Kovářská v Krušných horách hostila šachové juniory

22.11.2016 04:09 | Mládež

Mezi děvčaty dominovaly WFM Nela Pýchová a Natálie Kaňáková, mezi hochy FM Petr Hollan. Postup do finále juniorů si zajistila šestice hráčů z prvních sedmi umístěných.

Mistrovství České republiky juniorek v kategoriích do 18 a 20 let (D18/D20) a Polofinále Mistrovství České republiky juniorů (H18/H20) hostila v průběhu uplynulého týdne obec Kovářská. Na závěr turnaje zavítal v sobotu odpoledne mezi mladé šachisty s vnučkou i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterým také spolu se zástupci Šachového svazu České republiky předal ceny a věcné dárky.


Atmosféra při vyhlašování výsledků odpovídala celotýdennímu klání

 Jak při svém krátkém vystoupení k účastníkům Oldřich Bubeníček řekl, dovedně vyvedená šachovnice s kameny zdobí i jeho pracovnu na krajském úřadě. „Sám však šachy nehraji, ale jako každému jinému sportu jim také fandím. Hlavně však oceňuji vaše umění a jsem rád, že jste zavítali do našeho krásného regionu Krušných hor,“ dodal hejtman Bubeníček. Podle slov ředitele soutěže Romana Burdy se v hotelu Central v obci Kovářská sešlo na šedesát účastníků mistrovství, dalších jedenáct šachistů se zúčastnilo doprovodného programu s tajemným názvem OPEN Zapovězených tváří. Asistent ředitele soutěže Michal Mach prozradil, že za záhadným pojmenováním byly ve skutečnosti šachové partie nadšenců z Mostu, kteří přijeli nasát mistrovskou atmosféru. 


Hejtman Oldřich Bubeníček s organizátory mistrovského klání

V kategorii D18/D20 zvítězila WFM Nela Pýchová z TJ Spartak Vlašim, v obou kategoriích juniorů se s jednoznačně nejlepšími výsledky celého turnaje na nejvyšším stupni vítězů umístil Petr Hollan z klubu Tatran Litovel. Uskutečněné Polofinále Mistrovství ČR H18/H20 bylo kvalifikačním pro nadcházející jarní Mistrovství České republiky juniorů, které proběhne v Koutech nad Desnou a postupuje do něj první šestice hráčů (přesněji hráči z první sedmičky umístěných, protože jeden z hráčů se postupu do finále vzdal).

Tisková zpráva


Medailistky MČR juniorek

D20: 1. WFM Nela Pýchová, 2. Natálie Kaňáková, 3. Simona Suchomelová.

D18: 1. WFM Nela Pýchová, 2. Natálie Kaňáková, 3. Tereza Beluská


Tři nejlepší šachové juniorky v kategorii D20. Vítězka Nela Pýchová vpravo, Natálie Kaňáková uprostřed, Simona Suchomelová vlevo


Medailisté Polofinále MČR juniorů

H20:  1. FM Petr Hollan, 2. FM Jakub Půlpán, 3. Jan Macháň

H18: 1. FM Petr Hollan, 2. Jonáš Eret, 3. FM Josef Havelka


Tři nejlepší v kategorii H20, vítěz Petr Hollan uprostřed, Jan Macháň vlevo, Jakub Půlpán vpravo

 


Tři nejlepší v kategorii H18. Uprostřed vítěz Petr Hollan s absolutně nejlepšími výsledky turnaje, Josef Havelka vlevo, Jonáš Eret vpravo


5x 4272x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
24.11.2016 12:19 | Michal Mach

Na stránkách pořadatele, tady TJ Neratovice, odkud jsem zatím stáhl poslední kola, neboť dopisujeme ne online partie, zaslat mohu osobně na email zatím zpracované a postupně aktualizovat.

Za pořadatele

Michal Mach, asistent ředitele turnaje

 

 

22.11.2016 20:31 | capjar

Partie jsou někde k dispozici?

22.11.2016 19:38 | Michal Mach

Rád bych poděkoval jako spoluorganizátor všem zůčastněnným za dramatické a hezké partie, rodičům a trenerům za trpělivost a doprovod, dále panu Hejtmanovi Bubeníčkovi za podporu. Nakonec skvělému spoluorganizátorovi Romanu Burdovi, Romane bylo mi ctí. 

22.11.2016 09:26 | Vojtech.Mejzlik

nevím teda, proč píšu obrázkem a ne fotkou, ale budiž :D

22.11.2016 09:18 | Vojtech.Mejzlik

Zuzko, opravte si pod posledním obrázkem kategorii (H18 ne H19). :)