Velikonoční turnaj v Jihlavě

01.04.2013 11:47 | Uživatelské zprávy

V sobotu 30. 3. se konal Velikonoční turnaj v Jihlavě. Za rekordní účasti sto deseti šachistů všech kategorií si vítězství vybojoval Štěpán Forman ze Sokola Praha - Kobylisy.

Tradiční velikonoční turnaj pořádaný ŠK Gambit Jihlava byl současně krajským přeborem Vysočiny v rapid šachu jednotlivců a družstev. Tituly krajských přeborníků vybojovali Josef Kratochvíl z ŠK Caissa Třebíč a družstvo TJ Žďáru nad Sázavou.

Turnaj se tradičně odehrál v krásných prostorech jihlavského hotelu Gustav Mahler. Organizátoři se bohužel museli tentokrát poprat s nedostatkem hracího materiálu, kvůli vysokému počtu hráčů, kteří s sebou šachy nevzali. A protože pořadatelé chtěli uspokojit všechny zájemce, museli narychlo sehnat další šachové soupravy, což posunulo začátek turnaje.  Po tom co s téměř hodinovým zpožděním turnaj začal, už běželo vše jako na drátkách.

Turnaj se nakonec nejlépe vydařil prvnímu nasazenému Štěpánu Formanovi (Sokol Praha-Kobylisy), který jako jediný získal 7,5/9 a vyhrál tak i bez pomocných hodnocení. Za ním se seřadilo hned 5 borců se 7 body. Pomocné hodnocení pak přisoudilo druhé místo Josefu Kratochvílovi (ŠK Caissa Třebíč), který se tak stal krajským přeborníkem a třetí místo Petru Walkovi (TJ Náměšť n/Oslavou). Petr Walek tak kromě druhého místa v KP mužů, získal první místo v KP v kategoriích H18 i H20.

Cenový fond byl bohatý a byl tak pěknou odměnou pro všechny zúčastněné hráčky a hráče. Podrobné výsledky a velké množství fotografií přibližujících turnaj, naleznete na www.gambit.blog.cz.