Simultánní turné - Velké Sedlo

06.04.2014 07:00 | Šachový festival Ostravský koník 2014

Očima Lukáše Klímy: První dějství simultánního turné začalo trochu netradičně. Téměř všichni účastníci jsme se potkali v sobotu dopoledne na rapid turnaji v Bohuslavicích, takže jsme vlastně měli před samotnou simultánkou takovou menší šachovou rozcvičku.

Po turnaji nám s Honzou Malíkem dal Leo Muller jedinou radu ohledně cesty na Velké Sedlo, že prý za Opavou nemáme hned odbočit první cestou na Vítkov, velká škoda, že jsme jej nijak zvlášť neposlouchali. No nebudu to natahovat, cesta bylo cca o 45 minut delší zato však po výrazně horších silnicích.

Samotná simultánka byla dost ovlivněna skutečností, že se sešlo pouze 7 soupeřů. Přes statečný odpor skončila produkce asi za hodinu a půl 6 mými výhrami a jednou remízou. Viník se samozřejmě musel okamžitě najít a tentokrát to odnesl Leův pes Arnold. Loni totiž sledoval celou simultánku a pod který stůl zrovna zalezl, tak ten soupeř začal stát okamžitě velice dobře. Letos ho však očividně více zajímala skupinka hostů u ohniště opékající buřty.

Je pravda, že celý den šachu dá člověku docela zabrat, zvláště pak po tom, co jsme do sebe nacpali super večeři z grilu. Všichni snědli pstruha, já coby velký znalec ryb jsem se rozhodl pro „rybu“ jménem vepřový steak. Po večeři jsem tak začal pomalu klimbat, ale jedna věc mě probrala a hodně pobavila. Kluci začali hrát hru aktivity a v jednom momentu hádali dvojslovné spojení. První slovo uhádli velice rychle a byl to smog. Druhé však ne a ne uhádnout, pořád dokola říkali „ něco to ohlašuje, děla to kravál, houká to“.  Důležité bylo to houká to. Najednou kdosi ožil a vypustil „sova!!!“. Načež okamžitě následovalo „puštík!!!“. Představte si však, že to „smogový puštík“ kupodivu nebyl. Po tomto jsem měl pocit, že už jsem dnes zažil vše a tak jsem ten velmi příjemný večer ukončil odchodem na kutě.


Simultánní turné IM Klímy

(5. 4. 2014, Penzion Velké Sedlo, Velké Sedlo) 

# jméno a příjmení ELO šachový klub výsledek
1 Slavomír Jaššo 1689F ŠK POGO Budišov n.B. 0
2 Antonín Vlček 1819F TJ Vítkov 0
3 Michal Solný 2043F Orel Opava 0
4 Vít Pavera 1939F Orel Opava ½
5 Martin Bartošek 1708 ŠK POGO Budišov n.B. 0
6 Leo Müller 1873F TJ Vítkov 0
7 Jan Bergloviec 1869F ŠK POGO Budišov n.B. 0

IM Klíma - Velké Sedlo

6½ - ½
0x 6342x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované