To se nehraje - první fotky, knihy kterou psal sám život

31.10.2023 14:00 | Domácí zprávy

To se nehraje je knížka, kterou psal sám život. Příběh této knížky začal jednoho rána, kdy jsem zavolal Davidovi a zeptal se ho, jestli nechce napsat knížku. Po prvotním šoku se začal psát příběh této knihy. Knihy, která je dnes vytištěná a poletí k vám.

Dnes samozřejmě balíme a posíláme. Jednu z prvních knih dostane i Robert, který připraví recenzi této knihy pro vás. 


Knížka má 272 stránek a jejím autorem je David Holemář. Člověk, kterého znám více jak 30 let. Potkali jsme se poprvé na Bučovické Arkádě, kdy on tenkrát patřil mezi velké moravské šachové talenty a já byl začátečník. Byl to jeden z mých prvních šachových turnajů.

Přes den šachy, po večerech neskutečná zábava  a i po letech mám na tyto dny krásné vzpomínky. 


Osud tomu chtěl a potkávali jsme se na turnajích, soutěžích družstev a i když David už nebyl tím velkým šachovým moravským talentem ( promiň Davide), stále to byl bourák, který boural svým humorem a vtipem každého, koho potkal. Nezapomenutelné jsou pro mě večery na Ostravském koníkovi.

Jo, to byly časy.


Když toho rána David vstřebal prvotní šok, řekl ano. Jdu do toho.

Věřím prvním reakcím. Věřil jsem, že David napíše pěknou knihu. Bylo mi jasné, že David není David ( Navara), nebo Ján Markoš, ale přesně takové příběhy mám rád. Jsou to příběhy, kterým věříte a dáváte do nich své srdíčko. 


Každý autor během psaní prožívá vlny. Ty jedny vás vezou krásně po hladině a vše jde samo a ty druhé najednou vám berou nápady. A tady je právě jeden z takových příběhů....

Jak jsem přežil šachový maraton ( David Holemář) 

Zadavatel knihy mě před uzávěrkou hecoval, že mám potit krev, skočit třeba
bungee jumping bez provazu, letět balonem bez pilota, skočit s padákem, jen
ať má knížka šťávu. Knížka se prý nejlépe prodává, když je autor po smrti.
Zvolil jsem tedy nejmenší možné zlo a přihlásil se do pardubického šachového
maratonu, tzn. do bleskového turnaje, který trvá 24 hodin v kuse a sehrajete
minimálně 99 partií systémem každý s každým.......


Do knihy přispěli svými povídkami, zážitky i rozbory partií například: 

Miroslav Beneš, Václav Buchta, Robert Cvek, Tomáš Danada, Alice Fajová, Oskar Hájek, Jiří Hnilo, Pavel Hubený, Jana Jacková, Luboš Janíček, Jan Kalendovský, Lucie Klusková, Karel Kredl, Eva Kulovaná, Viktor Láznička, Ivan Markovič, Milan Markovič, Pavel Menčík, Stanislav Messerchmidt, Miroslav Michálek, Dušan Mikuláš, David Navara, Vladimír Pán, Jerguš Pecháč, Joana Přibylová, Lenka Ptáčníková, Jiří Řehůřek, Lukáš Řehůřek, Petr Skácelík, Vladislav Sládek, Milan Smištík, Michal Sysel, Daniel Telařík, Michal Vávra, Jaroslav Veselý, Neklan Vyskočil, Arnošt Zeman.


Je to krásný pocit, mít knihu v ruce. Je to pocit, kdy jeden nápad z jednoho rána máte před sebou a cítíte se, jako když prožíváte sen. Vzpomínám si na naše začátky v RP šachy a dnes vydáváme už naší druhou knihu! 

Chci poděkovat Davidovi a jeho kamarádům za tuto knihu, která už v předprodeji oslovila více jak 300 šachistů! Chci poděkovat za odvahu, pracovitost a hlavně za to, že ta knížka je přesně taková, jakou jsem jí chtěl mít. 


Je to kniha psaná životem, láskou k šachům a s radostí. Je to knížka, kterou jste asi nikdy nečetli. Neslibuje vám , že vás naučí  hrát lépe šachy, ale slibuje vám, že je psaná láskou k šachům a ta se vám bude líbit. 

PK

Koupit jí můžete na našem e-shopu a v tomto odkaze: 

To se nehraje - rp šachy

Koupit jí můžete i u pana Mokrého v jeho e-shopu na tomto odkaze

To se nehraje - Karel Mokrý

PK 

vydavatel knihy je Grada Publishing a je to jeho už knížka s pořadovým číslem 8689. 

odpovědna redakrotka je paní Jana Žofková

Obálka, grafická úprava a sazba - paní Eva Hradiláková

První vydání Praha 2023

Vystiskly Tiskárny Havlíčkův Brod a.s.

Výtisk : 1 000 Ks  

0x 1428x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované