(95) - Trenčianské Teplice 1928

21.04.2013 05:29 | Historie po kapkách

Trenčianské Teplice 1928 patří také k jednomu z významných turnajů, které nejsou kompletní. Partie jsou buď ztracené a nebo v nejlepším případě rozptýlené po šachových rubrikách novin (často regionálních) a časopisů, možná i někde v soukromých archivech.

Jedním z časopisů, který měl pravidelnou šachovou rubriku řízenou Karlem Hromádkou byl Naše vojsko. Vycházel v letech 1927 - 1939 a až do roku 1936 měl bohatou a dnes již možná zapomenutou šachovou rubriku.


Hned v prvním ročníku jsem nalezl mnoho cenného materiálu. Předkládám dvě (zřejmě dosud neznámé) partie z trenčianského turnaje 1928. Na konci článku jsou tři rubriky ze kterých si čtenář může opět vytvořit představu, jak bohaté bylo v tehdejších časopisech šachové zpravodajství. O tom se nám může dnes jenom zdát.

-
. kolo -
1x 4119x Zdeněk Závodný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Jan Kalendovský

Objev přítele Závodného je cenný, našel další dvě chybějící partie ze zajímavého turnaje. Snad mohl připojit konečnou tabulku, aby bylo zřejmé, oč běží. Škoda, že partie z přehrávacího okna nejde stáhnout ve formátu pgn (což zde dříve šlo) a rovněž kvalita obrázků z fotogalerie je mnohem horší, než bývala dříve. Doufám, že tyto drobnosti, které poněkud kazí dojem z nového formátu velmi oblíbeného webu, pan webmaster nějak vyřeší. Srdečně zdraví (kal)

+0 /-0 | 24.04.2013 10:55