Holky berou bronz, kluci bramboru

23.07.2010 07:43 | ME juniorských družstev

Poslední kolo juniorského šampionátu nastolilo zajímavý obrázek: všechna čtyři utkání juniorů už dávno vzala voda, zatímco u juniorek se bojovalo do posledního dechu. Naše děvčata po více než pětihodinové bitvě remizovala s Ma...

Poslední kolo juniorského šampionátu nastolilo zajímavý obrázek: všechna čtyři utkání juniorů už dávno vzala voda, zatímco u juniorek se bojovalo do posledního dechu. Naše děvčata po více než pětihodinové bitvě remizovala s Maďarkami 1:1, což jim zajistilo bronzové medaile. Pikantní je, že vzhledem k ostatním výsledkům by při výhře 1,5:0,5 byly stříbrné a při 2:0 dokonce zlaté. Kdyby se však nepočítá, medaile je rozhodně úspěch. Kluci si v posledním kole částčně spravili chuť a vyprovodili své východní kolegy 4:0. Konečné 4. místo není to, co bych si jako kapitán před turnajem představoval, ale neúspěch to také není, první tři týmy konečného pořadí byly prostě lepší.

Konečné pořadí - juniorky

Konečné pořadí - junioři

Stručné kapitánské zhodnocení

Jedním z nejlepších hráčů turnaje byl náš IM Honza Krejčí

Ačkoliv holky byly nasazené jako první, taková role je vždycky nevděčná, protože zavazuje k tomu bojovat o nejpřednější umístění. Navíc turnaj byl po celou dobu nesmírně vyrovnaný a i ELOvě o dost slabší hráčky často předváděly mimořádně kvalitní výkony. I z toho důvodu považuji konečné třetí místo za úspěch, ještě po šestém kole totiž mohlo na medaile pomýšlet hned několik týmů. Před turnajem jsem měl za cíl zisk jakékoliv medaile, což se nakonec podařilo.
Také u chlapců bylo cílem získat medaili, zde se bohužel příliš nesešla forma a jediný, kdo předvedl nadprůměrné výkony, byl Honza Krejčí, jehož 5,5/7 na první šachovnici je výborný výsledek. Ostatní hráči získali maximálně padesát procent, což lze označit nanejvýš jako průměr, a to ještě s přimhouřením obou očí. Ale jak už jsem napsal výše, ani čtvrté místo není špatný výsledek, přestože kluci sami před turnajem jistě pomýšleli výše. Třeba to vyjde příště.

Fotogalerie

Vítězky spolu s manažerem Czech OPENU Jiřím Petružálkem a nejlepším českým hráčem Davidem Navarou (autor: Dejf).

1.Polsko, 2.Německo 1, 3.Česká republika (autor: Dejf).

Partie k přehrání

Odkazy

Stránky turnaje
Výsledky junioři
Výsledky juniorky
0x 2124x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat