Zahajme to se Cvekem!

14.01.2014 16:00 | Trénink

Rok 2014 někteří z nás přivítali v rámci Senického šachové festivalu studiem obrany pod vedením zkušeného GM a výborného trenéra Roberta Cveka. Tentokrát nám velmistr Cvek mj. prozradí "Ako na ježka?“

V dalším soustředění se budeme zabývat zahájením, avšak hlavně z hlediska plánů a typových pozicí. Podíváme se nejdříve na ježkovitou strukturu, která vzniká v hodně zahájeních a patří mezi důležitá témata. Pak se podíváme na zahájení: Aljechinovu obranu, Skandinávskou obranu a Caro-Kann. Vždy za bílé. Podíváme se na vybrané partie, které nám prozradí, jak hrát typové pozice z těchto zahájení a jaký plán zvolit. Rovněž budeme pečlivě studovat realizaci plánu. Plán a jeho realizace (nejenom ze zahájení), to byla jedna z největších zbraní Bobbyho Fischera. Přibližuje téma výuky GM Robert Cvek.

Soustředění se uskuteční ve dnech 24. - 26. 02. 2014 opět v příjemném hotelu Atlas ve slovenském městě Senica, kterou najdete cca 30 km od Hodonína (hraniční přechod se Slovenskem), cca 100 km jihovýchodně od Brna. Sraz: v po. 24.02.2014 mezi 14:00 - 16:00 hod. v penzionu Atlas.  Metodické materiály, které budou na soustředění prezentované, dostane každý účastník v elektronické podobě.

Do kurzu je třeba podat přihlášku a to do čtvrtka 20. února 2014 pořadateli tohoto šachového setkání, Tomášovi Peričkovi (telefon: +421908 370 268, e-mail: tomas.pericka@gmail.com)

V ceně 70€ je:           

  • ubytování na 2 noci
  • strava (po. 24.2. večeře až st. 26.2. oběd)
  • trenérské a pedagogické zázemí (5 tříhodinových lekcí)

Co sebou kromě dobré nálady?

  • psací potřeby
  • sešit

CK INVITATION a ŠK Osuské v rámci jarního Senického festivalu pořádají kromě soustředění se Cvekem také FIDE Open, Národní Open a soustředění mladých šachových nadějí na téma „Blokáda“ a „Propočet“. Kompletní program Senického jarního šachového festivalu najdete ZDE.


GM Robert Cvek (zdroj: fotogalerie MČR 2013, webové stránky pořadatele ŠK Světlá n. Sáz.)

GM Robert Cvek (FIDE 2516) se narodil v roce 1979. Po odmaturování na gymnáziu v Krnově se stal šachovým profesionálem, držitelem titulu GM je od roku 2007. V současnosti stabilně patří mezi nejlepších 15 hráčů v ČR a pravidelně nastupuje v české Extralize za nejsilnější český šachový tým, 1. Novoborský ŠK, se kterým opakovaně slavil titul Mistra České republiky i  bronzovou (rok 2011) a zlatou (rok 2013) příčku v prestižním Evropském poháru klubů. Vidět za šachovnicí jsme ho mohli ale i ve slovenských či německých extraligových soutěžích. Mezi své další životní úspěchy spojené se 64 černobílými poli řadí třeba olympiádu v Turíně, kde skončil s českou reprezentací na jedenáctém místě a rád vzpomíná i na vítězství na mistrovství republiky v šachu do dvanácti let.

Robert pochází z Krnova. Ve volných chvílích píše sci-fi povídky a přispívá odbornými články do šachových časopisů a na šachové servery. Pravidelně publikuje na blogu Pražské šachové společnosti.

Společně s Lukášem Klímou začal psát knihy postřehů z vrcholných šachových akcí v ČR. Např. Lázeňské rošády anebo Rošády pod Špilberkem, knihy přibližující průběh Mistrovství ČR. Autoři nás seznamují nejenom se zvláštním prostředím šachového turnaje, ale představují nám i všechny účastníky mistrovství. Dozvídáme se v nich, kdo byl favoritem na titul, kdo ho opravdu získal a také něco ze soukromí šachových hvězd. Nejvtipnější jsou soukromé postřehy obou autorů z organizace turnaje a jejich průběhů. Pro opravdové znalce hry je kniha opatřena rozbory jednotlivých partií a bohatou fotodokumentací.

   

Odkazy:

 
0x 7350x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované