Simultánka s GM Davidem Navarou

16.11.2014 05:20 | Šachy pro Diakonii 2014

Potřetí se v brněnském evangelickém kostele, Blahoslavově domě na Lidické ulici, hrály šachy. Letos proti 22 soupeřům nastoupila česká jednička GM David Navara.

O úrovni své hry nenechal nikoho pochybovat – 21 svých soupeřů dokázal bez větších obtíží porazit. O to cennější je letošní jediná remíza, kterou dokázal s velmistrem uhrát Bohuslav Křena. Ani domácí se však nemuseli stydět – František Osvald, člen pořádajícího farního sboru ČCE, dokázal vzdorovat ze všech hráčů nejdéle. Simultánka trvala necelé dvě hodiny a přehoupla se do tradičního jarmarku domácích jídel a lahůdek, kde se hráči promísili s organizátory i návštěvníky a všichni ochutnávali o stošest.
Všichni účastníci, hráči i nehráči, přispívali svým startovným i konzumací domácích specialit na středisko Diakonie ČCE v Brně. Prostředky z vyjímečné šachové akce poputují na stavbu Chráněného bydlení pro seniory, které vzniká v nedaleké obci Nosislav.


Již tradičně byly Šachy pro Diakonii akcí, která spojuje šachový svět se světem nešachovým a lidi s dobrým srdcem mezi sebou navzájem.

Další fotografie níže ve fotogalerii.autor: Alexandra Hauserová
foto:   Vladimír Jagr

8x 12049x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (8) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pavel Ch

Jasně Zdeňku, máš úplnou pravduyes, ale o tom je přeci můj příspěvek:

...nevozíme zrcadlovku a objektivy, můžeme fotky zkvalitnit. Samozřejmě každý je rád, když vůbec někdo z týmu či z turnaje pár věcí nafotí......

.....pokud zůstanete u fotek mobilem, jen kvůli šachu si nic lepšího nebudete pořizovat, tak alespoň bych doporučil výše bod 1. a 2....

.....kdo z nás foto-amaterů chce, opakuji jen ten kdo chce, přečte si alespoň výše uvedené a pokud bude chtít, vyzkouší.....

+0 /-0 | 17.11.2014 09:31

Zdeněk Janda

Pavle, nejde srovnávat fotky s vybavením za 80 -100 tis. Kč, se snímky s mobilem. Přece jen jsem měl možnost párkrát p.Jágra sledovat při "práci". Mnohé hráče může časté používání blesku rušit , nebo hluk uzávěrky. Mně vyhovuje mobil - pár výhod : na zachycení atmosféry zápasu či turnaje bohatě stačí , nepoužívám blesk a je v tichém režimu , takže hráče vůbec neruším. Samozřejmě výslednou kvalitu nesrovnávám (možná by šlo mnohé doladit a poupravit programy na vylepšení fotek , ale na to není čas ) ...

+0 /-0 | 17.11.2014 08:30

Pavel Ch

ano Tobi, fotky krásné, V.Jágr umí a má kvalitní vybavení.

Přestože téměř nikdo z nás, co fotíme občas při zápasech, nevozíme zrcadlovku a objektivy, můžeme fotky zkvalitnit. Samozřejmě každý je rád, když vůbec někdo z týmu či z turnaje pár věcí nafotí, aby byla památka, dokumentace, zkrášlení stránek, atd. Kdo chce "lepší" památku, pár jednoduchých rad.

1. Nefoťme plešky! (i u hráčů, kteří plešky nemají). Dost fotek bývá zezhora a pak se napíše, že plešatý vpravo je Pepa a hřívatý vlevo je Josef, obličeje téměř chybí. Prostě s foťákem dolů do podřepu, co klouby dovolí, a proti hráči či i trošku zespod. Pamatujete zde na humorné články jistého otce talenta a jeho profilovou fotku? Nutno uznat, že jak se nechal nafotit, jak na nás ze zhora pohlížel, že alespoň z fota charisma čišelo. Chcete-li mít hezké fotky spoluhráčů, tak podobně.

2. Méně je více, říci si, co fotím, pokud celý zápas, moc z toho nebude, zvlášť bleskem a zvlášť mobilem. Konkrétního hráče, třeba Petra, Pavla nafotím příště. A nebo zaostřit na blízkou dvojici a v pozadí můžou být jako zátiší další dvojice.

3. Samozřejmě, že lepší fotky foťákem, i obyč za 5-7 tisíc, než mobilem. Pokud vám v obchodě ukazují kolik megapixelů mobil má, hezké, ale nerozumí prodejci tomu nebo nechtějí rozumět, záleží na velikosti kartě a "20" na nevelkém mobilu je o ničem, to se tam prostě (ne)vejde tak blbě, že fotka je jaká je. Minule hezký článek o extralize, hezké obleky týmu, super,  škoda jen, že mázlé fotky těch sak mobilem. Dnes někteří fotí tablety, to o trošku o něčem jiném, tam dle kvality tabletu může být více ok. Pokud zůstanete u fotek mobilem, jen kvůli šachu si nic lepšího nebudete pořizovat, tak alespoň bych doporučil výše bod 1. a 2.

  Profík by popsal daleko přesněji, důkladněji, toto jen z mé zkušenosti. Kdo z nás foto-amaterů chce, opkakuji jen ten kdo chce, přečte si alespoň výše uvedené a pokud bude chtít, vyzkouší.

+0 /-0 | 17.11.2014 08:21

Tobi

Nejdřív jsem prohlížela fotky a říkám si, krása. Konečně zase po čase skvělé fotky. Kdo asi fotil? Pak až jsem četla článek. No kdo asi! Jagr se prostě nezapře. Vím, že se opakuji, ale prostě nemůžu jinak yes

+0 /-0 | 16.11.2014 22:17

Alka Fajová

Tímto bych chtěla pochválit velmi vydařenou akci. Vše bylo skvěle zorganizované do nejmenších detailů. Pan Navara je opravdový profesionál, pro nás účastníky bylo velmi přínosné změřit síly s českou jedničkou :) Domácí jarmark předčil veškerá naše očekávání. Evangeličtí bratři a sestry se opravdu vytáhli - dobrot bylo jako na svatbě, za všechny bych chtěla vyzdvihnout výborné sushi paní farářky. K tomu hrálo profesionální trio staré dobré šlágry :) prostě skvěle strávená sobota a pokud člověk aspoň trochu přispěl na dobrou věc, tím lépe. Už se s Vilíkem těšíme na další ročník

+0 /-0 | 16.11.2014 15:15

martinn

@ Lubino: na kterém snímku?

+0 /-0 | 16.11.2014 11:11

Lubino

Alici to sluší moc. 

+0 /-0 | 16.11.2014 08:36