Prievidza se rozjela za obhajobou ve velkém stylu

29.11.2010 15:11 | Slovenská extraliga 2010/2011

Během uplynulého víkendu byla odehrána první dvě kola nejvyšší slovenské soutěže družstev. Stejně jako je letošní česká extraliga velmi vyrovnaná, o slovenské jsme už po prvním kole mohli říct pravý opak: výsledky 1x 7:1, 3x ...

Během uplynulého víkendu byla odehrána první dvě kola nejvyšší slovenské soutěže družstev. Stejně jako je letošní česká extraliga velmi vyrovnaná, o slovenské jsme už po prvním kole mohli říct pravý opak: výsledky 1x 7:1, 3x 6:2, 1x 5,5:2,5 a pouze 1x nejtěsnější výhra 4,5:3,5. Tedy ani jedna remíza. Až ve druhém kole skončila dvě utkání nerozhodně. Na čele se hned po startu usadil loňský obhájce prvenství Prievidza, která nejen že dvakrát vyhrála, ale dokázala nabrat skóre 13 bodů, což ze dvou zápasů vůbec není málo.

GM Jiřímu Štočkovi se uplynulý víkend opravdu nepovedl

Spolu s Prievidzou se na čele se šesti body usadily po dvou kolech také Dunajov a Čadca. Naopak bez bodu zůstávájí po úvodním dvoukole hned čtyři celky, z nichž by největší problémy s udržením měli mít Michalovce a Bardejov, tedy dva extraligoví nováčči (letos jsou vlastně tři včetně Modry, protože Hlohovec přestože extraligovou příslušnost v minulé sezóně udržel, tak se do letošního ročníku extraligy nepřihlásil).
Jako největší překvapení úvodního dvoukola bych označil v prvním kole vysokou výhru 6:2 Prievidze nad Košicemi, což měl být podle soupisek velmi vyrovnaný zápas, a ve 2. kole remízu 4:4 mezi výrazně silnějším Slovanem Bratislava a Trenčínem.
Z českých hráčů se tento víkend vydařil například IM Romanu Chytilkovi (2/2), naopak v dobrém určitě nebude na úvod letošní sezóny vzpomínat GM Jirka Štoček, který musel v obou partiích sklonit krále (v sobotu proti IM Michalíkovi a v neděli proti IM Ráchelovi).

Průběžné pořadí po 2. kole

Odkazy

Výsledky na chess-results
2x 1600x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
29.11.2010 21:32 | Autor neznámý

 Stojí za zmienku, že Extraligu hral aj dvanásťročný Christopher Repka.

29.11.2010 21:27 | Autor neznámý

Stojí za zmienku, že polovica zápasov bola on-line. Človek by aj pochválil, keby pôvod elektronických dosiek nebol "ropácky" ... Aj tak sa to rozkecá.