Simultánka s WGM Evou Kulovanou

19.06.2012 04:43 | Havlíčkův Brod

V sobotu 16. června zavítala na simultánku pod širým nebem na havlíčkobrodské náměstí jedna z nejlepších šachistek České republiky mezinárodní velmistryně Eva Kulovaná. Odpoledne ožila dolní část náměstí šachovou podívanou...

Hrálo se s hodinami. "Každý ze soupeřů Evy Kulované měl na partii jednu hodinu, velmistryně pak na všech šachovnicích jednu hodinu a 35 minut, což byl vzhledem k počtu soupeřů velmi tvrdý limit," uvedl Václav Paulík. "Závěrečných dvacet minut simultánky dalo Evě hodně zabrat, zvláště když většina účastníků simultánky srdnatě bojovala." Eva Kulovaná jedenáct partií vyhrála, devět skončilo remizou a ve třech odešla poražena. "Výsledek je možno hodnotit s přihlédnutím k časovému limitu jako úspěch. Vítězství zaznamenali tři mladí havlíčkobrodští nadějní šachisté, Vítek Veselý, Ondřej Beránek a velkým překvapením je zejména vítězství Moniky Grygarové." Remizovali Jan Bílek, Pavel Caha, Petr Ďoubal, Josef Hospodka, Luďek Petrus, Ladislav Štorek, Petr Štůla. "Akce se rozhodně povedla, přispěla k propagaci šachové hry, města Havlíčkova Brodu, oživení činnosti na nově zrekonstruovaném náměstí, včetně využití hezkého počasí, které simultánce přálo," uzavřel za pořadatele Václav Paulík.

Poděkování patří Havlíčkobrodskému Deníku a jeho šéfredaktorovi Jaromíru Kulhánkovi, ŠK Jiskry Havlíčkův Brod, ZŠ Wolkerova, městu Havlíčkův Brod včetně TS města, jejich zaměstnancům za MTZ akce,"

Simultánka Evy Kulované

Simultánka Evy Kulované

Simultánka Evy Kulované

Šachy na náměstí

Překvapivé, ale zasloužené vítězství v simultánce zaznamenala Monika Grygarová z Havlíčkova Brodu

Vítek Veselý z Jiskry HB zvítězil zaslouženě v 21. tazích v Panovově útoku

V sobotu 16. června zavítala na simultánku pod širým nebem na havlíčkobrodské náměstí jedna z nejlepších šachistek České republiky mezinárodní velmistryně Eva Kulovaná. Odpoledne ožila dolní část náměstí šachovou podívanou. "Zahrát si s takovou šachovou osobností je zážitkem, vzpomínkou i potěšením z případného úspěchu," popsal Václav Paulík z havlíčkobrodské Jiskry. V 13.30 zasedlo za šachovnice 23 soupeřů nejen z Havlíčkova Brodu a blízkého okolí, ale i z Prahy, Třebíče, Tábora.
1x 2118x jezdec64
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
19.06.2012 19:50 | Autor neznámý

Méně než 5 minut na jednoho soupeře při tolika lidech -  tak to je frajerský výkon! Ať už byla úroveň soupeřů jakákoliv. Smekám, paní kolegyně!