Toto není můj svaz

03.05.2022 17:37 | Domácí zprávy

Ne vždy jsem souhlasil s tím, co psal Petr, o čemž Petr moc dobře ví. To, že šachový svaz nás přinejmenším ignoruje, ačkoliv toho pro šachy děláme nejvíce, to všechno jsem dokázal strávit. A neměl jsem větší důvod se nijak veřejně vyjadřovat.

Ale to jak se svaz začíná chovat nejenom k nám, ale i k dalším lidem a reprezentantům (ať už současným nebo bývalým) už nestrávím. Chci se ostře ohradit proti agresivnímu, buranskému a naprosto nechutnému stylu jednání šachového svazu České republiky. Kdysi mi jeden činovník svazu v telefonickém rozhovoru podal řečnickou otázku. "Co je vlastně svaz? Jsme to my všichni šachisté" - sám si odpověděl. Ale já to rozhodně nejsem a absolutně nesouhlasím s tím jak jedná a chová se šachový svaz České republiky

Šachový svaz České republiky má spojovat šachisty, má vytvářet rovné podmínky a má propagovat šachovou hru. A ani jedno, podle mého názoru, šachový svaz nedělá zdaleka tak, jak by měl.

Nejrůznější indicie jsem měl z minulosti, včetně toho, že na nás ŠSČR poslal předžalobní výzvu. Včetně škatulkování - někteří lidé jsou neustále přetěžovaní a jiní se zcela ignorují. Například autor těchto řádků asi 2 roky nebyl pozván na jedinou akci ŠSČR ohledně trénování dětí nebo mládeže. A nejde jen o mne. Jde o více trenérů a silných hráčů, kteří nejsou zváni, jako kdyby nežili. Jsou to špatní trenéři? Ptám se, je to skutečně odbornou znalostí? Opravdu je děláno pro děti a mládež to nejlepší nebo alespoň to dobré?

Problém je ten, že spousta lidí má strach se ozvat nebo jim to prostě nestojí za to (u mne dlouho platila ta druhá část věty). Mohou mít problémy, nemusí být zváni na akce šachového svazu atd. Byl bych rád, kdyby se ozvali, nebáli se. Vylezli ze své komfortní zóny. 

Tento článek vznikl jednak pro následující řádky a také zjištění, jak se ŠSČR choval a chová k některým lidem a dokonce lidem co reprezentují naší vlast. Jak jsem psal, toto je pro mne naprosto neakceptovatelné. 

Bodnutí do zad

Luhačovice - tato mamutí akce, kde jsme pořádali (RP šachy) dva velké turnaje dohromady, nás stála obrovské úsilí. Hlavně pak Petra Koutného. Petr minimálně měsíc svého života dal této akci. Měsíc myslím, 720 hodin práce (často pracoval do hluboké noci aby všechno stíhal). Nejenom, že jsme neměli za naši práci ani korunu, ale celou akci jsme sponzorovali. Nicméně to jsme věděli a chtěli jsme udělat perfektní turnaje. Nutno ještě napsat, že celou dobu byli na akci někteří lidé ze svazu. Nikdo si na nic nestěžoval. Turnaj byl hodnocen velmi kladně. Měli jsme perfektní náladu, protože nejenom, že jsme to dokázali, ale také jsme si splnili sen. Tolik ohlasů, že turnaj byl skvělý byla paráda. Začali jsme přemýšlet, co takto udělat seniory v Luhačovicích? A další akce.

Pak ale přišel email ze Strahova...

A to bylo prozření. Naprosto mi spadly klapy z očí. Nyní jsem viděl a věděl, co ti (někteří) lidé jsou zač. Nutno ale napsat, že znám některé lidi na svazu, které mám rád a vážím si jich. Chtěl bych vám jen říci, zamyslete se nad tím a podívejte se do vlastního svědomí, zamyslete se nad tím, kam jde ŠSČR a jak jedná... Jsou to vaše hodnoty? Nevadí vám, že i vy jste pod ŠSČR podepsáni? Víte jak se chová ŠSČR? 

V tom emailu nejenom, že nebylo ani ň o nějakém poděkování za turnaj/e, ale byl to výčet bodů, některých absurdních, jako například cituji:autogramiáda s Vlastimilem Jansou – představení nové knihy (neproběhlo)
živý komentovaný přenos (lze doložit odkazem)

turnajový bulletin v elektronické podobě zaslat do 2 dnů po skončení mistrovství ŠSČR pro uveřejnění na web a komisi mládeže; (komentář: Partie v PGN přišly od pana Danady 23. 3. 20:50. Bulletin je nedodělaný, musí se dokončit.)

den před zahájením zaslat webmasterovi a sekretariátu ŠSČR úvodní zprávu pro web ŠSČR; (komentář: Úvodní zpráva pro web ŠSČR nedorazila.)

v den zakončení (19.3.) zaslat webmasterovi a sekretariátu ŠSČR závěrečnou zprávu pro web ŠSČR; (komentář: 21. 3. přišla na mail webmastera nabídka použití jako závěrečné zprávy článek, který vyšel na nss.cz. Na mail sekretariátu nepřišla žádná zpráva.)

Atd. Toho vyčítání bylo více. Kdo bude chtít, jistě Petr s chutí pošle.

Jediná věc na kterou jsme (bohužel!) zapomněli, respektive jsme ji neudělali a kterou cítím jako lidská bytost a jako šachista, že to byla škoda: že jsme zapomněli udělat pamětní medaile.

K tomu PK napsal: "Náhradou za medaile byl doprovodný program s panem Plachetkou a zajištění občerstvení nad rámec smlouvy. Rozdávali jsme každý den dárky, zajišťovali bezplatný bufet a pitný režim." 

A co je perlička na závěr: 

zajištění bezplatné dopravy mikrobusy před a po kole (body smlouvy III. 1. h) i) ) (nebylo účastníkům k dispozici) -

Tomu jsem nechtěl věřit, vždyť jezdil Libor Ficenc, PK a dokonce i žena PK: Jestli si účastnící turnaje v Luhačovicích pamatují, tak ráno jsem býval sám u knížek, protože LF právě jel pro účastníky.
Tragikomika je ta, že toto obvinění šlo dále a dále, PK o tom jistě - bude-li třeba - napíše. Až když poslal výpis z GPS, tak, myslím, nastalo "ticho". A ani nevím jak to dopadlo, ani to raději nechci vědět... .

Můj názor je: čistá buzerace. A můj názor je: že to nejdůležitější uniklo: povedl se nám turnaj, účastnící byli (velmi) spokojeni. Ať všichni pochopíte, že díky ŠSČR už to nebude. Protože, myslím si, zde nejde přece o nějaké neposlané emaily s tabulkami nebo tak něco atd. (hovadiny), jde o něco jiného a myslím si, že každý čtenář rychle pochopí o co.

A teď mi řekněte, jak máme dělat další turnaj nebo turnaje? Chtěli jsme dělat seniory (už jsme měli jednání s hotely), možná za rok znovu děti a juniory, ale po tomto?? Myslíte si, že ŠSČR má stejný metr? Myslíte si, že ta smršť těch (absurdních) výtek by přišla i na jiné pořadatele?


Závěrem: Petr mi volal a strašně se divil, že jdu s takovým článkem. Ale poté, co jsem obdržel některé emaily a bavil jsem se s některými lidmi, tak mi definitivně spadly klapky z očí. Nechtěl jsem věřit, co se dělo a děje.

Chtěl bych poděkovat lidem co se nebojí a poslali mi emaily + vyjádření.

Pro ŠSČR: Doporučuji hlubokou sebereflexi a zamyšlení se, kam směřujete a jak se chováte.

Robert Cvek

 - Článek doplněn o vyjádření Petra Koutného - 

- Nejhorší šikana proběhla už před turnajem. Donesou se nám zprávy z konference, kde sedí na obědě členové VV a baví se, jak jsme neschopní a jak ten turnaj nezvládneme. Baví se o tom, jak tam musí přijet a musí tu katastrofu zachránit. Už předem věděli, že to jsou jenom oni, kdo dokáží udělat takovou šachovou akci. Baví se o tom, že nám dali tento turnaj jen protože jej nezvládneme a že nás tím zničí. Že jde o děti a nejdůležitější dětský turnaj roku, jim už nedochází. Jenže turnaj se povedl a to se u nás neodpouští. 

- Věděli jste, že probíhaly týdny před turnajem boje, kdy lidi ze svazu obvolávali hráče z MČR Amatérů a přemlouvali je aby se odhlásili z Amatérů a hráli doprovodné turnaje o které nebyl zájem? Jeden trenér mi psal, že mu volali lidi ze svazu a že je poslal do pryč. Ano, strašně jim záleželo na tom, aby se nám nedařilo už před turnajem. Když jsem pohrozil, že začnu zveřejňovat toto sprosté jednání, aspoň to nedělali tak veřejně, ale přesto nepřestali škodit. 

 - I když jsme se zavázali ve smlouvě uspořádat autogramiádu knížky s panem Jansou a v té době jsme měli potvrzené termíny knihy, tak autogramiáda neproběhla, protože kniha ještě nebyla dopsána. To samozřejmě věděl každý kdo byl na turnaji a protože tam byl i VV a dokonce předseda šachového svazu, přesto nám toto písemně vytýkají. 

- Ve smlouvě jsme se zavázali zajistit dopravu mezi hotelem Harmonie a hracím sálem a samozřejmě jsme jí zajistili. Jezdil Libor Ficenc, Petr Koutný a moje žena. Budu se opakovat, že ve vytýkacím dopise bylo hned obvinění, že jsme porušili smlouvu, protože doprava nebyla. Je to potom šok, když si tito lidé ani neověří informace, když se nás ani nezeptají v průběhu turnaje, jestli jezdí slíbená auta a nakonec nás hned obviní. Příběh pokračuje tím, že jím odpovíme, že auto jezdilo a oni na to, že je to lež, že oni ho neviděli. Když pošleme výpis z GPS, řeknou že je neumí otevřít a do očí Petru Koutnému řeknou, že mu nevěří. Poslední záchrannou bylo zvednutí telefonu a zavolání Liborovi s hlasitým odposlechem před členem VV, který potvrdil, že auto jezdilo. Trvalo to cca 3 týdny, než VV byl schopný pochopit něco, na co se mohl zeptat přímo na místě. 

- Ve smlouvě byly další bodíky. Například jsme slíbili, že budeme sponzorovat Zlínskou krajskou soutěž příští rok. A opět, co se nestalo. Výtka, že nemáme uzavřenou smlouvu o sponzoringu. Jenomže to vytýkají nám a a nezjistí si ani, že problém je na straně Zlínského šachového svazu, který nebyl schopný poslat návrh smlouvy a přes několik výzev nereagoval k jednání, či k nabídce ke schůzce. I přesto, hned výtka a bod, za který můžeme my. Vrcholem toho všeho bylo to, že nám bylo řečeno, že vlastně oni nechtějí tyto peníze. Rozumím tomu tak, že Rostislav Svoboda, se kterým jsme jednali je nějak spojen se Zlínským šachovým svazem. Souvislosti si určitě i tady najdete. A proto nebudeme sponzorovat Zlínský šachový svaz a nabízíme tento sponzoring jinému krajskému šachovému svazu. Stačí chtít a ozvat se. 

- Víte, přijde vám vytýkací dopis, který vytýká chyby. Tak například máme doložit, že proběhl komentovaný přenos na Youtube. To už byla samozřejmě zoufalost ze strany VV, ale bylo to tam.

-  Vrcholem arogance byla výtka, že nemáme ještě zaplacenou fakturu za zápočty na ELO. Samozřejmě to byla pravda, jen ta faktura měla ještě 4 dny splatnost a už nám bylo vytýkáno, že není zaplacena. Tady jsme pochopili o co se hraje. Najít si deset důvodů, proč nám nedoplatit 15 000 Kč a otrávit nás natolik, abychom už nikdy neorganizovali šachový turnaj. 

- Prý jsme neposlali závěrečnou zprávu a partie v PGN, ale to byla taky lež, protože v době, kdy nám to bylo vytýkáno, už dávno to bylo na svazu. 

- Vytýkají nám, že jsme neposlali závěrečnou zprávu v den ukončení turnaje! Takže sbalit 200 šachovnic, uklidit dva sály, kde hrálo skoro 400 lidí počká, protože máme psát hned zprávu na šachový svaz?! Tady jsem už opravdu pochopil starou pravdu, která říká, že když chceš psa bít, hůl si vždy najdeš. 

- Nesplnili jsme bod smlouvy v podmínce vydávání bulletinu. Ono, toto byl samozřejmě bod, kde jsme si chtěli říct, že bulletin podle například wikipedie je jistá forma zpravodajství a my denně psali o turnaji. My denně informovali o turnaji a dovolím si tvrdit, že takovou publikaci neměl žádný šachový turnaj u nás. Přesto i tady jsme svaz zklamali. Zklamat šachové fanoušky by nás mrzelo víc. 

- Detaily jako, že jsme neposlali úvodní zprávu, závěrečnou zprávu se taky musely vytknout. Náš argument o tom, že máme dohodu s přebíráním článku z nss, kde toto vše bylo nezabral. 

- Samozřejmě je výtka, že jsme nezajistili dle slibu pamětní medaile. To je pravda a to nás mrzí. Ve shonu turnaje jsme na to zapomněli. Mrzí nás to. Ale ne vůči ŠSČR, ale vůči lidem a dětem. 

Když se nad tím vším dnes zamýšlím, tak si nemůžu odpustit myšlenku, že toto se děje úmyslně s jasným cílem. A daří se to. Měli jsme domluvené prostory pro pořádání MČR seniorů. Sponzoři souhlasili s podporou a my byli připraveni udělat další pěkný turnaj. Ale museli bychom znovu se nechat šikanovat šachovým svazem a to jsme opravdu nechtěli. Doufáme, že se najde pořadatel tohoto turnaje a že turnaj se tento rok uskuteční. Kdyby se nenašel, bylo by to vinou jednání šachového svazu a byla by to jeho vina. 

Příští rok se opět přihlásíme do konkurzu, jen osobně věřím, že už budeme jednat s lidmi, kterým opravdu záleží na mládeži a dětech a na tom, aby se turnaj povedl. Věřím, že budeme jednat s lidmi, kteří chtějí spojovat šachisty a posouvat šachy u nás. Věřím, že už nezažijeme podobnou šikanu, kterou jsme zažili. Věřím, že nastanou změny, protože si těžko umím představit jakkoliv jednat s lidmi, kteří se takto chovají a šikanují ostatní. Ano myslím tím současné vedení šachového svazu. V obchodě se pohybuji přes patnáct let, ale takové jednání, plné podrazů a faulů jsem ještě nikde nezažil. Obchod končí podáním rukou, tady bych hodně přemýšlel, jestli tu ruku podám. Opravdu nevím, pravděpodobně ne, určitě ne těmto lidem. 

I já říkám, že toto není můj svaz. 

Petr Koutný


189x 15017x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (189) Aktualizovat
Rudolf Kriebel

Koutný 04.05. 8:52: koukám pane Koutný, že nejenom v češtině, ale i matematice máte problémy......smiley. Bohuslavice byly jen v předaných finančních cenách vyšší, než jste spočítal.... A k tomu ceny věcné. Ano, svaz se na akci finančně podílel (děkuji)  přes posledně vypsaný grant, který jsme obdrželi (je to veřejné na svazovém webu). A šlo to jako po másle. Jen si vrtnu: co se napsalo do grantu, to se splnilo...... žádné nemožné věci, ale reálné. Sál grátis, sponzoři, svaz, vybrané startovné stejně nepokrylo náklady opnu.... Startovné neplatila spousta hráčů (GM, IM, UKR, talenti atd.) a  také ti, co se nějak podíleli na organizaci. Takže to nebylo 164x150,-..... Organizační tým pracoval za pivo a oběd. Kolik bylo najeto kilometrů, je až k neuvěření.... To ale neřvu, protože jsme do akce šli zcela dobrovolně s vědomím, co nás čeká. Sám to možná znáte, byť je to profláknuté; odměnou pořadatelům je spokojenost účastníků = že jich tolik přijelo, že neprudili, když se něco seklo a že vydrželi i předávání cen......tak co, GM Cvek byl v Bohuslavicích nepočítaně a vy ještě nikdy. Pokud budou další Bohuslavice (po 36x), tak veřejně prohlašuji, že byť je u Vás jenom KM, tak máte vstup grátis. 

+2 /-0 | 06.05.2022 11:52

Nemiroff

Tak to bys nam, Viktore, mel poradit ve vsech ohledech, abychom nemuseli myslet tak negativne. Nebo nevis? Za plan na budoucich 10-20 let ti budou zcela jiste generace dalsich sachistu velice vdecni. Tak ted zacni radit. Diky!

 

+1 /-0 | 04.05.2022 20:58

HumphreyvanWeiden
Pánové, závidím vám vaše nadšení s jakým se pouštíme do žabomyších sporů. Asi si neuvědomujete, že žijeme v takové zvláštní době, kdy inflace může na konci roku dosáhnout 25% a dotace ze státního rozpočtu 0 korun. To teda novému VV vůbec nezávidím, bude moc rád, když všechno bude fungovat aspoň tak jak dosud.
+0 /-2 | 04.05.2022 14:39

Nemiroff

Kuželko, v Prostějově se na hokeji vždycky řvalo: Kuželka, ole, ole, ole. Ale to nebylo na tebe, nýbrž na Dubu, bývalého kapitána PV :-)

+0 /-0 | 04.05.2022 13:33

OldřichKuželka

@PavelCh : Jsem pan Kuželka a zřejmě jsem měl dát k citátu uvozovky, ale i bez nich by mělo být jasné, že to nejsou moje slova, ale pár vět z článku, týkajících se roku, od kterého má svaz čestnou funkci prezidenta. 

+0 /-1 | 04.05.2022 13:15

Nemiroff

Předsedou nemusí být primárně silný šachista, Petře. Ale člověk schopný řízení velkého týmu, člověk s autoritou a respektem.

+1 /-0 | 04.05.2022 13:14

Nemiroff

To je fuk. Jak jsou krajské komise schopné ukázal případ Daniela Gajdoše, který ač sám není úplně normální, tak se nechal naočkovat, chtěl hrát, načež jeho tým odstoupil po prvním nebo druhém kole a on pak nedostal možnost v takovém případě jít hrát jinam. Zjevně na těch krajích sedí hlavičky...

+0 /-0 | 04.05.2022 13:13

Petr Koutný

Pavle já ti rozumím. V tom taky vidím to největší riziko, tedy jediné riziko. Prohrát volby je docela fajn, tři roky se můžeme smát a ukazovat na ně, jak to zase vedou. Přiznávám, že zájem pracovat pro svaz je opravdu na hodně nízkých číslech. Ale zájem změnit tuto bídu, nesouhlas s touto tragikomedií je velký. Kdybych to řekl, koho jsm oslovili a čekáme na ano-ne, ale nevyloučili to, je 4xGM, 1xWGM, 1WFM,  3xIM, 1xCM....docela slušný oddíl. Zatím ve stavu zjištění zájmů, pak pokus o nalezení vize a pak se uvidí, jestli to bude dávat smysl. To o co se snaží RP je aby to bylo celé bez RP. Jak se to podaří, se uvidí. Tedy je strašně lehké najít kohokoliv, kdo je s touto současnou smutnou komedií nespokojený. Pak je těžší říct, co s tím můžeme dělat a nejtěžší je si říct, co s tím uděláme. Celé by to měla spojovat myšlenka, že RP do toho nechce jít, chce jen spojit stejné názory. Když se to nepodaří, bude muset do toho RP jít, ale s touto možností zatím nepočítáme, nebo si jí nepřipouštíme a určitě si jí nepřejeme. 

+0 /-0 | 04.05.2022 13:13

Pavel Ch

Vojto, krajské předsedy si volí krajské konference.

Členy všech komisí si jmenuje předseda komise. Sice schvaluje VV, ale jen, kdyby měl velké výhrady, jinak právo předsedy komise.

Samozřejmě, že všichni členové VV a komisí končí volební konferencí. Pak je na novém či staronovém předsedovi té-které komise, zda nabídne Petrovi či Pavlovi či jiným členství v komisi. A ti, zda chtějí s předsedou jít do komise. 

+0 /-0 | 04.05.2022 13:12

Nemiroff

Současný VV vyhodit, stejně tak krajské předsedy. Ne, že se vymění předseda, pár lidí ve VV a tím to hasne. To Pavlíku znamená, že i tvá pozice v STK by měla být brzy u konce(hlavně teda Záruby). Protože tady ryba smrdí od hlavy až po poslední šupinu na okraji ocasu.

+0 /-0 | 04.05.2022 13:03

Pavel Ch

Petře, abychom neopakovali a oba neztráceli oba čas. Jak jsem říkal, budou všichno nadšení (členstvo, které je pro současné vedení i pro změnu), ba i současný VV, když budou dva kandidující týmy nebo dokonce tři? To mi věř. Vítěz bude mít silnější mandát, než že vyhrál jen "kontumačně".

 

Jen Ti poradím ze zkušenosti. Aby opravdu to ten (alespoň) jeden další tým dotáhl až k volbám. Klidně mou radu hoď pod stůl.

Jistě máš spousty nabídek, že si myslíš, že ještě menegersky budeš vybírat, ten na předsedu, ten na tuto funkci. Takové prvotní nadšení. Pak začnou ubývat, vychladnou, někteří couvat, budeš se dovídat, no víš Petře, mluvil jsem o tom s Tebou, ale od té chvíle......

- něco se mi změnilo v práci

- prateta nemocná a s manželkou se o ní musíme starat

- mně se to rozleželo v hlavě - přizná alespoň na férovku

- v klubu skončil předseda a bližší košile než kabát, je to na mně

- manželka řekla v žádném případě člena VV nedělej, abys ručil celým rodiný majetkem 

- atd., atd. výmluvy i objektivní překážky

 Tak Ti může zbýt na komisaře třeba některý, kterého si viděl jako posledního, zrovna toho jsi příliš nechtěl a předseda a hospodář jsou kde? To fakt mám vzít kurňa já s Robertem? Řekneš si.

 Ale možná píšu černý scénář, jen mám více než 30leté zkušenosti, kéž by bylo jinak a jeden, alespoň jeden, navíc tým byl. Jak píšu, všichni budou nadšení z voleb ze 2 či více týmů. Nevěříš, ale říkám i současný VV a členové "našeho společného"wink svazu. A rádi si počkají na složení týmů a jejich programy, vize, rozpočty, přínosy. 

+0 /-0 | 04.05.2022 12:59

Petr Koutný

Pavle, už se bavíme o vítězství. Ok, připustím-li že by vyhrály šachy a ne tato bída, pak ti můžu slíbit, že jen hlupák opře rozpočet jen o jeden příjem a bude závislý jen na státních penězích. Prostě musí přijít peníze od sponzorů. Určitě by bylo potřeba škrtat, ale taky je důležité přinést peníze a né jen utrácet z cizích. Skoro otevřeně, ten kdo nepřinese peníze do svazu, tam si nemůže hrát na předsedu a prezidenta. 

+0 /-0 | 04.05.2022 12:32

Pavel Ch

ciki,

 2022 je státní rozpočet schválen, opravili Babišův, ale ne tolik.

Jejich, 3 či 5koalice státní rozpočet, opravdu svůj, včetně podpory sportu bude připravovat na 2023.

 A ODS nikdy ve vládě sportu moc nefandila, kromě vybraným kamarádíčků. 

 

A s ním si bude muset poradit, Petře, Tvůj (v případě výhry) vysněný tým.

+1 /-0 | 04.05.2022 11:09

Petr Koutný

Ciki mám smutné tušení, že kdyby stát seškrtal peníze šachovému svazu, pak žáby na pramenu nebudou mít pramen a půjdou zase o pramen dál....Jinak, pravděpodobnost, že stát bude škrtat dotace na sport je poměrně velká. Třeba to nakonec bude to nejlepší pro český šach. Přísavky odejdou a šachům se uleví. 

+0 /-0 | 04.05.2022 11:04

ciki333

Pavel Ch

"Stát, trojkoalice,  může rozhodnout, že všem sportům seškrtá na 33-66%, dost z toho,  co Babiš navýšil."

To je dost blbé, že? Zrovna v době, kdy se bude v Chennai konat Šachová olympiáda. Na druhou stranu si svazoví bafuňáři mohou pronajmout místo Airbus A380 úsporný Gulfstream G550 a nějaké kačky nakonec ušetří...

 

+0 /-1 | 04.05.2022 11:00

Pavel Ch

Oldřichu Koudelko, 

napište příště, že jen citujete (22:05)

zmátl jste Vojtu Pláta (22:09) a nechal jsem se unést

i já, přiznávám, a mluvil jsem s Vojtou, kdo jako jediný můžete být, což nám oběma bylo naprosto nevěrohodné. Tak jsem chtěl napsat, aby jste se za jiného nevydával.

+2 /-0 | 04.05.2022 10:46

Pavel Ch

Pánové "polštář" v podobě 80% současné roční dotace je v pořádku. (U neziskovek je 75-100% rezervy ročních příjmů doporučená věc).

 Stát, trojkoalice,  může rozhiodnout, že všem sportům seškrtá na 33-66%, dost z toho,  co Babiš navýšil. Je dost pravděpodobné, že bude méně, byť náklady porostou.

Pak se nám to bude sakra hodit ten polštář.  

Ale může nový volební tým, jeden z týmů, přijít s vizí, že i při neseškrtaném rozpočtu těch 18mil rozdá během 3 let, aby byly spokojeni reprezentanti, pořadatelé, trenéři, kluby, kraje, a všici....  Třeba bude zvolen.

Můj názor je nechat si to, jak se vše vyvine, co dotace 2023-2024, kam porostou náklady. 

+1 /-0 | 04.05.2022 10:42

xdavx x

PavelCh, a tak dulezitejsi je tvorit rezervy a z nich sem tam neco pujcit/uverovat kamarady... :D to je jako mít v penezence 100.000 a umirat hlady, protoze si nechci nic koupit na jidlo...

+0 /-2 | 04.05.2022 10:17

Nemiroff

Jinak co mi rikal jeden z nasich potencionalnich reprezentantu o vikendu? Ze by za soucasne situace hral radsi za Slovensko. Za mlady, nadejny tym, ktery to dokazuje i na Mitrope. I to o necem svedci. Jmenovat nebudu, to by taky dotycny jeste mohl skoncit v uranovych dolech...

+1 /-0 | 04.05.2022 09:46

Petr Koutný

Pavle odvaha škrtat na jedné straně, najít zbytečné výdaje, zrušit zbytečné výdaje, najít sponzory je cestou jak dát víc peněz organizátorům, reprezentantům, oddílům.....Uznávám, že už z principu není jiná možnost nejít do voleb proti této současné bídě. Aktuálně jsou oslovení lidé a přemýšlí o tom. Odpověď je ani ano a ani ne. Když bude ano, bude to skvělé. Když bude ne, pak bohužel do toho budu muset jít já a to opravdu nechci. Ale jak říkám, proti tété současné katastrofě se musí něco udělat. nenabídnout změnu, je jako jim říct, že jsou skvělí. Nabídnout změnu a třeba prohrát je výhra, protože pak můžeme tři roky se usmívat nad tím, jak to kazí víc a víc. Takže teď máme aktuálně jiné priority, ale na podzim se uvidí. Naší snahou je dát dohromady tým lidí. Když se podaří odstrčit žábu na prameni, možná bude líp. 

+1 /-0 | 04.05.2022 09:37

Nemiroff

Pavle, nas svaz operuje s mnohonasobne vetsim rozpoctem oproti polskemu sachovemu svazu, ale i tak za nimi silne zaostavame. Vazne je potreba mit na uctu 18 milionu a z nich pak poskytovat uvery? Vazne nejde navysit odmeny reprezentantum? Pridat na seniory? Furt by zbylo dost i na podporu turnaju. Ja jakoze pomlcim o hospodareni, to neni moje silna stranka, ale ucim se a zlepsuju se :-D  Proste mam za to, ze by se ty penize mohly vyuzit lepe a mozna by nam zde brzy vyrostl mistr sveta. Ale stare struktury ala Konopka a jemu podobni uz by meli sva mista prenechat mladsim a ambicioznejsim. 

+1 /-0 | 04.05.2022 09:23

Pavel Ch

Petře máš pravdu,

přidat na turnaje, přidat reprezentantům, přidat na mládež, přidat klubům co vychovávají mládež, přidat všem. A přitom tržně zaplatit opravdu ty pouze schopné lidi, co budou na svazu.  

 Doufáme a věříme, že budou alespoň 3 týmy a těšíme se na jejich reálné koncepce, včetně financí, které budou pak jistě kontrolovány u vítězného zvoleného týmu, jak koncepci a sliby dodržují.   

 Na konferenci se jistě už všichni těší, jen zkušenější mají obavu, aby to těsně před volbami nedopadlo, jako vždy..... "My bychom to dělali lépe, než ten původní, ale čas a práce, nedáme to". 2x jsem byl osloven do konkurenčního týmu, zda bych nešel, jednou jsem řekl, až bude jasné kdo tam bude a podruhé s díky odmítl, ani jednou se tým nedal dohramady. Ale jistě 2023 přijde v tomto (v počtu kandidatur) změna. Vyhraje ten, kdo měl soupeře. Těšíme se všichni. 

+1 /-0 | 04.05.2022 09:19

Nemiroff

Dival jsem se na tu zpravu od Zbynka a nic tam nevidim o vymlouvani se. Po ranu jsem sel spat a vzbudil se tesne pred zacatkem kola. Bylo mi lepe a nenapadlo me nic lepsiho, nez si sednout do cukrarny a sledovat partie. Priste budu spat az do vecera. Kdyz vim, ze nehraju a uz zadne dalsi kolo nebude, tak stale nechapu ty reci o nejakem vymlouvani nebo tak. Holt me ME nezastihlo v optimalni pohode, kdyz holt kazdy podzim trpim na nemoci spjate se zmenou pocasi. Priste at se nominuje sam predseda svazu. Nemam potrebu o sobe cist, ze se vymlouvam apod.

+0 /-0 | 04.05.2022 09:10

Petr Koutný

Startovné 1 000 Kč, první cena 3000Kč. Finanční ceny 26 000Kč, to je na úrovni lepšího rapid turnaje. Například Open Bohuslavice, měl cenový fond 26 300Kč, při startovném 150Kč a myslím, bez podpory šachového svazu. Nicméně, svaz by mohl konečně aktualizovat podpory na turnaje. Dát na MČR podporu 35 000Kč je opravdu podpora hodná šachového svazu. Teda přeloženo, toto není podpora hodná šachového svazu. A myslím to skrz všechny turnaje se značkou MČR. Náklady rostou za ty roky o stovky procent, ale svaz podporuje jak z doby kamenné. 

+1 /-0 | 04.05.2022 08:52

Nemiroff

Ten internát je kousek a je to tam v pohodě. Jinak kdo chce, tak si ubytování v Olomouci najde vždy. Možností je až až. Určitě bych hráče nenutil si objednávat ubytování skrz pořadatele, ačkoliv to asi takto je v propozicích. Já jsem za Olomouc rád, mám to blízko a pokud se nepřesune řecká liga, tak si GM turnaj velice rád zahraji. Už teď se těším na "dědka" Šorma, který místo turnaje seniorů bude bojovat o elo a normy v GM turnaji :-D

+1 /-0 | 04.05.2022 08:36

Pavel Ch

Skvělé podmínky pro MČR seniorů vytvořil pořadatel.

Ubytování je naopak superlevné, které mám obavu, že se už nikdy nikde ani v mládeži (krom karimatek) nebude opakovat.

 Přestože svaz dává 35tisíc a chce vyplatit cenový fond 15tisíc, byl spoustu let jediný pořadatel, který vyhrál i letos, ale musel pořádání kvůli malým ubyt.kapacitám stáhnout.

 Jsme rádi za jiného pořadatele, krom luxusnějšího dražšího ubytování, garantuje:

buňka se sociálním zařízením pro 2 pokoje, připojení k internetu cena 540 Kč / osoba a noc v 1-lůžkovém pokoji cena 380 Kč / osoba a noc ve 2-lůžkovém pokoji Koleje jsou přístupné i pro osoby se ZTP. Vzdálenost kolejí od hracího sálu je 2,2 km. Přímé tramvajové spojení MHD ze zastávky Envelopa na zastávku Výstaviště Flora s dobou jízdy 6 minut. Pořadatelé budou ještě jednat o možnosti dalšího ubytovacího zařízení v cenové relaci 300 – 400 Kč / osoba a noc.

  Přijeďte: 50 plus a 65 plus (kategorie poprvé dle kategorií FIDE, tedy 60 posunuto na 65plus).

+1 /-0 | 04.05.2022 08:30

Petr Koutný

Vojto mi jsme se do konkurzu nepřihlásily, právě pro tyto důvody a tuto šikanu. Nechtěli jsme znovu podstoupit něco podobného. Mimochodem, kouknu jsem na propozice. Ubytování, startovné a k porovnání odměny za první místa, to je pořádná raketa, bez raketového motoru. 

+0 /-0 | 04.05.2022 07:23

Nemiroff

Teď jsem četl, že MČR seniorů bude v srpnu v Olomouci. Petře, tak jen aby ses nehlásil do konkurzu zbytečně :-D

+0 /-0 | 04.05.2022 06:19

srdce

No,jenom ,že tak rozumni lidé nechali pana Pláta ve Slovinsku =to mi rozum nebere.

+0 /-0 | 03.05.2022 22:36

Nemiroff

Jinak abych ti Franto nekřivdil, tak ty svojí práci děláš dlouho a děláš ji dobře. Na tom jsme se shodli i s lidma, co mají jinak se svazem problém. Jenom prosím tě nelez tomu Martinovi tak do zadku. Protože ta kritika začíná být neúnosná. 

+0 /-0 | 03.05.2022 22:33

Semod
ciki zdravím ... je vidět, že při hodinách dějepisu jsi neseděl v poslední lavici.
+1 /-0 | 03.05.2022 22:32

Nemiroff

Ciki, zapomněl jsi na Putina, Lukašenka a Zelenskyjho :-D

+0 /-0 | 03.05.2022 22:30

Petr Koutný

Pane Štross, viděl jsem email pana Síkory ohledně ME ve Slovinsku. To bylo podobné 50. létům. Upřímně neskutečná špína.  Vojta Plát byl potrestán i za to, že mi dal informace a já je zveřejnil. Toto je opravdu nepřípustné. Nebudu jmenovat jednu českou legendu, která mi říkala reakci na " Ověřovnu ", pokusím se nějak citovat: Chválit dovoleno, kritizovat zakázano, jediná pravda je naše....Něco děláte špatně, když Vás tolik lidí viní za špatnou situaci u nás. Nechci mystifikovat kolik lidi mi píše, kolik emailů denně mám, ale věřte mi a nebo ne, ale obrázek svazu a vedení tohoto svazu není dobrý. 

+1 /-0 | 03.05.2022 22:29

ciki333

Nevím, jak skončí Martin Petr...Ale se 100% jistotou vím, že i v letech 2025, 2030, 2035...bude na postu Generálního tajemníka ŠSČR sedět pan Štross. Lidé jako on přežijí bez úhony jakýkoliv režim. Jsou vysoce adaptabilní...Lhostejno, zda vládne Churchill, Masaryk, Stalin, Hitler, Pol Pot, Kim Čonr-un, Václav Havel, Bin Ladin...

+0 /-1 | 03.05.2022 22:27

Gambit

Petr Koutný: měl byste někdy přijít na exkurzi a klidně i na schůzi. To co popisujete, se neděje. Nebo já o tom aspoň nevím. Na schůzích VV vidím rozumné lidi, kteří se snaží, aby svaz u nás fungoval co nejlépe.

+0 /-0 | 03.05.2022 22:20

Petr Koutný

Přesto pane Štross oceňuji diskuzi tady s Vámi. Mít svůj pohled, obhájit jej a snést případné souhlasné a nebo kritické názory je dobrý krok. Tedy děkuji za diskuzi s Vámi. Já se dneska opravdu bavil s panem Hortem, Jansou, Hausnerem, paní Přibylovou a dalšími lidmi. Ne nebojte se, naše téma není svaz, ale něco lepšího. Máme nápady jak podporovat šachy u nás a jak rozvíjet zajímavé projekty. Můj osobní názor, že takové legendy, které máme, si můžeme víc vážit a užívat sí jejich rad a pohledů na svět. Řekl bych to asi takto, když oni mluví, neodvážím se skoro ani dýchat, takový mám k nim respekt a obdiv. Toto mi chybí u svazu. Nikdo z něj nemá respekt, nemá k němu obdiv a nevím, jestli ho má někdo rád. Jestli ano, pak někdo určitě ne. To je to, o čem mluvím. Něco je špatně. Něco špatného se stalo. Něco skřípe. Beru na sebe vinu, že trochu podpalujeme. Ale hoří už dávno před tím, než jsme začali podpalovat. Bez respektu, bez pokory, bez naděje, bez vizí....nejde snad být vzorem a kormidlovat tuto loď. 

+1 /-0 | 03.05.2022 22:13

xdavx x

Vojto, jasne, ale pokud je to cestna funkce, tak je asi docela zbytecna... takze k cemu je takova funkce. nez aby mel clovek nejakou funkci? ... proto me takove reci bavi :D a ze nekomu nejde o penize, to povazuji za vubec jednu z nejvtipnejsich veci co jsem kdy tady cetl :P 

Kuzelka... ovsem to nic nemeni na tom ze je to funkce jen pro funkci, coz tak nejak hezky koresponduje s tvrzenim, ze nikomu na svazu o funkce nejde... on totiz mistopredseda nebo poradce nezni tak super... 

+0 /-2 | 03.05.2022 22:11

Nemiroff

Tak konečně se dozvíme, kdo že je to ten tajemný Olda Kuželka :-D

+0 /-0 | 03.05.2022 22:09

Nemiroff

Semode, Robert článek napsal po debatě s několika lidmi ze současné či bývalé repre. Já byl u jedné v Bohuslavicích, ale jen okrajově. Určitě ale Robert ví, co píše. Já jsem třeba do osudného Slovinska neměl se současným vedením žádným problém, vždy mi ve všem pomohli a vyšli vstříc. Ale tím zákazem a rádoby pomstou to všechno pohřbili. Za kauzu Biolek a následnou disciplinárku jsem ani nedutal a tiše sklopil hlavu. Ale skrz to Slovinsko se cítím hodně podveden a proto se ozývám. Průserů bylo dost a myslel jsem si, že je vše v pohodě, ale bohužel není...

+0 /-0 | 03.05.2022 22:08

OldřichKuželka

@Bražina : V době, kdy se připravovalo vytvoření jednotného Šachového svazu České republiky současně se zánikem obou územních svazů v roce 2002, byla při tvorbě legislativy vytvořena funkce prezidenta pro významnou všeobecně známou osobnost. A vlastně už v době, kdy tato funkce byla jen na papíře, bylo dohodnuto, že tou osobností, která se stane prezidentem, bude právě Igor Němec. Igor tehdy velmi pomohl už v době příprav konference a vahou své osobnosti i při vlastní konferenci. Na této konferenci v Rybitví v roce 2002 byl Igor Němec jmenován do funkce prezidenta, já jsem byl schválen jako předseda výkonného výboru a naše spolupráce trvala vlastně celé šestileté období a považuji ji za velmi dobrou. http://igornemec.cz/50-narozeniny-igora-nemce-matematika-sachy-hudba-a-politika/

+2 /-0 | 03.05.2022 22:05

Nemiroff

Davide, Viktor není prvním ani posledním předsedou svazu. Já si jako prezidenta svazu pamatuju ještě Igora Němce, potom třeba Honza Lamser. Ten prezident svazu nemá žádnou moc, to je jenom čestná funkce. Skoro něco jako ten náš kašpar na Hradě...

+0 /-0 | 03.05.2022 22:02

Petr Koutný

Pane Štross, já osobně proti Vám nic nemám, myslím si, že jsme se v životě nepotkali a proto prosím neberte mojí odpověď zaujatě proti Vám. Moje lepší já si přeje lepší svaz. Moje lepší já si přeje předsedu šachového svazu, který bude věrný myšlence, že svaz je tady pro všechny. Že má spojovat šachisty a má podporovat šachovou hru. Moje horší já Vám řekne, že Petr Koutný se brání jakékoliv možnosti jít osobně do voleb a snaží se oslovit lidi, kteří by chtěli mít svaz, takový jaký má být. Přiznávám, že práce ve svazu je asi na nejnižších příčkách žebříčků vysněných profesí a že zájem je hodně malý. Přesto buď seženu tým lidí a nebo do toho půjdu klidně sám. Jsem si jistý, že tak jak to je dnes, je to šílené. Je to horší než šílené. Svaz není svazem pro všechny, je tady vše rozbombardové a vztahy se ničí na atomy. Netáhne se za jeden provaz, kopou se příkopy, staví barikády a vyhrožuje třeba soudy. Dělají se naschvály, šikanuje se, lže se, donáší se, bonzuje, vyhrožuje a vydírá. Můžeme sepřít v čemkoliv, ale to , že současná atmosféra je šílená, budeme určitě souhlasit. 

+0 /-0 | 03.05.2022 22:01

Nemiroff

Franto, ráno jsem říkal, že klidně nastoupím, ale pokud budu u partie chrchlat a někdo si bude stěžovat, tak jen, že to není můj problém, že jsem to říkal. Vzal jsem si prášek a prospal jsem potom i oběd...Jinak Štěpán byl jeden z prvních, který říkal, abych v takovém případě nehrál. Ostatně se mu to nelíbilo i u Davídka proti Polsku. Navíc v tom zápase s Polskem kašlal v časovce nonstop můj soupeř a opravdu jsem neměl zapotřebí to zažívat znovu. 

Přiznávám, že jsem si neměl chodit sednout do cukrárny a dávat si pivo, ale bylo to poslední kolo a na pokoji stál internet za prd a já šel jen fandit, aby kluci poslední kolo vyhráli. Udělalo se mi lépe a že jsem si ke sledování dal dvě piva nepovažuji za takový zločin. Ve snu by mě ale nenapadlo, že to někoho pobouří. Sestava byla odevzdaná, bylo tedy jasné, že nehraji.  Ale v tom článku na tn.cz to vyznělo fakt nepříjemně, jak kdybych tam místo hraní chodil pít a na šachy kašlal. A štve mě, co napsal Sikora. A nejen mě. To byl prostě prvotřídní podraz.

+1 /-0 | 03.05.2022 22:00

Semod
Vojto, Tvůj kompliment ohledně Babiše mě potěšil a jsem rád, že jsme na jedné lodi ... jinak tento článek je velký ?
+2 /-0 | 03.05.2022 21:52

xdavx x

Gambti - pane frantisku... ano, sesli jste se tam tak hezky vsichni z milosti pane... mse svata probiha predpokladam pod patronaci nove vznikle funkce prezidenta svazu, ktera vznikla prave z toho duvodu, ze vy na svazu po zadnych funkcich nebazite.... ta funkce prezidenta svazu zrizena specialne pro Viktora Novotneho, to svaz doopravdy moc potreboval :D :D :D vy me bavite cim dal tim vic :D

+0 /-1 | 03.05.2022 21:51

srdce

Gambit-no já to  vidím kolem sebe jak nikomu nejde o peníze. ale dobře . Jestli vám ani trošku nejde o peníze tak hats off

+0 /-0 | 03.05.2022 21:48

Gambit

David Bražina: to jsem rád, že jsem vás pobavil. Ale ono to tak fakt je. A jestli ne, tak asi žiju v nějakým jiným vesmíru.

Vojto, pokud tedy kapitán reprezentace ve své oficiální zprávě předkládané VV popisuje skutečnosti jinak, než jak se staly, tak se ti za to svoje vyjádření omlouvám.  

+0 /-0 | 03.05.2022 21:46

Nemiroff

Semode, škoda, že nemáš otevřené oči tak jako v případě Babiše. Spíš si říkám, že jen hloupě bečíš a jdeš s davem jako ovce, ale jinak nemáš absolutně ponětí. Docela zklamání.

+2 /-0 | 03.05.2022 21:38

Nemiroff

Proč jste z komise repre úseku vyhodili Vlastu Jansu a potají utvořili novou komisi, kde Vlasta Jansa chybí a je tam místo něj Pisk a Boleslav? Na trojkole jsem to říkal Vlastovi a ten ani nevěděl, že nějaká nová komise je. Všichni samozřejmě víme, proč tomu tak je.

+1 /-0 | 03.05.2022 21:36

Semod
Toto není můj svaz ... štěká Robert a Petr. Zítra šachový přátelé bude líp i pro těch cirka 15 000 z vás ... a volby klepou na dveře, které možná Robert s Petrem otevřou. PS: omlouvám se ... byla to fikce.
+1 /-0 | 03.05.2022 21:35

Nemiroff

Ano, napsal, protože já se na NIC NEVYMLOUVAL. Takové vyjádření, aniž bych se k tomu jakkoliv vyjádřil já, považuji za nehoráznou drzost. A hlavně když už byla poslaná sestava a hrálo se poslední kolo, tak jak že jsem místo hraní popíjel? Co to je za nesmysl? Vždyť to bylo přeci naprosto irelevantní. Ráno mi nebylo dobře, celou noc jsem prokašlal, což potvrdil i Honza K., který bydlel hned vedle. Vše proběhlo po společné poradě a bez žádného vymlouvání. Příště by to možná chtělo takovou informaci ověřit, než ji předám do médií. Tohle hloupé vymlouvání a házení všech problémů na někoho jiného by vám tam všem šlo. Asi je na čase uveřejnit ten Sikorův mail, ať si lidé udělají obrázek sami. Fakt tleskám tomu, jak máte šachy a všechny šachisty stejně rádi. Tomu snad nemůžete věřit ani vy samotní.

+2 /-0 | 03.05.2022 21:33

xdavx x

Gambit Petr Koutný: Lidi na svazu nehrají o funkce, o místa a už vůbec ne o peníze. Ti lidé tam jsou hlavně proto, že mají šachy rádi a snaží se o jejich rozvoj. 

| Ohodnotit: + / - | 03.05.2022 21:19

-----------------------------

LOL :D :D :D ----- tak to je parada tohle vyjadreni... tohle asi preposlu svatemu otci do Řima... S timto pristupem by mel byt celej svaz kanonizovan a ani bych necekal na zadnej zazrak :D... diky you made my day :D

+1 /-2 | 03.05.2022 21:26

Gambit

Ok, vezmu to popořadě.

Roberte, i se svazem legendy spolupracují. Nedávný příklad jsem zmiňoval v příspěvku níže. Před časem třeba pan Hort pomáhal ženské reprezentaci. Těch příkladů by se našlo více.

Vojto, přečti si oficiální zprávu z akce, kterou oba kapitáni poslali, a která byla zveřejněna jako příloha č. 2 k zápisu ze 157. schůze VV: https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2021/12/P%C5%99%C3%ADloha_2_VV157_Zpravy_kapitanu_ME_2021.pdf Pak mi řekni, jestli jsem tomu novináři řekl něco jiného, než ve zprávě napsal Zbyněk Hráček.

Petr Koutný: Lidi na svazu nehrají o funkce, o místa a už vůbec ne o peníze. Ti lidé tam jsou hlavně proto, že mají šachy rádi a snaží se o jejich rozvoj. Moje horší já si přeje, abyste příští rok kandidoval, vyhrál a ukázal nám, jak se má řídit svaz.

+2 /-1 | 03.05.2022 21:19

xdavx x

hnuj tohle, fakt hnuj

+3 /-2 | 03.05.2022 20:46

Nemiroff

Davide a běda, pokud toto minimálně 3x do týdne neřekneš svému předsedovi do očí. To je skoro na popravu nebo třetinové zkrácení platu :-D

+1 /-0 | 03.05.2022 20:45

xdavx x

---------Náš svaz je jedním z nejlepších na světě a pan předseda je nejpracovitější předseda ----

no pane jo... to je jak z politicke prirucky 50 let a tehdejsich chvalozpevu na stranu a vladu.... 

+3 /-1 | 03.05.2022 20:45

Nemiroff

Tak ono není žádným tajemstvím, že F.Štross má přezdívku Martin Petr dvě...

+3 /-0 | 03.05.2022 20:39

Nemiroff

Na svazu furt brečí, jak si Petr Koutný neověřuje informace a neptá se lidí ze svazu a píše si co chce. Tak by mě potom zajímalo, co nám pan František řekne k tomu, že se nějaký novinář z tn.cz zeptal jen jeho a jaksi zapomněl na mě...To jen, když tak voláte po dvou různých názorech, tak začněte s tímhle u sebe a teprve potom prskejte. Prý objektivní novinařina, to jo. Leda hovno, tvl...

+3 /-0 | 03.05.2022 20:37

Petr Koutný

Vojto ale kdyby jsi víc obdivoval předsedu svazu a třeba mlčel, možná by jsi dneska byl reprezentant! Však dnes není podmínka pro reprezentanta být jedním z nejlepších hráčů u nás, ale hlavě mlčet a obdivovat toto vedení. Jak to psal přesně pan Štross, jde mu o flek a napíše: Náš svaz je jedním z nejlepších na světě a pan předseda je nejpracovitější předseda..... Kdybys takto Vojto se veřejně klaněl, jsi reprezentantem na dalších dvacet let....

+5 /-0 | 03.05.2022 20:34

xdavx x

V tomto jednoznacne stojim za Platem... Vedome jste lhal, aniz byste mel dostatek informaci. Stejne tak jako lhal usvedceny lhar Martin Petr, ktery jako duvod uvadel to same, aby pak vycouval. Jenze to jeho vyjadreni nekde jeste urcite bude ze? Mimochodem, omluvil se Martin Petr, za lzi ohledne problemu s chlapcem s rusky znejicim prijmenim za to, ze naprosto nepochopitelne a bezohledne vyuzil policke situace a predmetnou lez, vypustil do verejneho media v souvislosti se sachovym turnajem?  jak moralne vadny musi byt clovek, ktery se nestiti neceho tak podleho jako honit si body na diteti, co si prislo jen zahrat sachy? A vy si jeste dovolite citit se ublizene a vykladat nehorazne lzi na svazovem webu?

+5 /-2 | 03.05.2022 20:31

Nemiroff

Když už se nechal generální sekretář vyprovokovat, tak mi třeba odpoví, proč zcela vědomě lhal do médií?

Plátovo neprofesionální chování se má týkat konzumace alkoholu. "Průběžně tam popíjel. Například se vymlouval, že je nemocný a nemůže nastoupit. Pak místo léčby během partie popíjel v baru. To nebylo zrovna kolegiální," vysvětlil chování českého reprezentanta generální sekretář František Štross.

 

Jak někdo, kdo tam vůbec nebyl, má tu drzost říct, že jsem se vymlouval? Hlavně v jakém baru???

 

Svaz se také rozhodl automaticky neprodloužit smlouvu se stávajícím kapitánem Zbyňkem Hráčkem, a to kvůli částečnému nezvládnutí organizačních povinností plynoucích z pozice vedoucího výpravy. Na pozici bude vyhlášen konkurz, kam se však Hráček může znovu přihlásit.  

Zbyněk jako vedoucí výpravy? Dopsaný až dodatečně? Aby se to mělo na koho hodit, že? Sráči ubozí, vy nikdy nelžete, nikdy. Běžte do háje...

Zdroj: https://tn.nova.cz/sport/clanek/450558-sachovy-svaz-vyhodil-ceskeho-reprezentanta-misto-partie-pil-v-baru?campaignsrc=tn_clipboard

Toto spolu máme ještě nevyřízené, pane Františku...

+4 /-0 | 03.05.2022 20:23

Robert Cvek
Gambit: Pane Františku, když je (tedy) pan Koutný takový lhář, proč (tedy) ty legendy chtějí spolupracovat právě s panem Koutným, potažmo s RP šachy. Proč volají zrovna jemu? Je to zvláštní, když ŠSČR se tak stará o šachové legendy. Ale odpovídat mi samozřejmě nemusíte. Hezký večer přeji.
+2 /-0 | 03.05.2022 20:12

Petr Koutný

Pavle mariáš jsem nikdy moc nepochopil, tedy strategii a musí to být skvělá karetní hra. Já bych to spíš přirovnal k pokru. Někdo z nás dvou blafuje ...Sázky se zvětšují a třeba někdo to položí, protože si bude myslet, že druhý hráč má postupku. Až se dá klasické " all in " tak se karty položí na stůl a vítěz bere bank. Přitom se zamyslím o co hrajeme my a oni. Oni hrají o své funkce, místa a peníze, teoretickou moc a pomíjivý vliv. Můžou tedy přijít o hodně. O co hraje RP šachy? Po funkcích netouží, po svazových penězích taky ne, chtějí lepší šachy. Co můžeme prohrát? Jedině to, že pod tímto vedením to tady bude horší a horší a že to tady bude trvat ještě pár let, než je lidi vyženou sami. Přitom RP dál poroste, bude vydávat knížky, pořádat turnaje, psát si co bude chtít, dělat videa a každým dnem budeme se snažit zlepšit šachy u nás. Myslím si, že máme dobré karty na to, abychom hráli " all in ". 

+3 /-0 | 03.05.2022 19:58

Pavel Capek

Mně to připomíná hru mariáš. ŠSČR je forhont a má na ruce trumfy. RP šachy mu dali flek a doufají, že mají dostatečně silné karty. Jenže nemají trumfové eso a nevidí do hlášek...

Ale třeba jim to vyjde.

+0 /-0 | 03.05.2022 19:47

srdce

Petr Koutný-mě to případá, jako kdyby na svazu byla osoba, kterou bych nazval =šedá eminence.

+0 /-0 | 03.05.2022 19:40

Petr Koutný

Davide naprostý souhlas. Prosím zapamatuj si, že svazu se můžeš klanět, obdivovat a tleskat a hlavně je doporučeno nekritizovat, nepsát o aférách. Když se zapomene Plát ve Slovinsku, je vhodné o tom mlčet, je vhodné mlčet o podezřelých půjčkách a hlavně není vhodné psát o extralize, která byla vše, jen né férovou soutěží. Je doporučeno psát o předsedovi jako o nejlepším a nejpracovitějším na světě a je vhodné psát o tomto svazu, že je jedním z nejlepších na světě. Pak se budeme mít všichni dobře. 

+1 /-0 | 03.05.2022 19:28

xdavx x
Byt vami, slovo lez bych vubec nepouzival. Lhali jste usty predsedy o Platovi ve Slovinsku. Lhali jste usty sveho predsedy o problemu na detskem turnaji o chlapci s  rusky znejicim jmenem. Lhali jste a mlzite okolo planovaneho uveru a ted pry pujcky, ve vysi 1,5 milionu kc ze svazovych penez. Nejen Koutny v teto souvislosti dostal email s zadosti o prosetreni a s prosbou o anonymitu. Lhali jste v pripade zapasu Laznicka Cifka, kdy jste byli snad jedini na svete, kdo si nebyl vedom snahy o podvod..... klidne si kritizujte RP, ale laskave blbce delejte jen sami ze sebe. Tady nejste na svazu. A jeste mate tu drzost na svazovych strankach napsat, ze jste vse vyresili.... dalsi nehorazna lez s ohledem na podvod v extralize..
+1 /-1 | 03.05.2022 19:27

Petr Koutný

Pane Štross - prosím zavolejte si panu Hausnerovi, myslím si, že si ušetříme hodně slov. Síň slávy....to je jako síň přátel předsedy šachového svazu? Dovolím si zopakovat legendární slova jednoho špatného předsedy šachového svazu - Senioři nejsou žádnou prioritou šachového svazu. Svazu je dnes dovoleno se klanět, psát o hrdinských činech předsedy v televizi a je doporučeno obdivovat krásu členů VV. Je přísně zakázáno kritizovat, psát o chybách a o věcech, o kterých se nesmí mluvit. Nebo chcete opravdu zveřejnit nehorázný email pana Sikory, kdy donášel na hráče z ME ve Slovinsku? To je takový odpad, že donášení STB se k tomu může hrdě rovnat. Chcete spočítat kolik reprezentantů vyhrožovalo soudní žalobou tomuto vedení? 

+1 /-0 | 03.05.2022 19:25

Pavel Capek

Co po mně chceš ? Pravdu či lež ? Zkus ty dvě rozeznat a pak se směj !

Bolek Polívka - Šaškové počmáraní (1987)

+0 /-0 | 03.05.2022 19:15

Gambit

Playboy: svaz v žádném případě nebere RP šachy jako konkurenty. Pokud by to tak bylo, tak by to v podstatě popíralo svazové poslání. Naopak svaz se snaží v rámci možností podporovat téměř jakékoliv šachové mimosvazové aktivity. I RP šachy svaz kdysi z grantu na propagaci šachu podpořil. Svazu se pouze nelíbí neustálé napadání a lži, které o něm RP šachy šíří.

+2 /-0 | 03.05.2022 18:59

Playboy

Celkově mi tento článek přijde trochu mimo mísu. OK, beru to, že se RP cítí ublíženi, že jim Svaz nepoděkoval za pořádání MČR Juniorů a Juniorek a místo toho po nich chtěl vykázané jisté činnosti, což berou za buzeraci, ale vytvořit tento článek?

Dle mého bere Svaz RP za konkurenty a jsou mu trnem v oku i díky vícero nebojácných článků a příspěvků a spíše by mě překvapilo, kdyby lidé ze ŠSČR projevili vděčnost a uznání, ale dělat podobné články mi nepřijde správné.

 

+2 /-1 | 03.05.2022 18:35

HumphreyvanWeiden

Pane Koutný promiňte, ale to už je z vaší strany hnidopišství. Jestliže někdo dostane gratulační dopis osobně podepsaný předsedou Šachového svazu, tak asi ví, že na něho Svaz nezapomněl.

+3 /-1 | 03.05.2022 18:16

Gambit

Pane Koutný, psal jste, že svaz si nevzpomněl na jubileum Ivana Hausnera. Já vám tvrdím, že je to lež. To byste jednoduše zjistil, kdybyste si to ověřil i u svazu.

A rovnou vám vyvrátím i další lež, kterou jste zatím vyplodil svým dalším příspěvkem, a sice, že svaz ignoruje legendy. Není to pravda. Svaz každoročně vyhlašuje výroční ceny, mj. české šachové legendy uvádí do síně slávy ŠSČR: https://www.chess.cz/sachovy-svaz-cr/vyrocni-ceny-sscr/

Jak se můžete přesvědčit, vámi zmiňovaní pánové Hort i Jansa v síni slávy již figurují.

Dále se svaz snaží pomáhat šachovým veteránům tím, že je pravidelně přihlašuje do programu FIDE nazvaného FIDE Veteran Support. Díky svazové iniciativě tak získali naše tři šachové legendy podporu FIDE ve výši 2.500 euro.

Asi před dvěma měsíci svaz panu Jansovi poskytl k volnému využití desítky zdigitalizovaných a přesně popsaných historických šachových fotografií do jeho připravované knihy.

A takhle bych mohl pokračovat. Ještě mi chcete tvrdit, že svaz ignoruje šachové legendy?

+2 /-0 | 03.05.2022 18:05

Petr Koutný

Pane Štross dobrý den. Je to zase trochu jinak. Ono, když dáte někomu knihu a on ani neví, že je od svazu, je to trošku divné. Není nic lehčího, než vytočit pár čísel a zeptat se. Přesně to jsem udělal a stačily mi dva telefonáty. Pan Hausner dostal spoustu dárků, ale dodnes nevěděl, že některý byl od svazu. Teď prosím výdech, nádech a zamyslete se, jestli je všechno ružové, co vidíte růžově. To opravdu nejde udělat něco opravdu pořádně? To opravdu nejde udělat něco tak, aby měl člověk radost ze svazu? To opravdu nejde udělat něco tak, aby měl  člověk pocit, že si svaz váží šachových legend? Opravdu aspoň něco? Ani nevíte, jak bych byl rád, napsat...VOW to se svazu opravdu povedlo! Prosím, udělejte konečně něco poctivě a dobře a já tady napíši básničku o Vás. Moc děkuji, Petr Koutný 

+1 /-2 | 03.05.2022 17:18

Gambit

Pane Koutný, není pravda, že si svaz nevzpomněl na životní jubileum Ivana Hausnera. Posílal se mu gratulační dopis podepsaný předsedou svazu. Kromě toho já sám jsem byl osobně přítomen na oslavě. Tam jsem byl sice sám za sebe, ale věnoval jsem Ivanovi i jeden dárek, který mi pro tuto příležitost poskytl "zlý" svaz.

Takže opět, píšete neověřené lži. Mimochodem vy jste si na životní jubileum Ivana Hausnera vzpomněli?

František Štross

+2 /-1 | 03.05.2022 16:33

Petan

Re PK: To srovnání přístupu kraje a šachového svazu je nejlépe vypovídající. Také jsme od kraje žádali dotaci na pořádání šachového turnaje. Kromě rad, jak vyplnit žádost, mi po skončení turnaje zaměstnanec kraje, zodpovědný za kontrolu splnění všech bodů smlouvy, ochotně radil, jak mám jednotlivé body prokázat, aby to prošlo. No a když jsem dodal závěrečnou zprávu, tak mě ještě přátelsky upozornili, že mám splnění jednoho z bodů doloženo nedostatečně a měl bych to doplnit, aby mi pak nemuseli nějaké peníze škrtat. Pokud to u dotací od ŠSČR probíhá jinak, tak je asi něco špatně.  

+3 /-0 | 03.05.2022 16:33

Robert Cvek
srdce: To jsem moc rád :-) A vidíte, i rýma může být k něčemu dobrá :-) Přeji Vám pevné zdraví!
+1 /-0 | 03.05.2022 15:48

srdce

Vojta Plát.Děkuji.

+0 /-0 | 03.05.2022 15:44

Nemiroff

V IKEM dělá i můj otec, tak jsem rád, že ta transplantace dopadla dobře :-)

+1 /-0 | 03.05.2022 15:42

srdce

ROBERT CVEK=když tady čtu,že se teprve určí jestli se vám má poděkovat za skvělý turnaj,který jste uspořádali v Luhačovicích. No já jsem obyčejný šachový nadšenec a vzpomněl jsem si na dobu, když jsem ležel v nemocnici Ikem a čekal na transplantaci srdce a psychický jsem zrovna nejásal .Nad vodou mě drželi i šachy.Můj ošetřující lékař byl pan Beneš.To byl úžasný lékař, který viděl,že mám šachy rád a po službě si mnou záhrál partičku šachu. Tenkrát to pro mě hodně znamenalo.A když jsem byl po transplantaci srdce,tak mě dost pomáhali vaše videa a hlavně video kdy jste komentovál a měl rýmíčku a pil čaj=to mě vždy rozesmálo.Tak za to bych vám chtěl poděkovat.Děkuji.Šachový nadšenec Petr Krausheart

+1 /-0 | 03.05.2022 15:39

Pavel Ch

Člen VV a zmíněná komise,

to je průsečík jediného jména,

které je v článku naopak chváleno.

Tak to promiň.

+0 /-0 | 03.05.2022 15:33

Robert Cvek
Pavel Ch: žádný zaměstnanec. Člen VV jednal s PK i osobně a agresivně jak píše PK, ten buzerativní dopis přišel od Komise Mládeže. Myslel jsem si, že chápeš, že toto nebyla akce nějakého zaměstnance u kompu, vzhledem k tomu co všechno nám bylo vytýkáno.
+0 /-0 | 03.05.2022 15:24

Petr Koutný
Teď jsem měl zajímavý telefon s českou šachovou legendou. Otázka je: myslíte si že si svaz vzpomněl na životní jubileum pana Hausnera? Odpověď je ne. Otázka: překvapuje vás to?
+0 /-0 | 03.05.2022 15:15

Robert Cvek
Pavel Ch: Omg, jsme ve stejném vesmíru?
+1 /-0 | 03.05.2022 14:29

Pavel Ch

Roberte, Petře,   

obsahem mého příspěvku mělo být, že bych to nebral, jako zhodnocení akce od vedení svazu, ale zatím s vámi nevolený zaměstnanec diskutuje o splnění či nesplnění těch/kterých podmínek.

 Až předá voleným odborným komisí a VV, ty teprve určí, zda vám bude poděkováno za skvěle proběhlou akci a zda obdržíte 100% doplatku, či jestli nějaká podstatná výtka se ve zhodnocení objeví.  

 Chápu, že vám současné jednání není příjemné, píšu, že zaměstanec to má v popisu práce pro všechny akce, ať je pořádá kdokoliv. Ano, může se mýlit, nebyl tam. Proto máte prostor k vyjádření, že práce byla splněna. A můžete poslat svůj nesouhlas s výtkou i předsedovi odborné komise, když máte obavu, aby mu nešlo zkresleně od zaměstance.    A právě, že bych počkal  na výsledek od volených lidí, od odborné komise (či VV). Pak napište, zda vám bylo poděkováno, zda byla třeba jen jedna skutečná výtka (medaile) a zda jste obdrželi 100% doplatku či ne.

+0 /-0 | 03.05.2022 14:14

Robert Cvek
kikklos: Jj :-)
+0 /-0 | 03.05.2022 13:06

kiklos

Asi jste mě špatně pochopil Roberte.

Nevyzýval jsem Vás ke kydání hnoje na divné lidi. Naopak jsem prosil o nějaký milý pozitivní rozhovor s nějakým dalším zajímavým člověkem jako byl ten s Vlastimilem Babulou.

+0 /-0 | 03.05.2022 12:59

Petr Koutný

Já do toho se vložím. Pavle dvě ukázky, jedna je šikana a druhá je profesionalita.

- Paní z krajského úřadu mi zavolá, vysvětlí jak vyplnit žádost o dotaci, dotaci pošlu, ona mi zavolá, poradí co upravit a ještě jednou mi pak zavolá, že jí ještě něco napadlo. Jednoduše cítíš ochotu, pomoc, podporu a radu.

- ŠSČR - napíše - neměli jste zajištěnou dopravu ( lež), když řekneme že měli, hned přijde zpráva, že oní jí neviděli ( zase negace) a když doložíme GPS, tak my to neumíme otevřít a proto doprava nebyla ( to je už bída), když řeknu že byla, pak my ti něvěříme ( to je zoufalost), když dám k telefonu jendoho z řidičů, pak nakonec je to uznáno ( to je už marnost). 

 

Jestli cítíš z tohoto jednání nějaký rozdíl, bhalopřeji. To hnusnější chování je chování našeho svazu a lidí na něm. To profesionálnější je kraje. 

+0 /-0 | 03.05.2022 12:58

Robert Cvek
Pavel: Paralela je stejná, ten člověk tam ani vůbec nebyl, nemohl nic tušit a to je to poslední kdo poslal email, omg, to je přece nepodstatná věc. Co píšeš je absurdní. Nečetl jsi co jsem psal a pak PK? Tady přece jde o to, že se chovají katastrofálně a ne jenom k nám. Přijde mi, že čteš tak 20% textu.
+1 /-0 | 03.05.2022 12:42

Pavel Ch

Roberte, já vím o čem "Pavelno" mluví.

K Tvé odpovědi mně. Pošťák, to není paralea o čem jsem psal, ten ani neví, co nese.  

Ještě jednou ad a) To co jste dostali, neber ještě jako hodnocení svazu. To je prostě pracovní povinnost zaměstance, probrat co bylo v konkurzu a skutečnost. A požádat o doplnění, byť po termínu, co doplnit lze či o vysvětlení. Tento úkol v popisu práce dostal zaměstnanec pro všechny akce dávno předtím, než jste o kandidatuře vůbec uvažovali, to není nic proti vám. A překročil by své pravomoce, kdyby místo odborné komise vedené Z.Fialou, nebo místo VV, akci hodnotil, byť kladně.

  Píšu, že by bylo ad b) vhodné, abyste zhodnocení, poděkování, dostali od odborné kolise či od VV. Asi následuje zhodnocení potém, co předá pověřený zaměstanec vedení svazu, co pořadatel splnil/nesplnil/nahradil/splnil později. A ta odborná komise, VV, může říct, to a to fakt nebudeme řešit, že by chybělo, že chyba. A určí 100% či jiný doplatek. Ovšem to jsou lidi, kteří nejsou v pracovním poměru svazu, ta se třeba čeká na nejbližší schůzi po ad a). Uvidíte, vydržte, pak napište. 

+1 /-0 | 03.05.2022 12:27

Robert Cvek
kiklos: opravdu nechci na někoho něco psát. Viděl jsem jednu totální udavačkou hrůzu na naší repre (a také hrůzu co nutila udávat se vzájemně) a to mi bohatě stačilo. Pokud by se změnila jména, tak by se tím mohl pochlubit kdejaký estébák z dob normalizace. Podobné praktiky jsou nejenom naprosto nechutné, ale také neakceptovatelné. Jak už se k tomu postaví ŠSČR a lidé co mají s touto organizací něco společného a široká šachová veřejnost, je druhá věc. Pokud se někde někdo ohání nějakým úředníkem, tak to asi nečetl nebo nepochopil psaný text. Chápu, že jsou lidé, pro které je takové chování nejenom akceptovatelné, ale i normální. Já nic s takovými lidmi nechci mít. Pokud půjdete na RP šachový tábor, tak tam si samozřejmě u piva můžeme popovídat o všem možném.
+0 /-0 | 03.05.2022 11:49

pavelno

Nechci dehonestovat diskusi šachovým neumětelstvím a amatérismem, připojím jen drobnou poznámku. V minulosti jsem pracoval jako zástupce jednoho z větších sponzorů různých akcí. Ve sponzorských, reklamních smlouvách, kde bylo uvedeno konkrétní plnění se vždy velmi striktně vyžadovalo jejch doložení, fyzické nebo aspoň fotografií. Proč? Protože finanční úřad.. Ten při kontrolách smluv jde odrážku po odrážce a nechává si vše předložit. Když to není, je problém. Proto je dobré si do smluv dát formu i termín dodání dokladů o plnění. Dodat plnění v  den ukončení akce je ovšem docela buzerace, u nás to bylo do 14 dnů. Nicméně sponzorovaní pořadatelé dobře věděli, že to prostě musí dodat a odevzdávali to bez řečí co nejdříve. Je to sice opruz pro všechny, ale je to tak. Až to budete dělat popáté, už vám to ani nepřijde. Dovedu si představit, že u dotačních smluv u státních institucí je ta kontrola ještě větší, proto bych svazu nevyčítal snahu, mít vše doloženo.

Na závěr bych napsal "Ať se daří", ale poté, co Česká spořitelna si tento pozdrav přivlastnila a používá jej ve svých korporátních reklamách, napíšu jen:

Šachu zdar.

+1 /-0 | 03.05.2022 11:27

Nemiroff

Po deseti letech si řízení extraligy berou na svá bedra kluby od svazu. A přestože dopředu garantují, že uzavření soutěže není na pořadu dne, k jistým změnám dojde. 

„Přirovnal bych to k akciové společnosti, kde akcionáři, kteří vynakládají prostředky na provoz firmy nebo produktu, by chtěli mít bezprostřední vliv na její řízení," vypočítával jeden z důvodů převzetí extraligy viceprezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje Prokop Beneš. Dá se ale extraliga řídit jako akciová společnost, když jsme zjistili, že ani stát nejde řídit jako firma, jak tvrdil jistý Andrej Babiš?

+0 /-0 | 03.05.2022 10:38

Nemiroff

Tomáše Poláka některé ženy moc nerespektují a nechtějí s ním dělat přípravy, popřípadě kritizují jeho metodické materiály. Určitě se Polák snaží, ale možná není ten správný pro vedení ženské repre. Jinak čtu, že od příští sezony si naší nejvyšší hokejovou ligu budou řídit kluby samotné a ne svaz. Nešlo by to i v šachu?

+0 /-0 | 03.05.2022 10:35

kiklos

Roberte, jste slušný člověk. Já bych si přál změnu ve vedení "našeho svazu".

Pamatuju si (snad správně - paměť si se mnou někdy neskutečně zahrává) na Vaši nespokojenost s chodem reprezentace. Tuším, že to bylo někdy po Vaší účasti na olympiádě, ještě před příchodem Viktora Novotného do VV. Ale možná to mám všechno popletené. Mám pocit, že jste v té době rozjížděl své stránky a objevovaly se tam Vaše komentáře šachověpolitické situace. Kam tou vzpomínkou směřuju? Myslím, že by stálo za to porovnat si některá jména, která Vám tam vadila tehdy, s těmi, která vadí dnes. Mám totiž podezření, že některé žáby na prameni se mění a jiné zůstávají věčné.

 

V poslední době se z různých komentářů dozvídáme hodnocení konkrétních lidí, každý z nás fanoušků má různé zkušenosti s tím, jak se setkal s tím nebo oním velmistrem ...

Dočetli jsme se o tom, že Vlastík Babula je skvělý člověk a já jsem rád, protože je to můj vrstevník a tak na mě na turnajích působil, když jsem ho někdy viděl naživo.

Překvapily mě informace ze zákulisí ženské repre, na Tomáše Poláka jsem svůj názor neměl. Byl bych třeba zvědavý jaký byl Petr Hába, který byl u žen dříve.

Asi je těžké podat nějakou informaci takhle veřejně, ale bylo by příjemné vidět zase nějaký rozhovor s nějakým milým člověkem, kterého známe jen z povzdálí. Rozhovor s Vlastou byl fajn.

+0 /-0 | 03.05.2022 10:07

Robert Cvek
Pavle, a) ?? b) ?? Přece proti tomu co mi to posílal nic nemám, stejně tak nemám nic proti pošťačce, když mi přinese poštou pokutu. Naopak, ten kdo to odesílal, tak to je dobrý člověk, kterého si vážím. c) Nevěřím a toto není můj svaz a nebude.
+1 /-1 | 03.05.2022 09:24

Pavel Ch

Roberte, Petře,

jen technicky bych chtěl obrousit hrany, čistě k těm Luhačovicím, k ničemu jinému vyjádření není.

a) Zaměstanec ("úředník", dle popisu jeho práce, bez práva hodnotit akci), má za povinnost (vždy po všech akcích), vypsat pořadateli z konkurzních podmínek + jím slíbených věcí v konkurzu, co nebylo splněno či co ještě může napravit. Ikdyby to byl slib, poté absurdní, který třeba po nečekané povodni fakt být splněn nemohl.     To bych nebral jako hodnocení akce od vedení svazu.

b) Bylo by asi hezké, co asi čekáte, nevím (fakt nevím jestli je zvykem) kdyby VV nebo komise zhodnotili akci a poslali vám třeba s poděkováním. Ale čekají na bod a), komunikaci úředníka s vámi, aby pak dostali, že toto nebylo splněno a toto opožděně. Ti pak mohou (mají pravomoce) na nějaké nedostatky (knížka) mávnout rukou a napsat: Supr nejlepší akce, moc děkujeme, že se vám povedlo, udělali jste spoustu věcí navíc, škoda jen těch pamětních medailí, ty by účastníky potěšily, schvalujeme plný doplatek.    

 Takže bych email "zaměstance" (tomu za to ale prosím nenadávejte, on to má v popisu práce a nemá  v popisu psát své dojmy, i kdyby tam byl, tím by překročil své pravomoci, které přísluší komisi či VV) nebral jako hodnocení akce.

 

Robertewink, ještě, možná sem Ti to říkal já (možná si mne taktně zamlčel), ano "svaz jsme my všichni". Vzal jsis parafrázi: "Toto není můj prezident". Ale neslyšel jsem "toto není má země". 

Tak by nebylo lepší do titulku napsat Tvůj názor: "Toto není můj šachový prezident/předseda/VV"? Svaz jsme fakt my všichni a my si prostřednictvím zvolených delegátů volíme, kdo bude svaz vést. Snad budou podruhé v historii tohoto století dva či tři týmy. Věřte, že si to přeje i předseda, je to velmistr a nikdo nevyhrává rád, že jen nemá soupeře. Už to psal minule, že chce soupeře. 

+0 /-1 | 03.05.2022 09:17

Nemiroff

Neveril bych mu ani nos mezi ocima...

+0 /-0 | 03.05.2022 08:26

Petr Koutný

Na druhé straně pan Fiala mě neskutečně překvapil a jakože spoustu lidí z VV zklamalo, pak určitě bych panu Fialovi chtěl poděkovat. 

+0 /-0 | 03.05.2022 07:43

Nemiroff

V prosinci na ME v blesku v Katowicích přišel Fiala a chtěl mě pozdravit, to jsem mu řekl, že to fakt ne. Načež se tam bavil se Standou Stárkem a říkal, že chce vidět, jak si s tím Koutný poradí a proč nešel do konkurzu. Že by se to v Koutech nevyplatilo a on by na tom byl snad prodělečný. A tak šibalsky se smál, že chce opravdu vidět Petra, jak se mu to v Luhačovicích povede a že mu přeje hodně štěstí. Ale ten vysmívající se tón byl dost patrný. Kdybych to neviděl a neslyšel, tak neřeknu...

+0 /-0 | 03.05.2022 06:55

Nemiroff

Tvl, bulletiny už dneska nefrčí. Já si pamatuju, jak jsme ještě na Seči s Klatovákama cvakali každý den partie do chessbase, protože žádné online šachovnice nebyly. Já dělal ty nejmenší - D/H 10 a fakt super bylo, když někdo udělal nemožňák a vesele se hrálo dál. Takže jsem buď napsal nečitelný zápis nebo pomocí nesmyslných tahů vytvořil pozici, v níž se dále pokračovalo. V Luhačovicích byl snad skoro všude online, ne? To z toho vytvořím pgnko a hodím přímo na chess-results a mám po starostech. Co se týče knížky Vlasty Jansy, tak si jen svaz našel záminku a musel si na tom smlsnout, protože Martin Petr v nitru duše Vlastu Jansu nesnáší, to když ho v Norsku na Olympiádě postavil jen 2x...Vlasta bude mít 80 let, má doma nemocnou manželku, kvůli knížce musel oželet několik zápasů v první lize a rozhodně Vlasta není ten typ člověka, co knížku odflákne a napíše ji za měsíc, tak jako v případě Biolka nebo Kaňovského. Jako tohle může vyčítat fakt jen naprosto bezcitný člověk.

+0 /-0 | 03.05.2022 06:49

xdavx x

poutnik, jsem dost prekvapen ze tolik lidi nerozumi psanemu textu. pripominka byla k tomu, ze POKUD si nekdo zalozi anonymni nick jehoz jedinym cilem je nekomu beztrestne nadavat, ze toto chovani je podle... samozrejme kazdej ma pravo na anonymitu,ale to jsou preci dve ruzne veci. 

+0 /-0 | 02.05.2022 23:11

Poutnik

Anonymní nicky bych neřešil. Já ho tu používám mnoho let a co? Kdo se se mnou chce bavit, baví se, kdo neuznává anonymní nicky, nemusí reagovat. Nedělejte z toho drámo. Ty věci kolem buletinů - pokud bylo součástí pořádání v podmínkách to co chtěl po Vás svaz, přijde mi v pořádku, že na to upozornili. Obecně, pokud jsou pravidla dopředu známá všem zúčastněným, je to OK a měly by obě strany takové úmluvy naplnit, případně jejich nesplnění nárokovat. Rozhodně pokud bych měl něco dodat a nedodal, tak vymáhání plnění rozhodně nenaplňuje podstatu šikany. Ovšem platí zde rovnost přístupu, tedy stálo by za to, zkontrolovat, zda v jiných případech pořadatelé vše na čas dodali a pokud ne, jak svaz postupovat.

 

+0 /-0 | 02.05.2022 23:00

Karel Havel
Re: Petr Koutný: Kdyby Vám na tom co si myslí ŠS, vůbec nezáleželo, tak by asi nevznikl tento článek. Ale to je celkem jedno. Já jsem se dost divil, že vám pořadatelství toho MČR vůbec dali, ale teď už to asi chápu. Měli jste se zřejmě znemožnit a na další pořadatelství si nechat zajít chuť. Aspoň to tak vypadá. Tak jsem na vás zvědav. Ale bojovnost Vás zřejmě zatím nepřešla. Já jsem každopádně rád, že jsem jen zcela nezaujatý pozorovatel.
+1 /-0 | 02.05.2022 23:00

Petr Koutný

pane Havel ono to je trochu jinak. Svaz a ani VV nás nevypekl. Opravdu jsme s podobným scénářem předem počítali. Nezáleží nám vůbec na tom, co sy myslí VV a co si říká. Toto není náš svaz a VV. Jediné na čem nám záleží jsou šachisté, lidi, fanoušci a přátelé a tady jsme hrdí na to, že se turnaj povedl. Ať si opravdu říká tento VV co chce.  Nedělali jsme turnaj pro Svaz a pro VV, ale pro šachisty. Před ně se můžeme s klidným svědomím postavit a obhájit tento turnaj. Na ničem jiném nezáleží. Poopravím to, já jsem s tím počítal. Robert věřil, že je to možnost, jak normálně fungovat se svazem a jak jít stejným směrem. Věříl, že se dá spoustu věcí vyříkat, že se dá promluvit v Luhačovicích a že to může fungovat. Jak to dopadlo, to vidíte v tomto článku. Mě osobně to nepřekvapuje, na podobné podrazy jsme už zvyklý a jak jsem psal, předem s nimi počítám. 

+0 /-1 | 02.05.2022 22:35

Karel Havel
Nu pane Cveku a Koutný, zdá se, že Vás Šachový svaz pěkně vypekl. Kritika se neodpouští... To bylo řečí o tom, jak si na pořádání MČR p. Fiala mastí kapsu... Tak jste si to zkusili a vidíte, že až taková sranda pořádat takto velký turnaj to tedy není. Je ale fakt, že vy jste si navíc střihli uspořádali turnaje hned dva. Teď se rozčilujete, že vám svaz vyčítá nenaplnění smlouvy. Ale i když je zřejmé, že vám dala příprava turnaje spoustu práce a celkově se povedl, tak smlouva opravdu naplněna nebyla. Že pan Jansa knížku napsat nestihl není vaše chyba a že jste ji představit proto nemohli, taky ne. Ale že jste v souvislosti s ní něco dělat měli a nebylo to naplněno je bohužel pravda. Podobně s těmi články a bulletiny. Asi je to fakt trochu buzerace, ale měli byste si sami přiznat, že smlouva ani v tom naplněna nebyla. Pokud se vám to nezdá, tak se jistě můžete soudit Do takového soudu bych ale já nešel.Dobrá zpráva ale je, že to pořád jsou jen prkotiny a že umíte uspořádat velký turnaj jste prokázali. Pokud vás to teď neznechutí, tak příště už by to mohlo být bez těchto začátečnických chyb. Lepší je asi to, co nejsem schopen dodržet, neslibovat.
+1 /-0 | 02.05.2022 22:07

Messer56
K dotacím: když jsem začínal organizovat turnaje nevěděl jsem o nějakých grantech, dotacích. Avšak, když je systém nastavený tak, jak je, tak proč by organizátor nepožádal o dotaci ve prospěch účastníků. Opakuji ve prospěch účastníků. K ŠSČR: nejlepší řešení by byla schůzka- diskuse obou stran ( natočená na kameru) a potom, ať si obrázek udělá každý. K napadení webu: držte se!! K anonymitě: já se za své příspěvky neschovávám jako někdo , již jsem se v příspěvcích představil. Standa Mess..
+0 /-0 | 02.05.2022 20:42

Jarda Aljochin

Drobný omyl: VV ŠSČR nejsme my všichni šachisté. VV je zastřešovacím orgánem, který si silou své propůjčené nadřaznosti osvojuje, že sežral Šalamounovo však víte co. O víkendu jsem potkal několik účastníků Luhačovic - vyprávěli mi, jak skvělý a jedinečný to byl turnaj!

+0 /-0 | 02.05.2022 20:40

Semod
Toto není můj svaz ... "krásný" tendenční článek, který musí potěšit každého, koho vymívání mozků panem Koutným a dnes bohužel i GM Cvekem přivedlo k orgasmu ... tolik sebechvály a následné kritiky na ty zlé jsem už dlouho neslyšel. Šachu zdar.
+3 /-1 | 02.05.2022 20:32

Petr Koutný

Může jít o obrázek 1 osobě a text that says 'www.nss.cz Opét napadli Hackeri .je to marné, je to marné, je to marné, stejnš nás Neumlči .za malou chvili jsme zpet..'

+0 /-0 | 02.05.2022 19:36

Petan

Re DB: Od toho je tu webmaster, který by měl urážky mazat.

+0 /-0 | 02.05.2022 17:14

Nemiroff

To s tou Porubou a Kroměříží je docela závažné obvinění, dá se to nějak prokázat? Podepíše se pod to někdo?

+0 /-0 | 02.05.2022 16:24

xdavx x

problem ovsem nastava v pripade, kdy ma anonymita slouzit pouze k urazkam a obvinenim, na ktere by si dotycny pod svou vlastni identitou, nikdy netroufl.

+1 /-1 | 02.05.2022 15:25

kiklos

já bych si skoro tipnul, že autor toho uplivnutí nebyl z Kroměříže, ale ze svazu

 

a prosím všechny nespokojence s anonymním prostředím internetu, aby přestali nadávat na anonymní diskutéry obecně - pokud tuto skutečnost nechápete, není to přece důvod k útoku

ano leckterý anonymní pisatel si zřejmě myslí, že si může lecos dovolit, ale pokud se moje jméno vygooglí se vším, co jsem kdy v životě napsal včetně přesného času kdy, pak přestanu psát

je to zkrátka mince o dvou stranách, zvykněte si

pokud se někomu nelíbí něco, co jsem tu někdy napsal, napište mi, případně si můžeme nějak vyměnit maily a telefonní čísla

ale pokud se někdo z vás někdy setkal se stalkingem, snad mi rozumíte - zneužít se dá každá informace o vás, i ta nevinná

+2 /-0 | 02.05.2022 15:05

Robert Cvek
dd: jj to máš pravdu
+0 /-0 | 02.05.2022 13:18

xdavx x

Roberte, tim bych odpovedi na anonymni utoky uzavrel. Drtiva vetsina z nas tady pise sama za sebe, nevim proc reagovat na nickname stvorene ZBABELE jen pro to, protoze si tohle obvineni nedovoli napsat pod svym jmenem... tohle je odporné a podlé chování, přesně na způsob chování lidí ze svazu.... 

+2 /-3 | 02.05.2022 13:15

xdavx x

hnus, jako vsude, nejvice penez jde na bafunare.. 

+1 /-1 | 02.05.2022 13:11

Robert Cvek
BezJmena: To je vtip? Mohu na svoji čest prohlásit, že jsem - pokud to je pravda, že někdo do Kroměříže volal - nejenom nikde nevolal, ale také jsem o tom nevěděl a nevím o tom doposud. Osobní zodpovědnost beru na sebe tu, že postoupíme do extraligy zpět.
+4 /-1 | 02.05.2022 13:10

kraken8

Vám tohle přijde normální? 

https://www.centrumnews.cz/sportovni-kluby-v-brne-dostanou-66-milionu-nejvic-ziska-kometa

Dotace mohou kluby použít například na částečné pokrytí platů členů realizačního týmu, na masérské služby, služby psychologa a fyzioterapeuta, na pronájem sportovišť, cestovné, zdravotní péči a také na stravu, ubytování, materiální vybavení nebo zajištění utkání.

 

+0 /-0 | 02.05.2022 13:09

kraken8

Petan: Děláte si srandu? A proč mně pořád něco podsouváte? Ne, zbytný je veškerej profesionální sport. A amatérskej? Proč by na něj měly být dotace? To nejste schopnej hrát šachy za svoje? Tenis za svoje? Kuželky za svoje? Golf za svoje? Tak ten sport prostě nedělejte, když na něho nemáte. Vám se třeba líbí šachy, někomu zase potápění v korálovým útesu, dalšímu se zase líbí oboje. Kolik kluků by chtělo hrát vrcholově tenis, hokej, ale prostě na to jejich rodiny nemají peníze. Nebo byste chtěl, aby se to každýmu proplácelo? Proč myslíte, že se tolik děcek dalo na florbal? Za mě je to tak v pořádku. Dotace jsou zlo.

+1 /-0 | 02.05.2022 13:05

xdavx x

Petan: Sport bez dotaci by klidne mohl fungovat. Jen by se velikost svazovych financi opirala pouze o clenskou zakladnu. Jsou sporty, ktere by vubec nemely mit pristup k dotacim, u nas fotbal florbal hokej... a i ty male sporty jako kuzelky by si vystacili s penezmi clenske zakladny. Pokud jsem cetl dobre, za prvni republiky byly vsechny sporty pod sokolem a zadne statni dotace tam nebyly. kazdej proste prispival do sokolu a ten to prerozdeloval. az po valce se to zaclo resit pres dotace na sport... 

+0 /-1 | 02.05.2022 13:04

xdavx x

krakene to se shodneme, dotace jsou zlo. krivi to trh a dava prostor ke korupci... prave proto se toho nikdy nikdo nevzda... :(

+0 /-1 | 02.05.2022 13:01

BezJmena

Dobrý den pane Cveku,

jakou osobní odpovědnost vyvodíte z toho, že zástupci vašeho domácího týmu Poruby volali po předposledním kole minimálně 4x do Kroměříže s nabídkou remízy 4:4 v posledním kole extraligy.

Děkuji za odpověď.

+2 /-3 | 02.05.2022 12:53

Petan

Re Kraken8: Sport je docela významná součást života a je to zrovna ten obor, který bez státních peněz fungovat nebude. A to zejména ten amatérský. Z vašeho pohledu je to zbytná záležitost, já si to tedy nemyslím. Jen tak mimochodem, právě negativní dopady covidária na sport, zejména na ten mládežnický, kdy byli děty ze strany různých pochybných individuí (Flégr a spol) přesvědčovány, že nejbezpečnější je sedět doma, se v nejbližších letech výrazně projeví v oboru zdravotnictví. Nebo jste možná myslel, že jen šachy jsou zbytné..

+1 /-1 | 02.05.2022 12:50

Petr Koutný

Kraken ale souhlasím. Dotace jsou zlo. Všechny Eurodotace, státní dotace jsou zlo. Je to vždy dobrý úmysl uchopený lidmi a ti toho využíjí úplně jinak. Jak to myslím, ukážu tento příklad: Já jako daňový poplatník platím daně a část mých peněz jde na dotace. Já nechci ale podporovat například " Velkou Pardubickou " protože mě koně nezajímají. Majitelé koňů nechtějí podporovat ze svých peněz nějaký pro ně bezvýznamný šachový turnaj v Luhačovicích. Já nechci podporovat z mých peněz pořádání zápasů NHL v Praze, protože mě to třeba nezajímá. A hokejový fanoušek si třeba nepřeje podporovat půjčování státních/svazových/našich peněz soukromé firmě, která bude v jeho očích pořádat úplně bezvýznamný turnaj. Kdyby stát snížil daně a nebo umožnil část svých daní jak na Slovensku poslat na konktrétní organizace a projekty, udelal by lépe, než takto podporovat každou blbost. V tomto jsou určitě dotace zlo, protože nakonec se většinou nepodpoří dobrý projekt, ale projekt kamarádů jejich kamarádů. O tom jak žije fotbal, se nemá cenu ani bavit. Já moc nechápu, proč stát nějakou formou dotuje provoz fotbalu u nás, když já třeba fotbal nehraji :) 

+0 /-0 | 02.05.2022 12:47

kraken8
Davide, požádat o dotace je normální. Normální proto, protože to systém umožňuje. Požádat a dostat dotaci je zcela určitě normální, za normální ale dotace rozhodně nepovažuju
+1 /-0 | 02.05.2022 12:36

Nemiroff

Stross je jak Martin Petr 2. Vzdy loajalni svemu predsedovi, at je to kdokoliv. Kdyz Kislik vyhral prvni Mcr v blesku online, tak byla cena i krasne drevene figurky. Ted jsou na svazu a hnusi se mi, kdyz jsou ve specialnim koutku. Musim se s Aljosou domluvit a ty sachy mu poslat. Hnusi se mi, ze clovek tam neco tak hezkeho necha a oni se mu za to akorat msti.

+1 /-0 | 02.05.2022 12:34

kraken8
Petan: Já si určitě nic takovýho zkoušet nechcu, to je argumentační faul. Nezajímá mě ani to, jaká je cena za týdenní open, stejně tak, jako by nikoho nemuselo zajímat to, za kolik peněz si pronajímán tenisovej kurt. Píšu jen to, že dotace jsou zlo. A že je svaz vybral z daní? To si děláte srandu? Svaz je dostává ze státního rozpočtu, takže ano, jakoby z daní, ale určitě je nevybírá svaz. No a ta klíčová otázka zní, jestli by se z daní neměl platit jen chod státu, tzn. infrastruktura, školství, energetika atd., nebo i zbytné akce typu šachový open. Nebo jinak: nemohl bych dostat dotaci na tenisovej kurt? Klidně tam pak uspořádám turnaj o přeborníka naší ulice. Zn. "Zdarma"
+0 /-0 | 02.05.2022 12:32

Petr Koutný

Davide, neříkej mi, že nejlepší, nejpracovitější, božšký, milující, poctivý, čestný a ještě jednou nejlepší předseda svazu tedy vše v jedné osobě pan Martínek někde lhal? Nechceš mi říct, že to bylo v televizi? Předseda nejlepšího šachového světového svazu přeci nelže! To Davide nebyla lež, ale úmyslná msta pořadatelům s cílem házet špínu  a bláto. Že si nejlepší předseda nejlepšího šachového svazu umazal i svůj zadek, tím jak házel to bláto kolem sebe,  to už je druhý příběh. 

+0 /-0 | 02.05.2022 12:18

xdavx x

krakene, a co je na tom spatne pozadat o dotace? jaky ma jinak smysl dotace? nebo si myslis ze dotace jsou urcene pro subjekty s nulovym zazemim?

+0 /-1 | 02.05.2022 12:14

Petr Koutný

Kraken, Petan - není to jenom startovné. Na osmidenní turnaj si dnes připravte klidně i 10 000Kč na ubytování, 6 000 Kč za jídlo, 2 000Kč  za dopravu, 1000 Kč startovné, nějaké kapesné a máte to za 20 000Kč. To jedete sám. Taková rodinka, dvě děti a aspoň jeden dospělý to je skoro 60 000Kč! Tedy za ty peníze docela slušná rodinná dovolená pro čtyři osoby někde u moře. Tím chci říct, že dnes týdenní turnaj he hodně drahá legrace a to se nebavím o tom, co bude příští rok. Zapomeňte na meníčka za 100Kč, za ubytování za 500-700Kč...Dnes hloupý smažený sýr stojí skoro dvě stovky, dát za oběd  s pitím 250-300 je skoro akční cena. Ubytování pod 1000Kč je snad ubytovna.....Příští rok být na turnaji a nebo jet na týden třeba k moři bude těžká volba. Nebo jinak, lidi si hodně rozmyslí, kolik turnajů za rok budou hrát. Doba, kdy člověk odehrál tři turnaje za rok, bude možná minulostí. 

+3 /-0 | 02.05.2022 12:14

xdavx x

Mozna bych jen doplnil, ze normalni je treba nelhat. Od nejlepsiho predsedy bych cekal, ze minimalne by se mel prave lhani vyhnout, zejmena v celostatnim meritku....  Viz z jeho strany naprosto nepochopitelny ulet ohledne jmena maleho decka, ktere se nestitil pro sve zajmy zpolitizovat aby ukazal svou udajnou uvedomelost. Tohle neni jen o lzi ale i o naprosto pokrivenem charakteru.

+0 /-1 | 02.05.2022 12:13

kraken8
Petr Koutný: To ale nepíšete o dotacích, ale o tom, že se vám pořádání toho turnaje vyplácí ve vašem jiném byznysu. O dotace jste ale přesto požádal.
+0 /-0 | 02.05.2022 12:13

xdavx x

VP, penize ale porad jdou z MSMT. NSA je pouze prerozdeluje... to je to co uz jsem resil tady.

+0 /-1 | 02.05.2022 12:08

Petr Koutný

Ciki jako napsat  někom, že je nejlepší, inteligentní, pracovitý, pracuje pro svaz naplno a snaží se ho posouvat dopředu je docela masáž. Škoda, že si toho normální šachista za dva roky nevšimnul. Za dobu Covidu, jsem přemýšlel, jestli máme vůbec šachový svaz a nebo už ne. Za dobu od posledních voleb se atmosféra propadla do doby kamenné a jestli takto vypadají výsledky práce, tak klobouček.....Vojtěch Plát ponechán v zahraničí, Extraliga  a veřejné domlouvání zápasů nevyřešeno, půjčování peněz bez úroků, šikanování reprezentantů, vyhrožování každému, kdo se odváží nemlčet.....No, jestli takto vypadá nejlepší svaz na světě a nejlepší předseda na světě, pak uf  - chudácí, ti co nemají toto vedení :) ( nebo naopak, mají velké štěstí)

+1 /-0 | 02.05.2022 12:07

Petan

Re Kraken8: Běžná výše startovného u týdenních openů je v částkách okolo 1000 Kč . Ostatně můžete si zkusit  uspořádat turnaj s férovým startovým 2500 Kč a uvidíte, kolik lidí zaplatí. Dotace jsou záležitost velice sporná. Na jednu stranu je správné, že svaz finančně podporuje pořadatele turnajů (když už jim stát pošle prachy, které od nás vybral na daních). Pokud ovšem podmínkou udělení dotace jsou věci jako podávání zprávy o akci v den jejího ukončení a podobné nesmysly, vzniká podezření jestli v tomto případě dotace nesloužila jako šikanozní nástroj proti nepohodlnému pořadateli.

+1 /-1 | 02.05.2022 12:05

ciki333

Petr Koutný

Já ne, ale pan Štross...

+1 /-0 | 02.05.2022 12:00

Petr Koutný

Ciki - takže mi chceš říct, že už jsme tak hluboko, že svazoví činitelé chválí sami sebe? Proč jsou tak skromní? Jsou nejlepší, nejpracovitější, nejpoctivější...jsou prostě nej. Až by člověk zamáčknul slzu a vytáhl si kapesníček crying

+1 /-0 | 02.05.2022 11:58

ciki333

Dobrý den, pane Čekale, články na nss o fungování svazu jsou obvykle dost zkreslené, nepodložené a často i lživé. Řeknu vám svůj subjektivní názor o fungování ŠSČR. Nikdy jsem nebyl členem VV, ale pravděpodobně jsem se z pozice zapisovatele a osoby odpovědné za sekretariát zúčastnil nejvíce schůzí VV ŠSČR než kdokoliv jiný, takže mám slušný přehled. Co na schůzích VV vidím? V drtivé většině rozumné lidi, kteří se snaží dělat pro šachy to nejlepší, co umí a to za mizivou finanční odměnu ve srovnání s tím, kolik práce a nervů s řízením svazu mají. Možná se vám to zvenku nezdá, ale ŠSČR je organizace s opravdu velmi širokým záběrem a všechno ukočírovat není jednoduché. A do toho neustále bobtnající státní byrokracie a administrativa, kterou si málokdo dovede představit. Lidi na svazu samozřejmě také dělají chyby, ale ve většině případů byl na počátku dobrý úmysl. Pokud se svazu něco povede, bere se to jako samozřejmost, pokud ne, nss se může přetrhnout, aby mohl svaz hanět. Takové počínání je kontraproduktivní. Odpovědné osoby to znechutí a ostatní odradí od toho, aby se třeba sami v budoucnu do svazových činností zapojili. A naprosto odmítám, že by na svazu bujel jakýkoliv klientelismus nebo, že by někdo hrabal peníze pro sebe či pro své kamarády. To je úplně směšné. Jsou zde nastaveny dostatečné kontrolní mechanismy. A kromě toho svaz funguje na demokratických principech a řídí ho rozumní lidé. Na prvním místě je vždy snaha o co největší přínos pro šachy jako takové. A jsem naprosto přesvědčen, že Martin Petr je ten nejlepší předseda, kterého můžeme mít. Inteligentní, velmi pracovitý člověk, který má šachy moc rád, pro svaz pracuje naplno a snaží se ho posouvat dopředu. Nss přispívá k velmi negativní atmosféře v našem šachovém hnutí. A to často velmi zbytečně a vůči svazu nespravedlivě. ŠSČR dle mého názoru patří celosvětově k nejlépe fungujícím šachovým svazům. Toť můj názor, který si dle libosti klidně zveřejněte, kde uznáte za vhodné. S pozdravem František Štross Generální sekretář Šachového svazu České republiky M: +420 777 005 067 E: frantisek.stross@chess.cz www.chess.cz    

+1 /-2 | 02.05.2022 11:51

Petr Koutný

Pavle tebe respektuji za to co pro šachy děláš a že jsi pořád normální člověk, nezkažený současným svazem. Díky za to. Takových lidí si opravdu vážím. 

+1 /-0 | 02.05.2022 11:44

Petr Koutný

Kraken - ono je otázka pořadatelství toho turnaje a startovného trochu jinak. Jako pořadatel určitě máte sny o tom, jak se turnaj bude líbit, jak lidem udělá radost a jak hlavně s ním budou lidi spokojeni. To je asi ten největší důvod takovou akci pořádat. Následně se snažíte aspoň abyste neprodělali, protože pak je snad lepší nic nedělat a jste na tom ekonomicky lépe. My jsme v turnaji viděli i jiné hodnoty než peníze. Třeba z pohledu reklamy na náš e-shop to zafungovalo neskutečně dobře. A nejenom tam, vidíme čísla na těchto stránkách, na Youtube, na přednáškách, na nových sponzorech a to jsou hodnoty, které jsou víc, než okamžitý finanční zisk. Dnes nabízíme mnohem víc, než jen zboží v e-shopu, zpravodajství, videa a další věci. Turnaj byl součásí budování značky, jména a to je investice, která se nám výborně vrátí v dalších měsících a letech. Proto jsme měli startovné takové, jaké jsme měli. Proto jsme si mohli dovolit dotovat obědy, ubytování, občerstvení a ceny. S výsledky turnaje jsme moc spokojeni. Lidem se líbil, máme pozitivní reakce a to je se vším, co jsem psal , právě to co jsme chtěli a proč nám dávalo smysl tento turnaj pořádat. Možná uděláme příště Evropu, nebo jiný podobně velký a důležitý turnaj a pokaždé jej budeme hodnotit podle více kritérií než jen peníze. 

+0 /-0 | 02.05.2022 11:41

Pavel Ch

Petře, psal jsem že mám v šachu a práci (teď zas vlakem služebka, píšu z vlaku), dost práce, že se omlouvám, ale nebudu se více vyjařovat.

A navíc mi už nepřipadá smysluplné vysvětlovat, co třeba není napsáno dobře.

 Poslední vyjádření jsem hodil k minulému článku, aby nebylo spojováno s tímto článkem, který jsem zatím stačil stručně přelétnout a který není obsahem mého vyjádření: https://www.nss.cz/hrichy-a-pujcky-sscr 

+0 /-0 | 02.05.2022 11:28

kraken8
Petan: Když by hrála polovina lidí, tak by i ty náklady asi klesly, sice ne na polovinu, ale klesly by. No a nabídka vs poptávka, ano. Ale zjevně nejste ochotný si za vaši zábavu platit adekvátní, tzn. férové peníze. O.k., to je v pořádku, ale to pořád neřeší problematiku dotací. Vojta: Vsadit svou profesní kariéru na to, že se uživím sportem, to je každého věc, jeho boj. To stejné zpěv, herectví atd. A opět, to neřeší problematiku dotací. Vojto, proti tobě nemám vůbec nic, ale opravdu považuješ za nutný, aby se šachista tvé výkonnosti uživil hraním "podřadných" turnajů a lig, prostě jen hraním šachu?
+0 /-0 | 02.05.2022 11:27

Nemiroff

Davide, už to nespadá pod MŠMT, ale pod NSA.

+1 /-0 | 02.05.2022 11:15

xdavx x

Pavle, tady nejde vubec jen a pouze o penize ale i o chovani vedení svazu, které ma pocit, že si může dovolit uplně vše. Záda krytá lidmi, kteri jsou zvykli jen souhlasit a jednou za rok si udelat vylet na chlebicky. Uprimne, moc bych si pral aby si MSMT na tyto lidi vyslaplo stejne jako se to stalo u fotbalu. Novotny s Petrem, mi prijdou na urovni Pelty s Berbrem, dokonce i to domlouvani zapasu nechali bez odezvy... 

+3 /-1 | 02.05.2022 11:11

Petr Koutný

Pavle - peníze je to poslední, co drží toto vedení ve svazu. Nicméně můžu potvrdit, že někdo oslovil sportovní agenturu a dal podnět k šetření se svazovými penězmi. Můžu potvrdit, že máme  ( kopii) nehorázného emailu od jednoho člena VV, který je podobný udavačským dopisům z 50.let a hodně přemýšlíme, jestli tuto špínu zveřejnit. Jako údajní novináři si to můžeme dovolit. Jen je to tak odporné, že váháme, ale na druhé straně je to forma informace, zpravodajství, která ukazuje jednání členů VV vůči reprezentantům. Můžu potvrdit, že nám dnes došly emaily od hodně vlivných lidí a ti nám poslali další informace a náměty ke zveřejnění. To je moc dobře, lidi si zaslouží informace o tom, jak se u nás žije a proč toto není náš šachový svaz. 

+2 /-0 | 02.05.2022 10:58

Pavel Ch

Já už jsem psal, že se nebudu vyjadřovat, už jsem se vyjadřoval dost.

Tak jen jedna řečnická...., k zamyšlení enlightened

Kdo by chtěl, aby šachy dostaly méně peněz příští rok (kdyby se mu to tedy i povedlo),

odrazuje tím protikandidáty současného VV na volební konferenci 2023.  

+1 /-1 | 02.05.2022 10:48

Nemiroff

Tak už to má Robert a Petr na mailu. Ať se trošku hnou ledy...Třeba se něco stane, ale třeba taky ne. Uvidíme.

+0 /-0 | 02.05.2022 10:47

xdavx x

Pokud se bude jednat o uver, tak problem ma jen a pouze VV a vedeni svazu. Delegati imho nemaji zadny pravne smluvni vztah ke statutaru... alespon pokud to vezmu analogicky z fotbalu, tam delegati po zatceni Berbra taky nemeli problem.

+0 /-1 | 02.05.2022 10:23

Petr Koutný

Ono by to možná chtělo začít hrát fér. Zvěřejňovat všechny konkurzní nabídky, všechy smlouvy, dotace, komu se jmenovitě za co platí, kam jdou peníze. Nemyslím v kolonce - mládež  a jen číslo, ale ten dostal to za to. Tomu jsme poslali toto za toto. Této společnosti jsme dali toto a oni udělají toto. Zveřejnit repre smlouvy, zveřejnit kapitánské smlouvy, odměny a mzdy, které vyplácí svaz. To není závist, to je myšlenka, ať lidi vidí, kdo je za co placen a jestli odměna odpovídá přínosu pro svaz. Chtělo by to otevřít náklady za scouting mládeže ( hodně zbytečná věc), za to co stojí a komu se platí soustředění mládeže. Chtělo by to uzavřít " mír " se všemi reprezentanty a zvát ty nejlepší, protože zájmem všech je úspěch. Chtělo by to oslovit sponzory a zajistit víc peněz pro šachy. Klidně dát i 100 000 Kč reprezentantům za úspěch na Olympiádě. Protože ty peníze by se nakonec stejně našli. I peníze pro extraligu, pro oddíly a pro seniory. Jen by to už nešlo kamarádům, ale lidem co chtějí lepší šachy a dávají jím víc, než dostanou. Bylo by hodně zajímavé zjistit, kdo dostane nejvíc peněz ze svazu. Proč to jsou stále stejná jména, které ani nenesou odpovědnost za výsledky. Někde tady by se mohlo začít, ale rozumím tomu, že pak by pro některé lidi ztratil význam být ve VV. 

+0 /-0 | 02.05.2022 10:21

xdavx x

VP, psal jsem to, protoze mi neprislo ze by zdenek na vlastu neco hazel... vlastu neznam, tak se nevyjadruju, ale zase znam zdenka a ten je nasranej na to jak to chodi na svazu. 

+0 /-1 | 02.05.2022 10:20

Petan

Re Vojta Plát 10:13: A to je to, na co už jsem někde v diskuzi upozornil. Konfernce je, jestli se nepletu,  dle stanov nadřízená výkonnému výboru. Pokud tedy VV prachy poskytne a úvěr nebude právně v pořádku, tak by možná mohli mít problém ti, delegáti, co na konferenci hlasovali pro.Výbor vlastně jen splní to, co mu konference nařídila, respektivě odsouhlasila.

+1 /-0 | 02.05.2022 10:20

Nemiroff

Hlasování o návrhu usnesení: „Konference ŠSČR schválila možnost poskytnutí úvěru Šachovým svazem České republiky z. s. a pověřuje VV ŠSČR uzavřením smlouvy za podmínek uvedených v dokumentu „Mistrovství Evropy žen 2022, Praha, 19. 8. až 1. 9. 2022 – Podmínky čerpání úvěru“ předloženého Konferenci ŠSČR dne 5. 3. 2022“. – 44 pro, 0 proti, 2 se zdrželi – návrh byl schválen.

To poskytnutí úvěru nemá chybu :-D

 

+1 /-0 | 02.05.2022 10:13

Robert Cvek

ciki: yes Jsem rád, protože Vlasta Babula je výjimečný člověk.

+2 /-0 | 02.05.2022 10:08

Nemiroff

Zdeňku, něco píšu, ale musí to mít hlavu a patu. Slovinsko, šikana Petra K., poskytování peněz bez úroku. Určitě je to na NSA potěší. 

+2 /-1 | 02.05.2022 10:06

ciki333

Robert Cvek

V tom případě se panu Babulovi omlouvám. 

Jinak pošlete link na tento článek Národní sportovní agentuře. Možná ŠSČR zkrouhnou roční dotace na 1/2. Všude se setří a stát potřebuje finanční prostředky na integraci ukrajinských migrantů do české společnosti. Jediné, co na gaunery aka Martin Petr platí, je to, když se jim sáhne na peníze. Pak už se vám nebudou vysmívat do xichtu...

+1 /-1 | 02.05.2022 10:04

Nemiroff

Davide a co s tím má společného Vlasta Babula? Kdybys věděl, jak třeba dělají naschvály jeho svěřencům,  tak byste se Zdeňkem mluvili jinak...

+0 /-0 | 02.05.2022 10:04

Nemiroff

Taky bych nejradši vystoupil z federace, ale pak bych byl nebyl v Lysé nad Labem jako domácí hráč, ale jen jako host a to by momentálně nešlo. Furt doufám v tu změnu, kterou si všichni přejeme. Ale to se opravdu musí začít kompletní obměnou všech různých komisí ideálně už od okresu. Prostě kompletní renovace, tak jako se o to pokouší ve fotbale. Ale tam to stejně bude během pár let stejné jako za Berbra a obávám se, že šachy na tom nebudou jinak. Kolikrát si říkám, když jdu spát, kdo by byl dobrý předseda a zatím jsem se nedostal ani na číslo pět. Už si zkrátka nedělám iluze...

+0 /-0 | 02.05.2022 10:02

xdavx x

Robert Cvek, moralni a lidske kvality jak jsem si vsiml, Zdenek vubec neresi. Resi nepotismus a kamaradickovani. Odstranit tohle by, podle me, melo byt cilem nas vsech. 

+0 /-1 | 02.05.2022 09:59

xdavx x

ciki, ja jsem ze svazu odesel hned po laznickovi. sice male gesto male nebo spise zadne ryby, ale prece nebudu nekde, kde se mi to prici. dalsi a dalsi novinky me jen presvedcuji ze to bylo spravne, protoze v takovem svazu proste nebudu. sachy jsem miloval, lidi kolem nich povetsinou bral jako sve kamarady, ale ani tohle mi za to nestoji. par lidi mi napsalo, ze skoncilo taky ze stejnych duvodu... delaji to asi dobre na tom svazu, chce si to napsat nejake odmeny.

+1 /-1 | 02.05.2022 09:57

Robert Cvek
Vlasta Babula nemá nic společného se svazem. Je to čestný člověk a šachista.
+1 /-0 | 02.05.2022 09:57

ciki333

Řečnická otázka. K čemu mi je ŠSČR? Odpovím si sám. K ničemu...

+1 /-0 | 02.05.2022 09:53

ciki333

OldřichKuželka

Klubové příspěvky, mnohonásobně vyšší než svazové, jsem pochopitelně zaplatil. Ale ŠSČR má doživotně utrum. Nehodlám, byť směšnou částkou, podporovat bandu gaunerů a už vůbec ne vytlemeného, úlisného M. Petra, ze kterého se mi zvedá žaludek. Šachy se dají hrát i bez této zbytečné organizace...

+1 /-1 | 02.05.2022 09:51

Nemiroff

Zdeňku, Vlastu Babulu si do huby neber, díky.

+1 /-0 | 02.05.2022 09:50

OldřichKuželka

Tak v Pankráci už Vás nechtějí ? 

+0 /-2 | 02.05.2022 09:47

ciki333

Již jsem se stylově rozloučil, a to na věky se ŠSČR...

Dobrý den, přečetl jsem si článek GM Cveka na nss, viz https://www.nss.cz/toto-neni-muj-svaz a mohu místopřísežně prohlásit, že s tak odpornou institucí, jako je ta vaše, jsem se doposud nesetkal. Od letošního roku jsem přestal platit ŠSČR členské příspěvky (hraji za TJ Pankrác), byť činí pár šupů, ale jde mi o princip. Nechci s vámi mít nic společného. K hraní šachu nepotřebuji být členem žádné organizace. Stačí mi, že platím koncesionářské poplatky veřejnoprávní televizi, kterou mimochodem vůbec nesleduji. Jste banda darebáků prolezlá klientelismem, nepotismem, co hrabe peníze pouze pod sebe a rozdává je svým nohsledům, tj. úzké skupině vyvolených IM a GM (Konopka, Polák, Babula) a dále tzv. talentovaným dětičkám. Jediné, co umíte na výbornou, je inkasovat nehorázné sumy na pokutách.   Běžte už k čertu! Zdeněk Čekal, Kladno 2.5.2022

+1 /-1 | 02.05.2022 09:44

Petan

Re Kraken8: Je to věc nabídky-poptávky a konkurence. Pokud se podívám na podmínky jiných šachových turnajů, tak já bych na  turnaj při startovném 2500 Kč určitě nejel. Vysoké startovné a nulové dotace matematicky vychází jen, když to startovné zaplatí dost lidí. Pokud při dvojnásobném startovném přijede polovina lidí, tak si pořadatel moc nepomůže

+1 /-0 | 02.05.2022 09:39

Nemiroff

Petře, kdybys ten mail toho člena VV sem vložil, tak by se mi svírala kudla v kapse...

+0 /-0 | 02.05.2022 09:37

Nemiroff

Včera jsme se bavili s Honzou Krejčím a stále nechápeme, za co třeba Honza dostal to napomenutí. Jasně, nedařilo se mu, ale to přeci není důvod někoho napomínat! Vlastně to bylo jen na základě vyjádření Sikory, který zcela vědomě lhal a upravil si to, co jsme mu v přátelském duchu ve Slovinsku řekli. Jako aby se mě Sikora hned první den zeptal, zda nemám nějakou trávu(jako správný konfident) a já se jen zasmál a ťukal si na čelo, jestli to myslí vážně, tak se potom dozvím, že jsem se Sikory na trávu ptal já? Tak jako sorry, ale člen VV takto vědomě lže, jen aby mě poškodil? Jsme ani nedostali možnost se proti těm vyjádřením bránit. Prostě se na základě nich udělil zákaz, resp. napomenutí a tečka. Žádná disciplinárka, nic. Během 14 dní bylo hotovo. To stejné i teď u Petra. Aspoň můžou lidi vidět, že to není náhoda a opravdu se to děje těm, co jsou proti svazu. To by snad pro dokreslení současné situace mohlo stačit a měl by to pochopit každý, kdo má všech pět pohromadě.

+0 /-0 | 02.05.2022 09:33

xdavx x

Vymenit celej svaz. Hned pote, hloubkovy audit, zverejnit auditni zpravu, podat pripadne stiznosti na MSMT. Jina cesta jak tyhle lidi vykopat ze svych zahnivajicich mist neni. 

V prvni rade je ale chyba u sachistu, u samotnych lidi... Misto abyste stali pri  sobe a trestali nechutne amoralni chovani, tak drtiva vetsina si chce jen zahrat a nevidi duvod cokoli resit. Pak se strasne moc divi, ze kdyz se neco dotkne primo jich, nemaji u nikoho zastani. Priklad? Hrat proti DPP nebo Unichessu by mel kazdej normalni clovek odmitnout, predsedove oddilu by meli odmitnou pokracovat v soutezi z duvodu manipulace, podvodu a moralniho selhani. A co se stalo?, pohodicka. Tak at se pak nikdo nedivi. 

+0 /-0 | 02.05.2022 09:32

Petr Koutný

Máme třeba k dispozici udavačské emaily jednoho člena VV z ME Evropy. To už hlava nebere, co vše je možné si dovolit k našim reprezentantům. Ale jak jsem psal, hrozba je silnější jejího provedení. Stačí jenom další šíkana ze strany svazu a brozba nebude už hrozbou. 

+0 /-0 | 02.05.2022 09:29

Petr Koutný

Vojto to píšeš dobře. Napíši příklad při jednání se Zlínským krajem o dotacích. To je úplně jiný příběh. Poradí, pomůžou, řeknou jak žádost napsat, co vyplnit, co do žádosti radši nepsat, pošlou vyúčtování a znovu jejich snahou je poradit tak, aby vše bylo správně. Na druhé straně náš svaz. Napíše kategoricky, že DOPRAVA NEBYLA, jednoznačně nás hned odsoudí, bez jakékoliv šance se bránit. Prostě doprava nebyla a tečka. Nemohli napsat, něco jako prosím můžete nám doložit, jak jste zajistili slíbenou dopravu?? Ne, oni napíšou ještě jednou: DOPRAVA nebyla, neviděli jsme jí! Jak můžou po nás chtít zaplatit fakturu před splatností a ještě nám toto vytýkat? Každá výtka je důvodem nás pokutovat a čím výtek, tím víc důvodů. osobně mě nezáleží na doplatku jejich faktury. Před turnajem jsem počítal, že stejně pokutu dostaneme ať to dopadne jakkoliv a měl jsem tuto položku v kalkulaci. Ale co mi vadí, je ten rozdíl. Když člověk jedná se sponzory, s krajem a nebo městěm, všichni mají zájem na tom, aby se akce povedla. Náš svaz má zájem trošku jiný. Ale toto je jen jeden příklad, tak jak se chová svaz k nám, se chová k dalším lidem. například nesouhlasím se šikanou Vojtěcha Pláta a to není sám, komu svaz šlape na paty. 

+0 /-0 | 02.05.2022 09:25

Nemiroff

kraken8, ono se to řekne lehce amatérovi, ale lidé, co podřídili sportovní kariéře celý život, leckdy to je i odchod ze zaměstnání ze strany rodičů, tak mi přijde nefér říkat, že je to jen zábava. Takhle by se potom dalo pohlížet prakticky stejně i na herce, zpěváky apod. Samozřejmě, že podezřelé dotování sportu je věc, která bude v lidech rezonovat vždy. Stačí se podívat na fotbal a kde je dneska konec Drnovicím, Blšanům a spoustě dalších. 

+0 /-0 | 02.05.2022 09:23

Tomáš Klimecký
Výborně napsaný článek !!! P xx letech jsem se vrátil k šachu a šachovému dění právě v Luhačovicích, bylo to tak naprosto skvělé a jsem rád že jsem i já mohl pomoci k tomu aby to byla skvělá akce.Užil jsem si to nad míru a budu na to dlouho rád vzpomínat.Potkal jsem tam Petra,Roberta,Libora a další skvělé lidi kteří se staly mými přáteli.Jsem rád ,že to vše klaplo i přesto že Vám házeli klacky pod nohy.Osobně by mne zajímalo .... kdo měl tu náturu obvolávat lidi aby se odhlásily z amatérů.Když už se ozve Robert tak v tom našem šachovém rybníčku musí být něco hodně shnilého....
+0 /-0 | 02.05.2022 09:20

Nemiroff

Petře, si představ, že by tě každý sponzor, co dal rozhodně víc peněz než svaz, jebal za maličkosti, za který tě jebali ze svazu. Dají 75000 a tváří se, jak kdyby byli oni ti nejdůležitější a vlastně jen díky nim, se něco takového může uskutečnit. Za 75000 korun to opravdu nestojí za to.

+0 /-0 | 02.05.2022 09:18

kraken8
Petr Koutný: Však ano. Já se jen divím, že pokud dělám něco jako svou zábavu, koníček, tak 2500 za turnaj mně nepřijde moc, notabene když už mám stejně další náklady. Nechápu. Z jinýho soudku je pak profesionální sport, kde je to ještě šílenější, kdy třeba město dotuje (rozuměj přesouvá peníze, který někdo jinej musí napřed vydělat, případně to jsou peníze na dluh) profesionální sport, což už je úplný zvěrstvo. Tady u nás v Brně bysme mohli vyprávět. Jak kdyby byl sport středem života. Vždyť je to jen zábava, nic víc.
+0 /-0 | 02.05.2022 09:06

MaX

ŠSČR: všichni známe Roberta, je to velmi slušný člověk a s Navarou nejsportovnější GM hráč. Když už se ozve on, zamyslete se, aspoň trošku než to začnete vyvracet ve vaší rubrice. Nejde tady totiž o slovíčka, ale o celkový dojem z fungování svazu.

+0 /-0 | 02.05.2022 09:00

Petr Koutný

Petr Koutný          

 

Kraken - otevřeně: Podpora svazu 75 000 Kč ( zaplaceno 60 tis ), ale to co Vám přikáže svaz v podmínkách Vás stojí 150tis kč. Dotace Zlínského kraje 47 tis- Dotace města sleva na podnájmu 30%. Podnájem původně 200 000 Kč za sály, nakonec 140 000Kč. V penězích jsme dostali granty a podporu v penězích 108 tis ( 123 tis). Tedy něco přes 10% nákladů. Startovné bylo cca 400 tis Kč. Takže s tím, co jsme vybrali jsme na cca 500 tis.....Odhadem +-50% jsme si museli sehnat sami.  Měli jsme sponzory jako Česká Zbrojovka, Tatra, CLIP, Kaufland, KMD, Promet, Linea, Corseq, Robert a Petr šachy, (které věnovaly 60 000Kč). Dokonce moje rodina věnovala 40 000Kč. Například jen bufet pro šachisty, který jsme dávaly zadarmo byl za 80 tis Kč, pro Amatéry kteří bydleli na penzionech, které nedělali snídaně jsme platili snídaně ve formě bufetů a  dopláceli jsme ubytování tam, kde nám hotely účtovaly víc, než jsme po lidech chtěli. Finance si umíme sehnat, tak aby startovné bylo normální a umíme udělat i takový turnaj tak, aby dával ekonomicky smysl. Přes to vše jsme ještě šikanování. Dnes víme, že dokážeme sehnat i větší peníze, větší podporu, umíme sehnat opravdové sponzory pro extraligu a turnaje, ale taky víme, že šikanovat se nenecháme. Finančně je skupina RP šachy hodně silná, ale taky hrdá a nebude nikdy ustupovat takovému jednání, které jsme bohužel museli zažít. 

+0 /-0 | 02.05.2022 08:53

kraken8
Přes 400 hráčů, náklady na turnaj skoro 1 milion korun. To se i tohle musí dělat přes dotace? To fakt nejde udělat tak, že bude startovný 2500 korun? Abyste mně rozuměli, nekritizuju tímhle RPšachy. K čemu všemu tohle přerozdělování peněz je? Vždyť to nakonec stejně zaplatí všichni, akorát přes nejrůznější vyžírky.
+0 /-0 | 02.05.2022 08:37

Petr Koutný

Vojto ty jako velmistr moc dobře víš, že hrozba je silnější než její provedení. Takže ano, zatím jen hrozíme zveřejněním toho, jak se cítí reprezentanti šikanování a zneužívání, jak jsou otrávení sponzopři a další lidi. Máme toho dost a záleží na dalších krocích šachového svazu. Jako silný šachista víš, že hrozba, které  soupeř nedokáže zabránit vede k vítězství v partii. Tak teď bych to přirovnal k hrozbě tří tahového matu, uvidíme jestli soupeř najde obranu najde cestu jak hrát tuto partií dál a nebo ne. Možná se vedení svazu zamyslí a něco změní, začnou být svazem všech šachistů a budou tady pro šachisty a bude to vítězství nás všech. Osobně bych sem si to moc přál, anebo tito lidé už nemají na to pracovat pro všechny šachisty a pak dostanou mat. Je jedno, kdo jim ten mat dá, vynucený mat je vynucený mat. 

+0 /-0 | 02.05.2022 08:28

Nemiroff

Jestli chcete byt investigativni, tak by to chtelo nektere informace podlozit dukazy, pak je na svazu vytocite k nepricetnosti. Tohle jednani jim zkratka nesmi prochazet. 

+0 /-0 | 02.05.2022 08:19

Petr Koutný

Vojto mám opravdu několik vyjádření sponzorů, kteří řekli, že NIKDY nebudou sponzorovat tento šachový svaz. Máme vyjádření reprezentantů, kteří jsou otrávení chováním šachového svazu. Mohl bych pokračovat organizátory turnajů a nebo předsedy oddílů, kteří už toho mají taky plné zuby. Už jenom to, že toto Robert napsal, je ukázka, že jej něco nskutečně vytočilo. My fungujeme tak, že si každý může psát co chce, my se jen domluvíme, kdy jaký článek vyjde, ale co kdo napíše je na každém z nás. Dokonce, když jsem psal článek " Král je mrtvý, ať žije nový král", tak to zbouralo i Roberta. 

+0 /-0 | 02.05.2022 07:51

Nemiroff

Dělat předsedu není žádná hitparáda, protože budeš mít vždy bandu, co bude s tebou a odpůrce, co budou proti. Ale opravdu by to nešlo dělat tak, aby těch odpůrců bylo co nejméně? Každý chybuje, jsme lidé, ale přijde mi, že je důležité s k těm chybám stavět čelem, otevřene si je přiznat a snažit se o nápravu. Ale asi to holt vnímám špatně a jsem divný...

+1 /-0 | 02.05.2022 07:50

Petr Koutný

Kiklos a Vojto - Luhačovice měly rozpočet skoro 1 mil Kč ( mírně pod milión). My opravdu věřili, že to může být bod, od kterého se podaří žít vedle šachového svazu ve stejném světa a třeba najdeme společnou energii posouvat šachy dál. Jestli akce s právníky, které na nás svaz poslal byla první fackou, která mě osobně nevadila a já jsem chtěl soud a dokázat klientelismus na svazu, jen protože to nebyla žaloba na mne, ale na celý spolek a ostatní v tom byli nevinně, jsme souhlasili s nějakým smírem, pak Luhačovice byla druhá facka, která mě osobně neskutečně vadí. Robert byl vždy diplomat, ale když už napsal takový článek, něco ho muselo pořádně vytočit. 

- Jinak Vojto samozřejmě i toto je ukázka jak svaz funguje. Svaz má být svazem všech šachistů a né jen přátel " Martínka "  a jeho kamarádů. Za poslední dobu se to nelepší a myslím si, že je to jen horší. Je to u nás zbouráno až do základů a drolí se to už i do sklepů. Vzpomenu si na voební slib Martínka, kdy říkal, že chce spojovat šachisty a pracovat na slávě šachové hry. Tak to se opravdu (ne)povedlo. 

+0 /-0 | 02.05.2022 07:44

Nemiroff

Jedna historka z toho turnaje Bolka. Jistý nejmenovaný hráč D.Š. dá na turnaj Bolkovi 100000 korun. Když si pak sedne na večeři v hotelu, tak za ním přijde Bolek, aby zaplatil 300 korun, jinak se nenají. A je klidně schopen tam ztropit skrz to scénu. Ten samý hráč (D.Š.) poté porazí v openu černými Martina Petra, načež o kolo nebo dvě později je podezírán z podvádění na popud našeho skvělého předsedy svazu a Bolek společně s Martinem Petrem začnou D.Š. dělat naschvály...Tomu říkám opravdu velkorysost, obzvlášť vůči někomu, kdo dal na turnaj sponzorský dar 100K. Vlastně se doteď neví, kde ty peníze skončily. Asi v žaludku Bolka za tu večeři :-)))

+0 /-0 | 02.05.2022 07:35

Nemiroff

Petře, proč se veřejně psalo o tom, jak se rozpouští KRÚ(Komise repre úseku), ale že byla v tichosti vytvořena nová, to už skoro nikdo neví. Jenom dodám, že komise je prakticky stejná, jenom vyhodili Zbyňka (nahradili Šimáčkem) a Vlastu Jansu (protože se mě jako jediný zastával). Zato Sikorová, která nyní zabírá místo na Mitropě (jako bonus začala tragicky 0/2) nějaké mladší a progresivnější hráčce, v komisi zůstala. Plus tam přibyl patolízal Pisk, i když chápu, skrz mládež by tam asi měl být. Ale proč je v té komisi proboha Petr Boleslav? Co ten má s repre společného? Jo vlastně, já zapomněl. Svaz přiklepne peníze Bolkovi na turnaje v červnu a kdo ví, kdyby si na to posvítil audit, kolik z toho zůstane za nehty samotnému předsedovi svazu...

+0 /-0 | 02.05.2022 07:29

kiklos

škoda že jsou pro mě Luhačovice tak daleko, přijel bych i s dětmi, ale přišlo mi to jak dobrodružná cesta do Indie smiley

jestli někdy budete pořádat nějaký turnaj víc na západ, přijedeme, slibuju

auto nemáme, urvat se ze školy, z práce a jet vlakem celý den se mi nechtělo

akcí, které se nedaří, poslední dobou nějak přibývá, proto vám patří hats off

+0 /-0 | 02.05.2022 07:20

Petr Koutný

Já jsem strašně zvedavý, jestli se našel podařatel MČR seniorů. Panda Rychnov odřekla pro rekonstrukci hrací místnosti. Termín podání přihlášky byl do 30.5.2022. My měli všechno, ubytování a sály na jednom místě, měli jsme slíbené české legendy na tento turnaj. Jen po tom všem co se stalo, jsme nepodali přihlášku. Jestli se přihlásil pořadatel, pak skvělé. Jestli ne, pak z toho obviním VV. Jinak Vojto, šachový svaz má být svazem všech šachistů. Má to být svaz tvůj, můj, váš a všech. Nemá to být svaz kamarádů a přátel vedení tohoto svazu. A o tom, to možná dnes je. 

+0 /-0 | 02.05.2022 06:54

Nemiroff

Oproti MČR mládeže v Koutech nad Desnou, kde žádný komentovaný online přenos nebyl, články o MČR vyšly dohromady tak tři a to je ještě hodně, nebylo zdarma ani občerstvení a kde pořadatel turnaje, pan Fiala, chodil pravidelně chlastat na jistý pokoj, bylo MČR v Luhačovicích velice příjemnou a vítanou změnou. I spousta lidí, co se na Petra Koutného dívala skrz prsty, mi řekla, že se MČR fakt povedlo. Chtěl bych vidět, jak svaz buzeruje Fialu, opravdu. Tam by se zcela jistě těch bodů pro tuto šikanu našlo dost.

+0 /-0 | 02.05.2022 06:31