(95) - Trenčianské Teplice 1928

21.04.2013 05:29 | Historie po kapkách

Trenčianské Teplice 1928 patří také k jednomu z významných turnajů, které nejsou kompletní. Partie jsou buď ztracené a nebo v nejlepším případě rozptýlené po šachových rubrikách novin (často regionálních) a časopisů, možná i někde v soukromých archivech.

Jedním z časopisů, který měl pravidelnou šachovou rubriku řízenou Karlem Hromádkou byl Naše vojsko. Vycházel v letech 1927 - 1939 a až do roku 1936 měl bohatou a dnes již možná zapomenutou šachovou rubriku.


Hned v prvním ročníku jsem nalezl mnoho cenného materiálu. Předkládám dvě (zřejmě dosud neznámé) partie z trenčianského turnaje 1928. Na konci článku jsou tři rubriky ze kterých si čtenář může opět vytvořit představu, jak bohaté bylo v tehdejších časopisech šachové zpravodajství. O tom se nám může dnes jenom zdát.

-
. kolo -
1x 3166x Zdeněk Závodný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
24.04.2013 10:55 | Jan Kalendovský

Objev přítele Závodného je cenný, našel další dvě chybějící partie ze zajímavého turnaje. Snad mohl připojit konečnou tabulku, aby bylo zřejmé, oč běží. Škoda, že partie z přehrávacího okna nejde stáhnout ve formátu pgn (což zde dříve šlo) a rovněž kvalita obrázků z fotogalerie je mnohem horší, než bývala dříve. Doufám, že tyto drobnosti, které poněkud kazí dojem z nového formátu velmi oblíbeného webu, pan webmaster nějak vyřeší. Srdečně zdraví (kal)