Pojďme na to s J. R. Capablancou!

07.02.2016 13:54 | Trénink

Úspěšný šachový trenér a komentátor velmistr Robert Cvek pro vás připravil další díl k sérii přednášek „sám sobě trenérem“, tentokrát na téma J. R. Capablanca. Na programu je intenzivní trénink, oblíbené rozehrávání pozic na čas i simultánka.

 

Mimořádné šachové soustředění v Příbrami

Soustředění proběhne  od 19. do 21.2. v Příbrami. Jedná se o doplňkové soustředění k sérii přednášek „sám sobě trenérem“. Jsou zvaní všichni šachisté všech výkonností. Pokusím se látku vždy podat tak, aby ji každý pochopil. Bude samozřejmě i dost prostoru na dotazy. Některé pozice se budou rozehrávat na čas (budete muset potvrdit své myšlenky v boji se mnou), bude proto dobré, aby si každý vzal nejenom šachovou soupravu, ale i hodiny. Musím z vlastní praxe potvrdit, že rozehrávání pozicí na čas, je jedním z nejlepších druhů tréninku.

J.R.Capablanca

 Téma soustředění bude Jose Raul Capablanca, třetí mistr světa. Capablanca byl génius plánu a jeho realizace, přechodu do koncovky a pak v technice hry (v koncovce) . Právě na tyto prvky bych se chtěl zaměřit nejvíce. Ještě se podíváme na několik "malých" kombinací tohoto velkého Mistra. Měli jsme možnost vidět už několik krásných partií Capablancy, ukáži vám další a hlavně ty, které pokládám za nejdůležitější . Které mi nejvíce daly v mém šachovém růstu a které pan ing. Hora pokládal za nejdůležitější (mám doma jeho sešit: J.R. Capablanca). Půjde také o doplnění našeho tématu STRATEGIE. 

Podle Bobbyho Fischera (který obdivoval Capablancu), uměl velký Kubánec soupeře strategicky přehrát a ve správný moment přejít do koncovky. Mimochodem přesně takto hrál i Bobby. Nikdy se nevyhýbal výhodnější koncovky. Capablanca měl rovněž velký vliv na Anatolije Karpova.  

Pozice se budou promítat na plátně. Rozehrávat pak na šachovnici. V sobotu po večeři bude simultánka na čas, samozřejmě kdo bude chtít.


Kontakt

Kdo má zájem a chtěl by se zúčastnit soustředění, tak mi to prosím napište na adresu, včetně zda budete či nebudete chtít ubytování či dotazy na:

sachycvek@seznam.cz 

telefon: 606 628 961

 
   

Základní informace

  • Začátek je 19.února v pátek od 17:00. Konec v neděli 21.února v 17:00. Bude 5 tréninkových bloků po 3 hodinách. V sobotu a neděli bude dopolední trénink od 9:00 do 12:00 a odpolední v sobotu od 15:00 do 18:00 (simultánka pa od 19:00)  a v neděli od 14,00 do 17,00.
  • Místo konání je Náměstí TGM 122 v Příbrami. Přijet můžete v podstatě kdykoliv v pátek, stejně jako se hned ubytovat.  Mapka a foto místa viz. odkaz na ubytování. Kde se trénuje, se i spí.
  • Ubytování je 3 – 4 lůžkové (1. a 2. patro domu). Cena je 250 Kč bez DPH a 290 Kč s DPH. Ubytování je maximálně pro 20 lidí. Další podrobné informace jsou zde: http://www.asoft.cz/(v případě dotazů je telefonní číslo: 777 188 999)Ubytovat se můžete až do pondělí.
  • Maximální kapacita na soustředění je 20 lidí. Není podmínkou ubytování. Kdo chce, může dojíždět, nebo přespat jinde.
  • Cena tréninku bez ubytování je 800 Kč. Ubytování i trénink se bude platit na místě a hotově.
  • Je možno dohodnou stravu. To bychom určitě pak udělali na místě, kdo by měl o co zájem. Bude možnost občerstvení po celou dobu tréninku. Hostitelé se budou snažit každému vyjít maximálně vstříc.
  • Vezměte si sebou šachovou soupravuašachové hodiny – kdo nemá, pokusíme se zajistit, ale napište mi to prosím.
  • Přihlášky na moji mejlovou adresu: sachycvek@seznam.cz (telefon 606 628 961606 628 961)
  • Materiály co se budou probírat, dostane každý účastník v elektronické formě
 

Budu se těšit na viděnou v Příbrami!

Robert Cvek

0x 7683x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované