Šachová akademie

19.05.2024 09:25 | Domácí zprávy

Připravujeme pro šachisty šachovou akademii. Myšlenkou je nabídnout pravidelné tréninky. Věříme, že každý má šanci hrát lepší šachy. Věříme, že nezáleží na věku, pohlaví. Věříme, že záleží jen na nás.

 Nabízíme možnost pravidelných šachových tréninků přizpůsobených vašim potřebám. Pro ty, kteří se chtějí výrazně zlepšit, máme každodenní tréninky od pondělí do pátku. Pro ty, kteří mají méně času, nabízíme tréninky jednou až dvakrát týdně.

Všechny tréninky probíhají výhradně online. Rozdělíme šachisty do skupin podle výkonnosti a každé skupině připravíme individuální tréninkový plán. Staneme se opravdovou akademií, kde budeme dávat domácí úkoly, známkovat a nebudeme se bát vyloučit ty, kteří budou mít neomluvené absence.

Naším cílem a vizí je nabídnout šachistům výrazné zlepšení. Společně budeme budovat jejich šachové dovednosti od základů, aby každý další krok byl pevný a připravený na další úroveň.

Věříme, že trénink jednou týdně je vhodný pro udržení stávající úrovně. Ale jsme přesvědčeni, že pravidelný a kvalitně vedený trénink přinese viditelné výsledky.


Plánujeme, že v naší akademii budou trénovat  Robert Cvek a Petr Koutný. Máme již osloveno několik dalších zkušených trenérů a věříme, že vám nabídneme ty nejlepší trenéry. 

Každý trénink bude nahráván a video z něj bude k dispozici video záznam v uzavřené sekci na nss. Každý z vás si pak bude moci přehrát svůj trénink i několik měsíců zpětně a podívat se i na tréninky jiných skupin. Tím postupně vznikne úžasná knihovna šachových lekcí, které budou pomáhat šachistům po další generace.

Pokud si dnes najmete šachového trenéra, budete platit 500–800 Kč za hodinu. Měsíční trénink s ním každý den vás vyjde na více než 12 000 Kč. Pro většinu z nás je tato částka hlavní překážkou, proč nemáme trenéra a proč se nezlepšujeme tak, jak bychom si přáli.

S naší akademií ušetříte měsíčně více než 10 000 Kč za každodenní trénink. Nemůžeme nabídnout akademii zcela zdarma, ale můžeme ji nabídnout tak, aby každý měl možnost se šachově zlepšit a měl svého osobního trenéra.

Toto je cesta, po které chceme jít. Pokud máte zájem, napište nám své první dojmy, třeba komentáře sem do článku , nebo na messenger, nebo na email. 

Díky

Za pár dní vám povíme více.

6x 1795x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Azmodan

Zajímavý nápad. Bude hodně záležet na provedení. Já si kupuji Robertovi online tréninky a jeho styl tréninku mi sedí. Co mi občas vadí, že začne najednou spěchat a snaží se vše stihnout. To bylo hlavně v trénincích o taktice. Naopak, co beru jako jeho "trade mark" a chybělo by mi, kdyby to přestal dělat jsou ty jeho "výlety mimo". Jako když řekne nevím, vymyslím si, v útoku na krále počítat figury, řekne, že jich je pět a k tomu dodá "taková kuriozita, více to ce stalo 5.9.?" :o) to se mi naopak líbí! Ale věcně, jeho výklad mi velmi sedí a tak, pokud tréninky uděláte interaktivní, aby se lidé mohli zapojit ideálně i slovně a slovně se ptát a ne jen chatovat, pokud se bude trénink uzpůsobovat dotazům respondentů, byť bude na hodinu dané téma a rozeberete něco, co lidi zajímá i když to nebude k tématu hodiny, byť to bude samozřejmě šachová věc pak za mě pecka! Držím palce. 

+0 /-0 | 20.05.2024 11:03

Kamil Mihálik
Súhlas, tréningy s Bobbym sú na jednotku s hviezdičkou. Ono najdôležitejšia je asi metodika tréningu, aby bolo to veľmi užitočné ako aj zábavné. Myslím si, že budú to títo borci vedieť podať. O to sa nebojím Jednoducho, aby ľudia sa tešili na tréningy a unášali sa na pozitívnej vlne pri šachu. Myslím si, že vymýšľať sa nejaké nové formy tréningu nebudú. Koniec koncov na čo vymýšľať niečo nové, čo je skvelé samo o sebe a funguje to akosi! Mikrofóny zvyknú bohužiaľ rušiť a rozptyľovať. Občas sa niekto zabudol a riešil aj vecí zo súkromia s rodinou a tak. Pamätám si úvodné tréningy Roberta Cveka (vidí sa mi ešte na go meeting, či ako sa volalo to). Ako rušili ľudí tam zapnuté mikrofóny... Takto je to oveľa príjemnejšie, ako keď sú tie online tréningy teraz. Aspoň je to môj pohľad...
+0 /-0 | 20.05.2024 11:27

Kamil Mihálik
Tiež mi prišlo na um, že by som mohol šachovej akadémii pomáhať nejako, tak rád pomôžem. Či už vytvárať rôzne učebné pomôcky z tréningov, aby naši študenti napredovali a zapamätali si toho, čo najviac. Mali to v rôznej forme nielen vo forme videá, ale aj vo forme písaného textu nejaké vysvetlené fragmenty pre lepšie opakovanie, potom urobím veľmi rád... Hoci niektoré dní mávam celkom solídny a slušný frmol. Nie som veľmi doma v utorok a štvrtok. Keby bol záujem, tak rád by som pomohol niečím takým, že by som písal postupne aj články ku tréningom a tak. Sme jeden veľký tím všetci traja a rád by som vás podporil, ako aj skúsil pomôcť... Len neviem, či budem stíhať vám všetkým :D Dúfam, že áno. Keby niečo, tak môžeš mi Petr napísať mail a dohodneme sa, ako sme sa dohodli vždy doteraz... Si kamarát, a kamarátom sa pomáha vždy...
+0 /-0 | 20.05.2024 10:49

lubomir1959

Ano, to je vynikající nápad! Určitě zájem z mé strany bude, i když vím, že velmistrem se určitě nestanu, ale každé zlepšení ve hře mi prospěje!

+0 /-0 | 20.05.2024 10:18

Kamil Mihálik
Tak super potom. Držím palce v napredovaní. Tréningy by mohli byť určite kvalitné a zábavné... Týmto dvom lektorom verím na 100%, že dokážu urobiť zaujímavý tréning, ktorý bude motivovať každý deň na sebe pracovať...
+0 /-0 | 20.05.2024 10:22

Kamil Mihálik
Ahoj Petr, chcem ťa veľmi pochváliť, že čo robíte pre nás s ostatnými pre nás bežných smrteľníkov. Vyžaduje to veľmi veľa času, ale ide vám to na jednotku.... Dúfam, že bude aj zaujímavá účasť a záujem... Ľudia hláste sa. Keby som hrával šachy, tak neváham určite ani minútu... :)
+0 /-0 | 20.05.2024 10:00