Byl první Máj, Meteleskum bleskum lásky čas

01.05.2021 21:15 | Zprávy

Byl pozdní večer – první máj –večerní máj – byl lásky čas.Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. Mohl bych tuto mojí maturitní básničku malinko opravit a říct, že se hrál Meteleskum Bleskum a podařil se.

 Meteleskum Bleskum na 1. května si přišlo zahrát 179 hráčů! Vyhrává Stupid_but_Lucky ale i dnes mě malinko štěstí a dvě remízky. Pak ale to byl jeho další famózní turnaj a perfo, tedy výkon v tomto turnaji bylo 2698 a to je perfo pro mnohé z nás z jiné galaxie. Na druhém místě byl hráč s přezdívkou nic_neumim a byl to asi skromný hoch, protože něco asi umí. Koukněte na tuto partii a byl to on, kdo měl vítěze turnaje pořádně nalomeného. 


Bílý je přezdívka nic_neumím a je tady strategicky vyhraný. Podle počítače je výhoda + 3 a stačí po Vf8 asi f3. Dvojice střelců, pěšec víc, aktivita a k tomu problémy černého s Jf6 a Sb7 je chodíci bodík. Když ten bodík zakopne, pak jen půlbodík. Stává se, že když hrajete 117 tahů, chybička se najde a pak nakonec jen remíza. Uznejte sami! Pěkný boj! 


-
. kolo -
Na třetím místě byl IM Štefan Mazur, který tento turnaj i živě komentoval. Mimochodem tři komentované přenosy měl tento turnaj. Rakeťák, Štefan a David. Dalo by se říct, ostře sledovaný turnaj! Koukněte na náš brněnský přenos. Moc se mi líbil! Děkuji Davidovi a jeho hostům za pěkný přenos a zábavu, kterou si pro diváky připravil!
Celkem se hrálo 840 partií a můžete se na ně podívat právě tady a teď.

-
. kolo -

Neumím si vysvětlit tak velký zájem o tento turnaj. 11x jsme si jej přišli zahrát a 11x jsme jej živě komentovali. Pokaždé přišlo spoustu hráčů si zahrát. Hodně diváků tento přenos sleduje v přímém přenosu a nebo zpětně ze záznamu. Není to turnaj o Mistra světa a nerozdávají se tady velké odměny. Je to turnaj pro radost, pro šanci si zahrát s lepšími hráči a některé z nich i porazit. Je to turnaj pro pohodu a pro vás a mám velkou radost, že se líbí.

Těch 11 turnajů nás stálo odhadem 15 000 Kč a nelituji ani koruny. Lépe utracené peníze si snad ani neumím představit.

Děkuji za to, že jste s námi! 


8.5. je Den Vítězství a to je důvod, proč si můžeme tento den užít i šachově. Přijďte si zahrát teda ještě jednou a buďte Vítězi! 


https://lichess.org/swiss/CifvEoNx

Kdo není v klubu, musí se přidat. Vše je zadarmo, stačí kliknout zde: https://lichess.org/team/rp-sachy

Mimochodem, v klubu je nás už 853 hráčů! 

4x 1713x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
03.05.2021 15:16 | Morphynista

Oznamuji, že kvůli cenzuře na tomto webu odcházím z diskusí. Dnes jsem v tématu o Mitropě napsal, že D.Bražina nemá v diskusi s PavlemCh pravdu, což bylo smazáno. Zmizely i další mé kritické příspěvky. Zatímco vulgarity od " privilegovaných " diskutérů zde zůstávají...

03.05.2021 15:15 | Morphynista

Vložte obsah

01.05.2021 21:40 | Petr Koutný

Vojto..Díky za komentář. Jména hráčů neprozrazuji, ale je to síla! Holmik se mi moc líbil a baví ho to a tu energii přenáší na diváky. Turnaj se povedl a už jsem vypsal další. Za týden je Den Vítězství a to je signál ten turnaj konečně vyhrát:) 

01.05.2021 21:34 | VP

Sledoval jsem Holmika. Koukal jsem, že ten "nicneumim" nehrál první tři kola?! A i tak skončil druhý? Takový hráč by měl hrát minimálně za Vlčnov, protože hrál fakt parádně.