Byl jsem tu a přijdu zas

18.12.2015 08:43 | Domácí zprávy

Fantomas do Hradce Králové opravdu přišel. Šachový rapid turnaj mládeže REGINA CUP pod dohledem známé filmové postavy, nepolapitelného Fantomase, se odehrál v sobotu 12. 12. 2015 v netradičním prostředí autosalonu Citroën. A hrály se nejen šachy!

Bohatý vedlejší program a ceny byly připraveny i pro rodiče, doprovody a trenéry hráčů. Vše proběhlo v pohodové atmosféře a dle mnoha ohlasů k plné spokojenosti všech přítomných. A to je pro pořadatele takového klání největším oceněním! Za všechny jeden z ohlasů:

Ještě jednou moc děkuji za uspořádání úžasného turnaje (zahraj si s Fantomasem) který pořádal Regina Cup. V duchu jakém to bylo pojato a v jakém úžasném prostředí se turnaj konal, jsme nikdy nezažily. Byl to super zážitek na celý život. Chtěl bych tím to poděkovat panu Šulcovi a všem pořadatelům a všem, kteří se na pořádání a chodu turnaje podíleli. Moc děkuji i za Soňu a Romana, přeji krásné prožití vánoc a vše nejlepší do nového roku a přáním aby se takových turnajů konalo co nejvíce. Leksovi.


V autosalónu CITRÖEN a SUZUKI za podpory firmy Regina a.s., proběhl tuto sobotu Šachový turnaj pro mládež REGINA CUP, aneb zahraj si šachy s Fantomasem. Turnaj „tak trochu jinak“. Samozřejmě prioritou bylo šachové klání. Ve třech věkových kategoriích se nakonec utkalo celkem 80 hráčů a hráček nejenom z Královehradeckého a Pardubického kraje, ale i ze sousedního Polska dorazilo 5 hráčů. S podivem musím konstatovat, že „nejdále“ na turnaj měli hráči přímo z Hradce Králové, kterých bylo, kromě hráčů z pořádajícího klubu ŠŠPM Lipky HK, opravdu poskrovnu. Velmi početná skupina hráčů dorazila z ŠK 2222 Polabiny Pardubice (15 hráčů)včetně svého „černého koně soutěže“ Matěje Pulpána (ELO 2029) a ŠK Svitavy (9 hráčů). Nechci samozřejmě opomenout ani hráče z ostatních oddílů. Všem patří dík, že v sobotu za Fantomasem  dorazili.


Herní prostory (zdroj: oficiální fotogalerie)

Turnaj „tak trochu jinak“. Proč? Po vlastních zkušenostech jsme chtěli udělat turnaj, kde si mohou hrát i dospělí. Proto jsme připravili doprovodné soutěže pro „dospěláky“. V prostorech autosalónu SUZUKI se mohli „vyřádit“ na slalomové dráze s dálkově řízenými RC modely závodních aut, složit si na čas BIG PUZZLE, a to dokonce ve dvou úrovních obtížnosti, zahrát sis Fantomasem partičku šachu, prohlédnout si vystavená vozidla CITRÖEN a SUZUKI a kdo měl chuť a odvahu, mohl se těmito vozy svézt. A v zázemí SUZUKI se mohli občerstvit a posilnit v našem bufetu. Sílu opravdu „potřebovali“ na další soutěž, vyplnění kvízu, kde na konci turnaje čekala, pro vylosovaného účastníka tohoto kvízu, hlavní cena soutěží pro doprovod – zapůjčení rodinného vozu CITRÖEN s plnou nádrží na víkend ZDARMA.


David Černý ,Matěj Půlpán, Filip Šolc s Fantomasem (zdroj: oficiální fotogalerie)

Zatímco se „dospěláci“ bavili, v hrací místnosti probíhal boj o body v každém kole. Odpoledne bylo dobojováno a rozhodnuto. V nejstarší kategorii 1999 - 2002 z chlapců zvítězil favorizovaný Matěj Půlpán z ŠK 2222 Polabiny (6,5 bodu) a v dívkách zlato putuje do Polska zásluhou Wąsala Wiktoria (se 4 body skončila na 4. místě v celkovém pořadí). V prostření kategorii 2003 – 2005 v chlapcích zvítězil Michal Jareš z ŠS Železné hory (6,5 bodu) a v dívkách si zlato odnesla Soňa Leksová  z TJ Lokomotiva Česká Třebová (4,5 bodů a 9. místo v celkovém pořadí). A v nejmladší kategorii 2006 a mladší, v chlapcích zvítězil Karel Brožka z TJ Sokol Zaječice (6 bodů) a v dívkách Tereza Šulcová z ŠK 2222 Polabiny (4 body a 12. v celkovém pořadí).Vítězové každé kategorie, kromě pohárů a medailí, si odnesli dort s šachovou tématikou, který byl opravdu vynikající (ochutnal jsem – dcera byla vítězkou jedné kategorie). Celkově nejúspěšnějším družstvem bylo družstvo ŠK 2222 Polabiny, které si odvezlo 2 zlaté medaile (Matěj Půlpán a Tereza Šulcová), 1 stříbrnou medaili (Ondřej Půlpán) a 2 bronzové medaile (Honza Jiroušek a Víťa Pilař).


Vítězové nejmladší kategorie Pilař, Brožka, Fantomas, Winter a Šulcová. (zdroj: oficiální fotogalerie)

Fantomas měl vše pod kontrolou, a proto každé kolo zahajoval znělkou na trubku ze známého filmu o Fantomasovi. Zahrál si šachy s každým zájemcem, a i když slíbil, že ho nikdo neporazí, jednu porážku si přece jenom odnesl. Od vítěze nejstarší kategorie, Matěje Půlpána i když jenom na čas. Mat opravdu nedostal.A samozřejmě na dračku šla i možnost vyfotografovat se sním.

 Jak se říká, vítěz může být jenom jeden, ale podle nás byl vítězem každý účastník tohoto skvělého turnaje. A všechny děti odcházely nejenom s krásnými pocity, ale i s drobnými dárky, které dostal každý účastník turnaje. A největší odměna pro nás pořadatele? Pochvala od trenérů, rodičů a doprovodu dětí za nápad, udělat „šachy tak trochu jinak“ a hlavně jas v očích každého dítěte odcházejícího z REGINA CUPu. Velký dík patří REGINĚ a.s.,obzvláště řediteli prodeje vozů CITRÖEN, panu Petru Merglovi, ŠK Slávia Hradec Králov a také vedení ZŠ a MŠ J. Gočára, bez jejichž pomoci by se tento krásný turnaj neuskutečnil. A také všem, kteří na přípravě a průběhu turnaje pracovali.

PS: tajná informace přímo od Fantomase!!!Pracuje na tom, aby v příštím roce do Hradce Králové opět přijel....

Karel Šulc ředitel turnaje REGINA CUP


Realizační team s Fantomasem (zdroj: oficiální fotogalerie)

Odkazy

Pořadatelský web

Fotogalerie

Výsledky na Chess-Results

1. kat.

2. kat.

3. kat.

3x 5050x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
Viktor

Gratuluji k vydařené a následováníhodné akci!

+0 /-0 | 21.12.2015 11:31

Petr Boleslav

díky, opraveno

+0 /-0 | 18.12.2015 09:45

Jedle

U fotografie "Vítězové nejmladší kategorie" máte špatně jména, na fotce jsou zleva Pilař, Brožka, Winter a Šulcová. Děkuji za opravu

+0 /-0 | 18.12.2015 09:37