Zaslouženým vítězem Amberu 2009 LEVON ARONJAN!

27.03.2009 07:00 | Amber 2009

Nejlepší arménský velmistr si samostatné první místo zajistil v posledním kole dvěma remízami s Topalovem, avšak zvláště v prvním duelu naslepo mu ji Bulhar rozhodně nedaroval zadarmo! Celkových 14 bodů z 22 partií je krásný výsl...

Nejlepší arménský velmistr si samostatné první místo zajistil v posledním kole dvěma remízami s Topalovem, avšak zvláště v prvním duelu naslepo mu ji Bulhar rozhodně nedaroval zadarmo! Celkových 14 bodů z 22 partií je krásný výsledek a první místo zcela zasloužené, 3 prohry dokázal Levon Aronjan kompenzovat 9 (!!) výhrami! O stříbro se nakonec se 13,5 body rozdělili Viši Anand a Vladimír Kramnik, který se na medailové pozice vyhoupnul výborným závěrem 3,5/4. O půl bodu zpět a nepopulární "bramboru" si z francouzského Nice odváží Magnus Carlsen. Tato čtveřice se bodově výrazně oddělila od zbytku startovního pole.

Rapid versus naslepo

Konečné pořadí samostatných disciplín, tj. hry naslepo a rapid šachu, skončilo shodně mrtvým během trojice hráčů se 7 body. Ve hře naslepo to byli Aronjan, Kramnik a Carlsen (kterému totálně nevyšel závěr turnaje), v rapidu Aronjan, Anand a Kamsky. Jak je tedy vidět, Levon Aronjan letos vyhrál všechno, co se vyhrát dalo!:)

Konečné pořadí po 11. kole (v součtu rapidu a hry naslepo)

12. Wang Yue 7

Polovina účastníků turnaje v Nice nad analýzou zajímavé koncovky. Zleva: Karjakin, Aronjan, Wang, Radžabov, Kramnik, Léko. Zády sedí u šachovnice Ljubomír Ljubojevič (zdroj: chessbase).

Minisouboj Carlsen-Kramnik, který skončil Kramnikovým vítězstvím 1,5:0,5 (zdroj: chessbase).

Anand Topalova nepokořil, byly z toho dvě remízy (zdroj: chessbase).

Z duelu Aronjan-Morozevič vyšel lépe budoucí vítěz turnaje (1,5:0,5) (zdroj: chessbase).

Souboj dvou úhlavních nepřátel Topalova a Kramnika, kteří si ani zde nepodali před vzájemnou partií ruce. Přispělo i to ke dvěma nerozhodným výsledkům? (zdroj: chessbase).

Těžký mač čtvrtého kola s mistrem světa Aronjan ustál, i to jistě přispělo k jeho konečnému výsledku (zdroj: chessbase).

Radžabov-Karjakin, aneb souboj mládí. Nedávný vítěz Corusu z nej odešel poražen 0:2 (zdroj: chessbase).