Dohráno

16.08.2021 01:00 | Zprávy

Dohrálo se několik turnajů, tak se pojďme na ně podívat, alespoň ve zkratce.

Mistrovství republiky seniorů se tradičně hrálo v Rychnově nad Kněžnou. Kolikátý již ročník? Ví někdo? :-)

V kategorii S50 let vyhrál suverénně FM Jan Bartoš (8/9) na druhém místě byl Jindřich Korsa (7/9) a na třetím místě Karel Dusbaba (6,5/9).V kategorii S60 let vyhrál Zdeněk Urban (7/9) na druhém místě byl Petr Malinovský (7/9) a na třetím místě Alexandr Marša (7/9). V kategorii S70 vyhrál FM Jaroslav Mojžíš (7/9) na druhém místě byl FM Vlastimil Sejkora (7/9) a na třetím místě Jan Kohout (6/9). V kategorii S80 vyhrál Vladimír Holeček (4/6) na druhém místě byl Miloslav Jaček (4/6) a na třetím místě Josef Prachař (4/6). Gratuluji medailistům!

Hrál se také Jiráskův Memoriál (již 33.ročník!), který vyhrál Jiří Horák (7/9) druhý byl Václav Čontoš (7/9) a třetí FM Zdeněk Hába (6/9). Gratuluji!
Na Jiráskův Memoriál hraný v Rakovníku mám jen ty nejlepší vzpomínky. Hrál jsem tam 2x uzavřený GM turnaj. Nezapomenu na "show" na náměstí aneb souboj (myslím remíza) s Petrem Neumanem. Na organizátory, nezapomenutelné, borci :-) a na krásnou přírodu. Byl to jeden z mých nejhezčích turnajů.

Bojovalo se také v Ostravě. Ostravský Koník patří dlouhodobě mezi šachové perly. Nicméně v turnaji "A" se sešlo jen 24 hráčů, přesto se bylo na co dívat. Byl to souboj veteránů s mladým mistrem. Mladý mistr IM Marek Matyáš (6,5/9) nakonec dominoval, když udělal (6,5/9) a vyhrál. Marek - myslím si - studoval a možná stále studuje v zahraničí, proto ho nebylo moc vidět na domácí šachové scéně.
Zajímavé na turnaji také bylo, že hrálo šest mezinárodních mistrů a obsadili první šestku (což nebývá zvykem). Na druhém místě skončil IM Sergej Vesselovský (6/9) Sergej stále hraje výborně a je ročník 1952. Na třetím místě skončil IM Josef Michenka (6/9). Pepa je ročník 1955 a hraje v poslední době jako za mlada! Na čtvrtém místě skončil IM Ivan Hausner (6/9). Ivan je ročník 1952. Ivan má skvělé vzpomínky na Ostravu a věřím, že ho uvidíme i příští rok :-) A na pátém místě skončila ostravská legenda IM Ladislav Dobrovolský (5,5/9) Ladislav je ročník 1950. A na šestém místě skončil IM Sergej Berezjuk. Sergej je ročník 1960. A jeden vůbec z nejlepších trenérů, kterého jsem potkal. Všem gratuluji!

Hrál se i "B" a "C" turnaj. V "B" turnaji hrálo 58 hráčů. Na prvním místě skončil FM Jaroslav Čempel, na druhém místě Vít Pavera (wow Vítku, paráda, gratuluji!! :-) ) a na třetím místě Ludmila Kopcová. Gratuluji!

"C" turnaji hrálo 45 hráčů. Vítězem se stal Bohdan Adamčík (wow! Gratuluji! Doufám, že tomu napomohly i "rychvaldské simultánky" :-) ), na druhém místě Vojtěch Kotas a na třetím místě Lukáš Fryč. Gratuluji!