Simultánní turné 2015 – Frýdek-Místek, Karviná, Petřvald u NJ

28.04.2015 06:00 | Šachový festival Ostravský koník 2015

Další trojice simultánek ve Frýdku-Místku, Karviné a Petřvaldu u Nového Jičína ukázala, jak nevyrovnané mohou být jednotlivé exhibice. Zatímco ve Frýdku-Místku to bylo na ručník, tak v dalších dvou už ostravský mistr exceloval.

Ve Frýdku-Místku se sešlo jen 13 protivníků, ale dle slov Lukáše Klímy, je poznat, jak se mladí zlepšují a on stárne. Všechny partie trvaly hodně dlouho a nebyly jednoduché. Úspěch nakonec zaslouženě slavil papírově nejsilnější Lukášův protivník Michal Kubík, stejně jako Patrik Štěpán a Marek Miča. Lukášův skalp si odvezl i nejčastější účastník našich exhibic, pan Nikolaj Petrov z Šenova. Z Frýdku-Místku tak Lukáš odjížděl s nelichotivým skóre 8 – 5, při čtyřech prohrách a dvou remízách.


V Karviné to byla jiná káva. Pouhých devět soupeřů nemělo příliš velkou šanci proti ostravskému mistrovi a simultánka po hladkém průběhu rychle skončila s výsledkem 8 ½ – ½, při jediné remíze. Brzké ukončení simultánky však bylo plně vynahrazeno příjemným následným posezením.


Předposlední podvečerní simultánka v Petřvaldu u Nového Jičína v krásné podkrovní herně v budově místního obecního úřadu byla opět ovlivněna slabší účastí místních šachistů a proto i zde mohl Lukáš nemilosrdně úřadovat a přes veškerou snahu svých soupeřů nakonec odjížděl s plným počtem bodů po výsledku 9 – 0.


Tento týden se odehraje závěrečná simultánka pod širým nebem na Masarykově náměstí v centru Ostravy, v pátek se pak uskuteční závěrečný turnaj rapid tour již v Domě kultury města Ostravy a v sobotu již začínají hlavní turnaje ostravského festivalu.


Simultánní turné IM Lukáše Klímy po městech a klubech Moravskoslezského kraje je unikátní propagační akcí blížícího se šachového festivalu Ostravský koník, který začíná již za necelé tři týdny v ostravském domu kultury.

Úspěšní soupeři Lukáše Klímy v simultánním turné si mohou vybojovat slevu na startovném do FIDE turnajů festivalu Ostravský koník 2015. V případě výhry je pro ně připravena: - sleva 100% pro hráče s ELO < 2000 do turnaje FIDE Open "B" nebo "C" - sleva 50% pro hráče s ELO > 1900 do turnaje FIDE Open "A"

Rapid tour Ostravský koník 2015 je série rapid turnajů v Ostravě a okolí pořádaných v období od 1.ledna do 1.května 2015. Jedná se o kombinaci kvalitně a hojně obsazených turnajů s bohatou historií s nově vznikajícími turnaji v regionu. Jednotícím prvkem všech těchto turnajů je snadná dostupnost z Ostravy posílená o unikátní šachový autobus zajišťující přepravu účastníků z Ostravy do dějiště turnaje a zpět.


3 nejlepší hráči ve čtyřech vyhlášených kategoriích (do 1600, do 1800, do 2000 FIDE ELO a bez omezení) si mohou uhrát startovné zdarma do hlavních turnajů Ostravského koníka.

Více informací na stránkách festivalu www.ostravskykonik.cz

0x 7519x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované