Karjakin je v Norsku jako doma

14.06.2014 08:15 | Norway chess 2014

Norská dávka šesti bodů Sergeje Karjakina začíná zavánět tradicí. Stejně jako v loňském prvním ročníku superturnaje ve Stavangeru nastřádal vytáhl své konto na tuto cifru a zvítězil. Domácí hvězdu Carlsena končícího na druhém místě zastínil o půl bodu.

Definitivní rozuzlení muselo přinést poslední kolo. Magnus Carlsen doháněl půlbodovou ztrátu na Karjakina a doufal, že Caruana bude jeho spojencem na dálku. Norské derby dopadlo výsledkově dle předpokladů, ale Simen Agdestein přeci jenom úřadujícího mistra světa řádně potrápil a přinutil ho zařadit nejvyšší stupeň nátlakové techniky. "Po první časové kontrole na mne již dolehla celková únava z náročného turnaje," přiznal Agdestein. I přes konečné poslední místo obdržel Agdestein od Carlsena pochvalu. "Hrál velmi dobře celý turnaj, věřím, že to bude mít pozitivní vliv na jeho hru na olympiádě."

Simen Agdestein


Dlouho byl pohled na vedlejší stolek, kde vyzval Caruana bílými Karjakina, pro Carlsena velmi příjemný. Karjakin však získal silnou aktivitu na dámském křídle a precizní technikou již nedovolil Caruanovi změnit běh partie. Výhrou si ruský velmistr zajistil celkové vítězství v turnaji a bonus 100.000 euro. "Pro dobrý výsledek musíte hrát dobře, to mi zde chybělo," sdělil smutně Caruana, který skončil na čtvrtém místě.


Konečné pořadí
-
. kolo -
3x 4560x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Petr Boleslav

díky, opraveno

+0 /-0 | 14.06.2014 14:02

Kozarek
tusim vam v tabulke chyba posledny stlpec.
+0 /-0 | 14.06.2014 11:13