Šachové úlohy Josefa Křivohlávka

29.08.2014 10:00 | Nové knihy

V sobotu 23.8. se uskutečnil v Uherském Hradišti křest knížky Šachové úlohy Josefa Křivohlávka za přítomnosti autora Josefa Maršálka, vydavatele (Tomáš Čermák z nakladatelství CERM) a Josefa Křivohlávka, našeho nejstaršího aktivního šachového skladatele.

Sešlo se zde kolem dvaceti blízkých přátel z okruhu šachistů, bridžistů a chalupářů z Moravského Lieskového, kam po dlouhá léta jezdíval.

V příjemné a družné pohodě a nad milou knížkou nakonec všichni zjistili, že přes mnohé rozdílnosti účastníky spojuje především jubilantovo přátelství.

Horní řada zleva: Josef Maršálek, Tomáš Čermák, přátelé a Josef Křivohlávek nad publikací


… a nechybělo ani sladké překvapeníŠachové úlohy Josefa Křivohlávka

95 přímých úloh s modelovými maty!
Josef Maršálek
CERM, 2014 – váz. 192 str. + 16 str. fotografií
ISBN: 978-80-7204-888-5

Pro někoho stojí šachová úloha mimo zorné pole praktického hry. Známý šachový publicista Josef Mar­šálek nás brzy vyvede z omylu představením tvorby našeho nejstaršího šachového skladatele. Srozumitelně osvětluje jednoduchým doprovodným textem obsah téměř 140 úloh a komentuje průběh jejich řešení. Po rozdělení úlohové tvorby do jednotlivých kapitol autor rozkrývá v úvodní části šachovou cestu Josefa Křivohlávka a najdeme zde navíc jeho dvě komentované partie.

Josef Maršálek je velkým obdivovatelem šachové tvorby Josefa Křivohlávka a tato publikace je dárkem k jeho letošním 95. narozeninám. Na přiložených fotografiích se připomínají nejen jubilantovi nejbližší přátelé, ale i zajímavé momenty z jeho bohatého života. Na konci knihy nechybí seznam nejčastějších zkratek a vysvětlení používaných pojmů.

Na Novoborském šachovém serveru jste se mohli s Josefem Křivohlávkem setkat letos 6. ledna v článku Moravský pábitel aneb šachy na dlouhověkost.

   

Zájemci o publikaci se mohou obrátit přímo na Akademické nakladatelství CERM, e-mail: cerm@cerm.cz.

Doporučená cena je 220 Kč.

0x 7843x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované