České Budějovice aneb jak to všechno dopadlo

09.07.2021 17:05 | Domácí zprávy

Právě před chvíli se dohrálo poslední kolo a jsou tu výsledky, pojďme se podívat jak to všechno dopadlo.

Velmistrovský turnaj vyhrál Dominik Horvath, který udělal 6 bodů z 9 partií. Náš Vlasta Babula dělil druhé až čtvrté místo, když udělal o půl bodu méně. Přestože to nebyl špatný výkon, Vlasta odepsal 5,9 elo bodu. Myslí si však, že hrál dobře a prokázal svůj vysoký kredit.  Tomáš Kraus udělal o půl bodu méně (5.místo) a připsal si 2,4 elo bodu. Tomáš nehrál špatně, ale něco tam chybělo na lepší výsledek.

Vůbec se nedařilo Filipovi Haringovi, který udělal 2 body a skončil poslední. Odepsalcelých 37,8 elo bodů.

FMHaring FilipSVK2395Slovakia2,010,000,0

Fide Open A vyhrál Josef Havelka, který poslední partii remízoval. Gratuluji! Pepa si navíc s velkou pravděpodobností uhrál normu IM. Má perfo 2500 a myslí si, že i dostatek titulovaných hráčů a cizinců, ale stoprocentně to nevím, už si to nepamatuji jak to je. Budu rád za jakékoliv info.
Na druhém místě skončil Vašek Finěk! Tak přece! Po vlažném středu turnaje udělal "Vašík" 2,5/3 a doběhl do cíle stejně jako Pepa se ziskem 7 bodů z 9 partií. Vašek si navíc uhrál 11,4 elo bodů.
Na třetím místě skončil David Výprachtický. David měl také 7 bodů a začal dost špatně. Protože po 4 kolech měl jen 2 body, ale pak vyhrál 5 partií za sebou! To se málokdy vidí. Poslední výhra s GM Veličkou v pěkném pozičním stylu jistě hodně potěšila.

Z českých hráčů na 5. místě skončil Vojta Straka, na 6.místě Petr Neuman a na 7. místě Martin Hollan. Desítku uzavírá Petr Hollan. Všichni borci hráli dobré šachy.

Komu se dařilo?

Štěpán Hrbek - Štěpán skončil na 11. místě a získal 23,6 elo bodů, což je jasný úspěch.
Kuba Stinka - Kuba nezahrál zázračně, ale 14 místo + cca 7 elo bodů do plusu je OK. Příště méně proher :-)
Milan Borkovec - sehrál několik moc hezkých partií, +11 elo se také hodí
Filip Nezval - uhrál si neuvěřitelných +100,8 elo bodů (!!!)
Sebastian Placer - zde to bylo ještě neuvěřitelnější + 111,6 elo bodů (!!!)
Láďa Nagy - zisk cca 17 elo bodů je velmi dobrý výsledek, včetně kvalita předvedených partií
Jaroslav Porš získal neuvěřitelných +105,6 elo bodů (!!!)
Jan Horák získal hutných +38,6 do ela.
Lada Zelbová - získala +90 elo bodů (!!!)
Asi jsem ještě na mnoho jmen zapomněl. Ale alespoň takový mini přehled.

FMHollan PetrCZE2303Slavia Kromeriz6,50,045,049,5

Fide Open B. Bohužel jsem se tomuto turnaji nevěnoval vůbec. Tak alespoň pár slov nyní.
Na prvním místě skončil Petr Chval. Gratuluji! Petr uhrál 7,5 bodů z 9 partií a uhrál si téměř 16 bodů do ela. Měl skvělý začátek a dobrý konec. Na druhém místě skončil Václav Šíbl, který měl 7/9. Gratuluji k výkonu. Když jsem se díval na datum narození, tak vidím, že Václav bude mít nebo měl 70 let. A v tolika letech bojovat s "mladou zvěří" je tedy něco! Na třetím místě skončil Jozsef Antal z Maďarska, který měl také 7/9. Na čtvrtém místě, také 7/9, skončil Roman Kotleska. Roman si uhrál celých 48,4 elo bodů (!)
Skvěle zahrál Kuba Beran a Jáchym Hrbek. A hlavně Adéla Janoušková. Adéla skončila na sedmém místě a získala do ela +87,6 bodů (!!) Mimochodem suverénně nejlepší žena. Gratuluji!

A borec na konec. Není to nikdo jiný, než Tomáš Mík. Ano, ten "tajuplný" chlapec, kterého trénuje Petr Koutný. Což u mnoha "osvědčených a skvělých" trenérů vyvolává záškuby tváře jak to bývalo u vrchního inspektora Dreyfuse, když viděl "kolegu" Clouseaua. Jistě znáte růžového pantera.
Tomáš bez ela, nasazený jako téměř poslední (92.), skončil na 16.místě, když udělal 6 bodů z 9 partií (9.-16.místo). Což určitě lze považovat za mega skok. Petr Koutný alias inspektor Clouseau ukazuje, že má buď neuvěřitelnou kliku se svou trenérskou prací. Nebo trénovat umí :-) Kdo ví, jak to je.