Zpráva po 3. kole

01.09.2013 13:21 | Mistrovství Evropské unie mládeže 2013

Mistrovství Evropské unie mládeže 2013 je v plném proudu. Po třech kolech má plný počet bodů 10 hráčů.

V kategorii U14 je ve vedení dvojice Peczely (HUN) a Tomzak (POL), v U12 trojice Semjonovs (LAT), Volčko (SVK) a Antova (BUL), v U10 dvojice David (ROU) a Ciccoli (FRA) a v U8 hráči Bulgariu (ROU), Nguyen Thai Dai Vinh (CZE) a Stalmach (CZE).

K vidění jsou hezké a bojovné partie, a proto pořadatelé každý den vyhodnocují nejlepší partii v každé kategorii. Za první tři kola byli oceněni hráči Gulas Gabriel, Frank Adam, Bulgariu Andrei, Ciccoli Theo, Markova Kristyna, Zavadil Matyas, Gumularz Szymon, Toth Tamas, Miesbauer Jan, Liska Jiri, Leriche Ines and Tomczak Mikolaj.


V běhu je i doprovodný program. Ve čtvrtek se vydala šachová výprava na pěší výlet na vrch Ivančena (925 m n. m.), který se nachází mezi beskydskými vrcholy Malchor (1213 m n. m.) a Kykulka (996 m n. m.). Najdeme zde kamennou mohylu založenou členy Junáka z Ostravy r. 1946 na paměť skautů popravených 24. dubna 1945 v polském Těšíně.

Doprovodný program pokračoval v pátek simultánkou s mezinárodním mistrem Petrem Piskem. IM Pisk zvítězil v poměru 13,5 : 1,5. Promotéra simultánky porazil Nguyen Thai Dai Van (CZE) a remízu si zapsal Matyáš Zavadil (CZE). V sobotu ráno vyrazili zdatní turisté na výstup na Lysou horu, která se nachází 1323 m n. m. a je nejvyšší horou Beskyd. Kromě společných aktivit účastníci nejvíce využívají bazénu se slanou vodou, bowlingu a horských kol. Děti si také rádi zahrají zahradní šachy, které zde mají k dispozici.

Všechny partie jsou přenášeny on-line, takže své svěřence mohou sledovat trenéři i rodiče v místě konání či doma u internetu. Přítomní diváci mohou také sledovat on-line přenos 26 partií v hotelovém sále na dvou projekčních plátnech.

Oficiální stránky


Ing. Zdeněk Fiala
Šachový klub Světlá nad Sázavou

0x 3728x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované