Evropský šampionát týmů na ChessKidu pokračuje v únoru druhou soutěží!

24.02.2022 20:32 | Zahraniční zprávy

Evropský šampionát týmů na ChessKidu pokračuje v únoru druhou soutěží! Minulý měsíc jsme viděli vítězné Lotyšsko (pokud jste to nestihli, podívejte se zde), ve druhém vydání se seznámíme se závodníky z nových zemí.


Evropský festival týmů na ChessKidu. Všechny účastnící se země.

Turnaj pro region 2 začíná 26. února v 15:00 a představí se zde týmy ChessKidu z následujících zemí – Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Stejně jako v první soutěži, každá země postaví tým čtyř hráčů ze čtyř různých věkových kategorií (U8, U10, U12 a U14). Tým tvoří dvě dívky a dva chlapci v libovolných kategoriích.

Evropský festival týmů na ChessKidu. Tým České republiky.


Českou republiku reprezentují: Jindřich Trejbal (U8), Eliška Janoušková (U10), Viktorie Buchtová (U12) a Karel Brožka (U14)


Formát turnaje: Všechny čtyři země se utkají ve dvojici semifinálových zápasů a vítězové těchto zápasů postoupí do finále. Každý reprezentant tedy hraje dvě partie (jednu bílými a jednu černými) proti hráči stejné kategorie.


Pokud zápas skončí remízou, odehraje se jeden zápas 5 minut (bez přídavku) se zástupci kategorie U14 z každého týmu. Pokud zápas skončí remízou, odehrají zástupci kategorie U12 z každého týmu ještě jeden zápas se stejným tempem hry a tak dále (U10, U8), dokud se neobjeví resultativní zápas.


Tempo hry: 10 minut na partii s bonusem 5 sekund za každý provedený tahČasový rozpis zápasů:

15:00 1. semifinále (Maďarsko vs Slovensko)

16:15 2. semifinále (Česká republika vs Rumunsko).

Přidejte se k nám na twitch.tv/chesskidcesko, kde bude všechny partie živě komentovat od 16:00 WGM Kateřina Němcová.

17:30 finále

Vítězové festivalu získají zdarma zlaté roční členství na ChessKidu a budou mít šanci soutěžit s ostatními špičkovými týmy později v tomto roce. Tým na druhém místě obdrží šest měsíců bezplatného zlatého členství na ChessKidu a všichni účastníci obdrží tři měsíce zlatého členství na ChessKidu.

1x 1220x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
Carlos

smiley

+1 /-0 | 24.02.2022 21:05