoupení k účastníkům Oldřich Bubeníček řekl, dovedně vyvedená šachovnice s kameny zdobí i jeho pracovnu na krajském úřadě. „Sám však šachy nehraji, ale jako každému jinému sportu jim také fandím. Hlavně však oceňuji vaše umění a jsem rád, že jste zavítali do našeho krásného regionu Krušných hor,“ dodal hejtman Bubeníček. Podle slov ředitele soutěže Romana Burdy se v hotelu Central v obci Kovářská sešlo na šedesát účastníků mistrovství, dalších jedenáct šachistů se zúčastnilo doprovodného programu s tajemným názvem OPEN Zapovězených tváří. Asistent ředitele soutěže Michal Mach prozradil, že za záhadným pojmenováním byly ve skutečnosti šachové partie nadšenců z Mostu, kteří přijeli nasát mistrovskou atmosféru. 


Hejtman Oldřich Bubeníček s organizátory mistrovského klání

V kategorii D18/D20 zvítězila WFM Nela Pýchová z TJ Spartak Vlašim, v obou kategoriích juniorů se s jednoznačně nejlepšími výsledky celého turnaje na nejvyšším stupni vítězů umístil Petr Hollan z klubu Tatran Litovel. Uskutečněné Polofinále Mistrovství ČR H18/H20 bylo kvalifikačním pro nadcházející jarní Mistrovství České republiky juniorů, které proběhne v Koutech nad Desnou a postupuje do něj první šestice hráčů (přesněji hráči z první sedmičky umístěných, protože jeden z hráčů se postupu do finále vzdal).

Tisková zpráva


Medailistky MČR juniorek

D20: 1. WFM Nela Pýchová, 2. Natálie Kaňáková, 3. Simona Suchomelová.

D18: 1. WFM Nela Pýchová, 2. Natálie Kaňáková, 3. Tereza Beluská


Tři nejlepší šachové juniorky v kategorii D20. Vítězka Nela Pýchová vpravo, Natálie Kaňáková uprostřed, Simona Suchomelová vlevo


Medailisté Polofinále MČR juniorů

H20:  1. FM Petr Hollan, 2. FM Jakub Půlpán, 3. Jan Macháň

H18: 1. FM Petr Hollan, 2. Jonáš Eret, 3. FM Josef Havelka


Tři nejlepší v kategorii H20, vítěz Petr Hollan uprostřed, Jan Macháň vlevo, Jakub Půlpán vpravo

 


Tři nejlepší v kategorii H18. Uprostřed vítěz Petr Hollan s absolutně nejlepšími výsledky turnaje, Josef Havelka vlevo, Jonáš Eret vpravo


5x 6486x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Michal Mach

Na stránkách pořadatele, tady TJ Neratovice, odkud jsem zatím stáhl poslední kola, neboť dopisujeme ne online partie, zaslat mohu osobně na email zatím zpracované a postupně aktualizovat.

Za pořadatele

Michal Mach, asistent ředitele turnaje

 

 

+0 /-0 | 24.11.2016 12:19

capjar

Partie jsou někde k dispozici?

+0 /-0 | 22.11.2016 20:31

Michal Mach

Rád bych poděkoval jako spoluorganizátor všem zůčastněnným za dramatické a hezké partie, rodičům a trenerům za trpělivost a doprovod, dále panu Hejtmanovi Bubeníčkovi za podporu. Nakonec skvělému spoluorganizátorovi Romanu Burdovi, Romane bylo mi ctí. 

+0 /-0 | 22.11.2016 19:38

Vojtech.Mejzlik

nevím teda, proč píšu obrázkem a ne fotkou, ale budiž :D

+0 /-0 | 22.11.2016 09:26

Vojtech.Mejzlik

Zuzko, opravte si pod posledním obrázkem kategorii (H18 ne H19). :)

+0 /-0 | 22.11.2016 09:18