Sergej Movsesjan v Kunovicích

04.05.2016 10:06 | Uživatelské zprávy

Po loňské návštěvě našeho nejlepšího šachisty Davida Navary letos přijal pozvání Sergej Movsesjan. Tento arménský velmistr žije již dvacet let v České republice. V páteční simultánce se utkal s 15 soupeři, v sobotu jej čekal zápas se Zbyňkem Hráčkem.

Před páteční simultánkou proběhla krátká beseda, kde jak Sergej Movsesjan, tak i Zbyněk Hráček odpověděli na několik dotazů.


V simultánce hráli zástupci šesti oddílů, věkově od třináctiletých mládežníků po našeho oddílového doyena 87-letého Antonína Vichorce.

    Mikuláš Trávníček

Antonín Vichorec

Ze začátku velmistr hrál velmi rychle, postupně bylo dle délky zastávky poznat, kde si jeho soupeři vedou nejlépe. Určitě nejdelší čas trávil u elově nejsilnějšího hráče talentovaného Martina Húska ze Starého Města, nadějnou pozici měl i Josef Knotek z našeho oddílu.

 

U Martina Húska se velmistr několikrát zastavil na delší dobu

Bohužel Martin pak udělal chybu a prohrál. A jelikož předtím velmistr vyhrál i všechny ostatní partie, tak jedinou nadějnou pozici měl Josef Knotek. Ale v situaci face to face neměl náš hráč šanci. Sergej Movsesjan tak zvítězil 15:0.


V sobotu se uskutečnil exhibiční zápas mezi Sergejem Movsesjanem a Zbyňkem Hráčkem. Hrálo se sedm partií ve čtyřech disciplínách. Začínalo se baskickým šachem, následovala partie naslepo, dvě partie armagedonu a nakonec fischerovy šachy.

 V baskickém šachu zvítězil Zbyněk Hráček v poměru 1,5:0,5.

Baskický šach

 V zajímavé partii naslepo zvítězil Sergej Movsesjan. Zbyněk Hráček se vzdal v pozici, kdy mohl dobírat zdarma jezdce, ale jak po partii oba svorně uvedli, na věž na c1 v myšlenkách zapomněli .


Zbyňku podívej, vona je tam věž :-).

Armagedon byl zcela v režii Sergeje Movsesjana, který zvítězil 2:0. V první partii fischerových šachů vyhrál arménský velmistr, čímž si zajistil celkové vítězství. Výhrou v poslední partii Zbyněk Hráček již jen výsledek korigoval na konečných 2.5:4,5.

Jedno z postavení fischerových šachů

Loni se povedlo Zbyňkovi Hráčkovi zvítězit nad Davidem Navarou v poměru 4:3, letos byl Sergej Movsesjan nad jeho síly.

 Sergej Movsesjan

Všechny fotografie v článku i v přiložené fotogalerii jsou od Radovana Studeného. Kompletní fotogalerie je zde. Sobotní partie si lze přehrát zde. Reportáž TV Slovácko je zde (od cca 5:10).-
. kolo -
0x 9320x Pavel Růčka
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované