Rating nula, průběžně 9. místo

19.05.2013 19:24 | Open Hradec Králové 2013

V kongresovém sále hotelu Černigov pokročil OPEN HRADEC KRÁLOVÉ do své závěrečné třetiny. Po 6 kolech hlavního turnaje STEN.cz OPEN se v čele usadila trojice FM Vorobyov (UKR), IM Plischki (GER) a FM Roško (CZE).

Cesta k průběžnému vedení však byla u každého z hráčů rozlišná. Zatímco Vorobyov a Roško bezpečně porazili slabší protivníky a remízu povolili pouze FM Krausovi a IM Volodinovi respektive Arkhipovovi, Plischki podlehl již ve 3. kole Arkhipovovi (UKR) a od té doby dohání ztracený terén rezultativními výsledky. Stíhací skupinu čtyřapůlbodových vede Tomáš Kraus z Hořic, který bude určitě také promluvit do bojů o medaile. Mezi ženami si prozatím vede nejlépe Lenka Rojíková , které 4 body stačí na průběžné 12. místo.

Největším překvapením je průběžné 9. místo, které drží Jose Olmo (ESP), nasazený až jako 84. Tento hráč ač bez jakéhokoliv ratingu zdatně sekunduje mnohem zkušenějším soupeřům a získal již 4,5 bodu. Zajímavostí je též rozdíl 77 let mezi nejmladším a nejstarším účastníkem. Ročník narození 2002 najdeme u Karin Němcové a ročník 1925 u polského účastníka Wojciecha Opolského.

atd. Celkem hraje 85 hráčů

V sobotu 18.5. proběhl  v rámci doprovodného programu turnaj v rapid šachu ERV OPEN za účasti 31 šachistů. Shodným ziskem 6,5 bodů ze 7 partií obsadili první dvě místa Luboš Roško a Sebastian Plischki. 3. místo pak s odstupem  1,5 bodu vybojoval po dramatickém závěru Luděk Meszaros. Nejlepší ženou byla na 7. Místě Kateřina Vlčková. V souběžně hraném V.I.P. turnaji suverénně zvítězil (9,5 bodu z 10 partií) ředitel hradecké nemocnice MUDr. Roman Prymula.. Turnaj osobně navštívil primátor města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink.