Kdo bude Mistrem ČR družstev mládeže 2016?

22.04.2016 10:24 | Mistrovství ČR družstev mládeže 2016

O letošním titulu Mistra ČR družstev mládeže se bude rozhodovat o nadcházejícím víkendu ve Vlachovicích u Nového Města na Moravě.

Loňský titul obhajuje TJ Spartak Vlašim. Zatímco ve finále A se rozhodne se o Mistrovi ČR, tak ve finále B se rozhodne o čtyřech sestupujících. Během víkendu se také konají závěrečná soustředění všech čtyř skupin 1. ligy družstev mládeže, ze kterých vzejdou 4 postupující do extraligy 2016/2017.


Západní skupinu letos vyhrál tým SK OAZA Praha, který si do finále přinesl 9 bodů a je hlavními favoritem na titul Mistra ČR. Šachklub Klatovy si „ze západu“ přinesl do finále jednu porážku. Obhájce titulu má na kontě dvě porážky ze skupiny západ. Ve skupině východ byly nejlepší týmy BŠŠ Frýdek-Místek a ŠK 2222 Polabiny. Oba přicházejí bez porážky, ale mají v tabulce již dvě remízy.

V boji o záchranu má nejhorší startovní pozici B-družstvo ŠK 2222 Polabiny, které je zatím bez bodu. Nejlepší startovní pozici zde má tým Durasu Brno, neboť má na svém kontě plný počet bodů. Boj o záchranu však bude pro všechny družstva složitý a slibuje dramatický boj.

Mistrovstvím ČR družstev mládeže pořádá z pověření Šachového svazu ČR Šachová škola Světlá nad Sázavou ve spolupráci s KŠS Vysočina a za podpory Kraje Vysočina.

Hraje se v pěkném Hotelu Pavla ve Vlachovicích. Hlavním rozhodčím je Jiří Siebenbürger, který je současně vedoucím soutěže a bude tedy ihned aktualizovat výsledky v databázi soutěží. Pořadatel zajistil on-line přenos 24 šachovnic. Veškerý informační servis bude průběžně doplňován na stránkách pořadatele.

V pátek se hraje jedno kolo, v sobotu na družstva čeká dvojkolo a v neděli je na programu poslední kolo, ve kterém se mimo jiné utkají vítězové základních skupin. Odpoledne ve 13:30 bude slavnostně vyhlášen Mistr ČR družstev mládeže pro rok 2016.


Finále "A"
Finále "B"
Web pořadatele
Propozice
Předchozí ročníkyIng. Zdeněk Fiala

1x 3942x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pavel Ch

Odbočím, ikdyž ne tolik, v soutěži žen často hraje více dorostenek.

Vpravo v novinkách extraliga žen, nově, "volnější" sestava co se týče klubů. Jen o mistra ČR a SR hrají ti sestavení dle zvyklostí minulých let. Pročtěte si propozice.

Tak se i na extraligách a ligách mládeže (všem přeji krásné zážitky a úspěchy) domluvte se slečnami, kdo týmy vyšle na Slovensko.

+0 /-0 | 22.04.2016 10:31