Amatéři - den první

07.05.2023 07:06 | Turnaje

Ochutnávka vína byla tou nejlepší tečkou za parádním prvním dnem na amatérech. Na Moravě je zvykem přivítat přátele dobrým vínkem. Nebudu nalhávat tahle noc nebyla krátká. Pro mnohé z nás bude dnešní ráno velkou výzvou a zkouškou. Ale pěkně popořádku.

Po skončení poslední včerejší partie, jsme připravili pro každého, kdo měl zájem, ochutnávku vína. Víno, jak je tradicí na Moravě teklo proudem. Hráli jsme šachy, povídali si a poslouchali pana Jansu. Noc byla ještě mladá, když se začalo zpívat a tančit. No, co budu říkat. Rozléval jsem každému, kdo měl prázdný kalíšek a nasadil jsem hned od začátku zběsilé tempo. Někteří hráči, dnes v ranním třetím kole zahrají určitě neuvěřitelné a těžko opakovatelné partie. 

Chtěl bych vložit fotografie. Ale nevím, kde mám fotografa. Ten, určitě neví, kde má foťák a nakonec je to jen a jen dobře. To, co se včera večer a dnes ráno událo, zůstane jenom ve mlhavých vzpomínkách nás všech, kteří si užili plnými doušky první večer na amatérech. 

Dnes, když budu vyhlašovat nej... partie včerejšího kola, ještě rozdám speciální odměny i dětem, jejichž rodiče, dnes ráno v ranních hodinách dokázali, že umí žít nonstop. 

Tak a konečně to, co vás zajímá nejvíc. Turnaj se výborně rozeběhnul. Tomáš a Ema udělali kus skvělé práce a asi deset minut po plánovaném zahájení prvního kola spouštíme partie. 

První kolo a první velké překvapení. Vladimír Kořen, kterého můžete znát z České televize, když předával speciální cenu,řekl, že zázraky prvního kola se stávají a jsou krásné. Roman Popov si zasloužil potlesk celého sálu. Po této partii, je jasné, že život favoritů, nebude v tomto turnaji lehký. 

Na vlastní kůži si to vyzkoušel i Jakub Rabatin, kdy v nejdelší partii prvního kola hrál tuhletu věžovou koncovku. 

Druhé kolo je za námi a dnes nás čeká třetí a hned rapid turnaj. Děkuji všem, kdo jste si přijeli zahrát šachy k nám na Slovácko a přeji vám, ať se i dnešní kolo podaří a ať šachy přináší radost. 

Odpoledne máme v plánu mistrovství ČR v rapid šachu amatérů a každý kdo přijde, si určitě může zahrát. Budeme se na Vás těšit. 

PK

6x 3746x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Rubinus

Škoda, že zde není link i na chess-results, tam je to přehlednější. Fandit budu asi Vojtovi z Vlašimi... Pár dalších známých jmen tam vidím. Koperos to tu asi nečte, kdyby náhodou ano, pak obvyklý vzkaz - Štefane, hraj to jako Rybka a ne jako prase! Dnes se mu podařilo prohrát s dvanáctistovkou...

+1 /-0 | 07.05.2023 18:13

Zdeněk Janda

Budu držet palce našemu želízku v ohni a dobrému šachu. 

+1 /-0 | 07.05.2023 13:37

capjar

Náročný dvojboj - šachy a dobré víno smiley

+2 /-0 | 07.05.2023 11:09

Petr Kaňovský

Takže rapid a blesk případně i bez předchozího přihlášení? Něco dnes mám a stále nevím, jestli bych stíhal, podobně asi zítra.

+0 /-0 | 07.05.2023 08:23

Petr Koutný
Ahoj, ano kdokoliv může dnes přijít a není potřeba se dopředu registrovat.
+1 /-1 | 07.05.2023 09:33

Jirikovka@post.cz

Na tomto turnaji jistě nebude i nouze o překvapení,kdy hráč s nízkým elem porazí hráče s daleko vyšším elem viz. partie Kárník 2298- Popov 1751! Popov roč.2010! Dokazuje,že Elo u mládežníků nic neznamenâ! Další šachový talent!

+0 /-1 | 07.05.2023 07:53