Třicet tisíc zhlédnutí na jednom videu za dva dny

24.01.2023 06:00 | Domácí zprávy

Devět videí na Streamu získalo 78 401 zhlédnutí a to deváté za méně než 48 hodin má už 30 636 zhlédnutí. Jestli jsme cokoliv čekali od projektu na Streamu, pak toto nás ani ve snu nenapadlo. Dnes víme, že je to jen začátek a skvělá reklama pro šachy.

Poprvé nás redaktoři Streamu oslovili s nabídkou spolupráce. Prvotní nadšení způsobilo nákup kamery a techniky za více než 50 000 Kč a jak to nadšení lavinově přišlo, tak stejně odešlo. Ve dvou lidech, tedy Robert a já jsme si neuměli představit lítat po republice, natáčet video reportáže, doma je hodiny stříhat a pokusit se napodobit filmové reportáže, které dnes lidi vyhledávají na Streamu. Nadšení opadlo, peníze jsme utratili a protože vše má svůj význam, zůstala nám aspoň kamera, se kterou točíme reportáže na Youtube. Jak se říká, všechno má svůj význam. 

Asi po roce nás oslovili redaktoři znovu. Nadšení bylo dávno minulostí, překvapení bylo o to větší, že oni nechtěli reportáže a amatérské šachové filmy, ale jednoduché šachové video. Bez kamery, bez efektů, bez střihu. Nabídnul jsem jim na ukázku reportáže a oni si vybrali tu největší klasiku. Jednoduché pozadí, fotky dvou hráčů a šachovnice. 

Nakonec proč ne? Být originální! Být jiný? Být sám sebou ? Tak proč ne? Řekli jsme si, že natočíme několik kousků a pak uvidíme. Očekávání byly stovky zhlédnutí, spíš jsme čekali neúspěch. Role jsou jasné. Robert komentuje, já dělám technické věci a grafiku. 

Hned první video nás zbouralo. Získalo k dnešnímu dni 15 043 zhlédnutí! 

https://www.stream.cz/nesmrtelna-sachove-partie/nesmrtelne-sachove-partie-louis-paulsen-vs-paul-morhphy-64492475


Dobře, možná lidi byli zvědaví na nový projekt a proto takový začátek. Samozřejmě s nohami na zemi a s jistotou , že i zítra bude další den, jsme čekali upadající zájem a až tichý konec na Streamu. 


Ale ty čísla nebyly vadnoucí, ale spíš zajímavé. Roky natáčíme každý den videa na Youtube a když nám video ulítne někam ke třem tisícům zhédnutí, je to velký úspěch. Tady po prvním měsící lítali i k deseti tisícům. 

Pak přišel den, kdy se spoustu věcí ve vašem životě změní. 21.1.2023, tedy tuto sobotu jsme pustili další video. Za 48 hodin získalo přes 30 000 zhlédnutí! 

https://www.stream.cz/nesmrtelna-sachove-partie/nejbrutalnejsi-zaver-sachove-partie-vsech-dob-steinitz-vs-bardeleben-64536653


Muselo se potkat spoustu náhod. Lidi z nějakého neznámého důvodu v ten den chtěli na Seznamu vidět šachy a asi nám vyšlo video ve správný čas na tom správném místě a s tou správnou partií. Náhoda? Možná, ale taky pochopení neskutečných možností, které nám nabízí Stream. Máme kolem 600 odběratelů na Streamu a video ulítné mimo dvě galaxie. 

Máme možnost oslovit desetitisíce a jednou i statisíce lidí naší země. Máme možnost propagovat šachy, tak jak málokdo v naší zemi. Můžeme přilákat nové hráče k šachové hře a můžeme dokázat neskutečné věci. Tomáš Baťa jednou řekl větu: Cokoliv chceš, můžeš. 

Málokdo si vzpomene na naše začátky. Na dobu, kdy jsme natáčeli s Robertem videa pro pár fanoušků. Kdy jenom Robert z desítky špičkových hráčů tomuto projektu věřil. Dnes se podívám, kam jsme došli. Na Youtube tento rok můžeme získat 10 000 fanoušků, pořádali jsme MČR mládeže do 16. let, tento rok pořádáme MČR Amatérů s první cenou 40 000Kč, vydali jsme knížku české šachové legendě panu Jansovi, vydáváme tento rok knížku panu Hortovi a do toho s našimi fanoušky lítáme na Streamu. 

Málokdo ví, že Robert ani já jsme si za ty roky nevzali z eshopu, Youtube a těchto stránek ani korunu. Ano, všechny projekty vydělávají dnes pěkné peníze, ale my je do poslední koruny zpět investujeme do nových projektů. Peníze nejsou to, co nás motivuje jít dál. 

Když jsem si připravoval tento článek, hledal jsem nějaký citát Tomáše Bati. Ne, neporovnám se a nesrovnávám se s touto legendou, ale hledám pravdu v tom co řekl a jsem si jistý, že tyto věty mluví i o nás a nebo o tom, čemu věříme. 

„Kdo se honí za penězi, ten je nikdy nedohoní. Hleďte si práce, dělejte ji lépe než soused. Peníze za vámi přiběhnou samy.“ —  Tomáš Baťa

„Ničeho jsem nenabyl lehce, každá věc mně stála nejtvrdší práci. Nehledejte lehké cesty. Ty hledá tolik lidí, že se po nich nedá přijít nikam.“ —  Tomáš Baťa

„Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.“ —  Tomáš Baťa

„Každá rána, kterou jsme utržili, vyrazí z nás nějaký klín, který nám překážel. Jde ovšem o to, jsme-li dosti rozumní, abychom se z ní poučili.“ —  Tomáš Baťa

„Co chceš, můžeš.“ —  Tomáš Baťa

Každý den jdeme s našimi fanoušky touto cestou . Díky RP šachy jsem potkal člověka, za kterého bych dal ruku do ohně a udělal cokoliv, kdyby potřeboval pomoc. Díky RP šachy jsme poznali skvělé fanoušky, kamarády a lidi, kteří vás neopustí, když jste na dně. V době, kdy nám ukradli Youtube a my nevěděli co dál a měli myšlenky o tom, že to vzdáme. Pak ta lavina podpory od našich přátel, kteří už dávno nejsou jen fanoušky, byla tak silná, že jsme věděli, že to nemůže vzdát. Samozřejmě jsem udělal spoustu chyb, přešlapů a hodně lidem mohl ublížit. Nikdo není dokonalý, každý chybuje, jde o to, se z chyb poučit a už je neopakovat. Nedivám se zpět. Tam jsem vše už viděl. 

Nevěřím na náhody, proto chci poděkovat všem lidem, kteří nás mají rádi i těm, co nás nesnáší. Vy všichni jste pro nás inspirací a motivací. 

I díky vám jsou RP šachy tím, čím jsou dnes . Možná osudově jsme dostali příležitost pomáhat šachům v naší zemi. Tu šanci nepromarníme. Stále věřím, že to nejlepší nás ještě čeká. Že to vše do dnešního dne, bylo jen takové zahřívací kolo. To opravdové rodeo, teprve začne. 

Díky! 

PK

https://www.stream.cz/nesmrtelna-sachove-partie

https://www.youtube.com/@RobertaPetrsachy

https://www.youtube.com/@RoyalChess

www.nss.cz

www.sachycvek.cz

https://www.rpsachy.cz/

https://www.facebook.com/robepetrsachy

5x 2182x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Messer56
Gratulace!
+1 /-0 | 24.01.2023 21:52

hejdic

Vau to teda zírám smiley

+2 /-0 | 24.01.2023 11:16

giocozo
Pěkně. Jen tak dál. Stává se z vás šachový gigant. ;)
+1 /-0 | 24.01.2023 07:19

Kamil Mihálik
Super, tlieskam len tak ďalej. Áno, možno náhoda alebo možno aj chytľavý nadpis. Hoci viem, že je to ťažké vymýšľať chytľavé nadpisy. Ľudia majú najbrutálnejšie vecí radi.:) Možno aj preto si pozrelo vidí sa mi, že toho Steinitza toľko ľudí, ako pozrelo.
+1 /-0 | 24.01.2023 06:24

Petr Koutný

Chodí mi workshopy emailem od Streamu. Kde vysvětlují co nedělat, co dělat lépe, učí vás spoustu věcí. Ten poslední měl myšlenku, že videa z neznámého důvodu můžou ulítnout i ke statisícům zhlédnutí. Pousmál jsem se a nahrál do systému toto video. Ani ve snu mě nenapadlo, to co se pak stalo. Dobře, když jedno video se 600 fanoušky ulítně k takovému číslu, co dokážeme za rok, když můžeme mít tisíce fanoušků? Snem je tady 100 tis. zhlédnutí na jedno video a i když to nebude lehké, může se to stát. Protože cokoliv chceš, to můžeš. 

+0 /-0 | 24.01.2023 06:32