GM Robert Cvek s přehledem vítězí v Dolním Benešově

21.09.2014 22:41 | Uživatelské zprávy

Dolní Benešov se v sobotu 20.9.2014 stal již počtvrté ve své historii hostem účastníků osmého ročníku Grand Prix ČR v rapid šachu.

  Historie turnaje sahá do roku 1985 a po sobotním brífinku pořadatelů v jedné z restaurací ve městě to vypadá, že určitě bude třicítka.
K výsledkům se vyjadřovat nebudu, neboť to za mne s rychlostí blesku provedla paní Zuzanka Červená. Tak jen drby.   

e čtvrtek se předal naší hlavní gulášové kuchařce pytel s hovězími krky a padesátilitrový hrnec a další potřebné komponenty. Mělo toho všeho být na minimálně osmdesát porcí. Nakonec guláše pochyblo, protože bylo málo šťávy a tak se dávalo více masa, aby to vyšlo. A vyšlo jen šedesát dávek, za to řádně hutných. Holky v bufetu si letos nesedly, pořád frmol, to nepamatují takový záběr. Málo se pilo presto, za to jelo pivo desítka. Odhady o zájmu účastníků tak v mnohém nevyšly.

V pátek večer se část pořadatelského týmu bratřila s bratry slováky z družebního Liptova při bleskovém turnaji v sousedních Bolaticích. Ráno bylo těžké, ale nakonec se všichni aktéři sešli na sále.

Hlavním partnerem turnaje byla černočervená firma Wűrt, která věnovala věcné ceny. Na zahájení turnaje nedorazil pan starosta, protože měl družbu v sousedním Polsku.

Vybaven požehnáním drahé polovičky dorazil mezi prvními skromný několikanásobný vítěz memoriálu GM Robert Cvek z 1. Novoborského a na kole také i jeho klubový kolega IM Tadeáš Kriebel.  Dorazil i další skoro inventář tohoto turnaje GM Petr Velička,  který svoji návštěvu na severu pojí s návštěvou rodného města Ostravy.  Nakonec bylo i s mládeži na sále vysoko nad sto šachistů, což při současném turnajovém boomu je slušné číslo.

Pan rozhodčí Gemsa byl téměř bez práce, nezaregistroval jsem koflikt a tak jen kontroloval. Což je velmi dobře. On-line se nevysílal do éteru tři kola, neboť spadla wifina a obsluha to nezaregistrovala. Dortem ve znaku Baníku byl obdarován oslavenec pan Melecký. Je pravdou, že ta baníkovská hymna, dvacetkrát přehrána, asi šla hodně lidem na nervy. Děti popletly lístky s výsledky a byl malý malér. Co nešlo uspíšit bylo zahajování kol. Patnáct minut a dvě sekundy k tomu za tah bylo téměř čtyřicet minut na kolo. Tam se to drhlo. Ale nikdo se nehádal. Asi i tak to byl záhul pro účastníky, přestávky mezi koly byly minimální. Trochu na to tempo doplatil FM Jirka Kočičák, který měl těžkou partii v předposledním kole. Emoce se přenesly i do posledního devátého kola a tak ta půlka , co je  uvedená v on-line je pravdivá.  Ale plně chápu.

Možná, že někteří brblali, že vyhodnocení turnaje skončilo v sedmnáct, ale fakt, nešlo to urychlit. Snad jen zkrátit přestávku, ale ta byla půl hodiny. Z vlastních zkušeností vím, že je to akorát.

On-line byl letos jen jeden. S novým softwarem. A konečně jel téměř bezchybně.

Losovatelný dortík pro děti vyhrál žáček z BŠŠ a vzorně se o něj podělil s kamarády, což bylo velmi hezké.  A to je vše. Letos nic mimořádného. Kompletní fotodokumentaci naleznete na stránkách šachistů Dolního Benešova. Tady jen pár chuťovek.

   
0x 4147x Rudolf Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat