Pozvánka na přímé komentované přenosy ze zápasu o mistra světa na YouTube

05.11.2018 11:56 | World Championship Match Carlsen - Caruana

Dobrý den každému, kdo má rád šachy a koho bude zajímat zápas o mistra světa, který se hraje v Londýně. První kolo začíná už tento pátek 9. listopadu 2018 v 16:00 hodin!

Určitě každý má své přání a svého favorita, ale dnes není důležité, jestli víc fandíte Carlsenovi, nebo Caruanovi. Dnes Vás chci pozvat na přímé komentované přenosy z tohoto zápasu, které díky podpoře sponzorů a spolupráci s portálem šachy.cz, samozřejmě díky komentátorům a hlavně Vám divákům  pro Vás máme připravené na kanále Robert a Petr šachy na YouTube

9. listopadu v 16:00 je první  a 10. listopadu v 16:00  druhé kolo a obě  kola komentuje IM David Kaňovský.

12. a 13. listopadu se hraje třetí a čtvrté kolo, opět od 16:00 a komentovat živý přenos budou společně FM Lukáš Vlasák a IM Tadeáš Kriebel. Na toto společné komentování jsem opravdu hodně zvědavý.

15. a 16. listopadu se hraje páté a šesté kolo a opět komentují FM Lukáš Vlasák a IM Tadeáš Kriebel.

18. a 19. listopadu se hraje sedmé a osmé kolo, kdy naposledy komentují FM Lukáš Vlasák a IM Tadeáš Kriebel.

21. a 22. listopadu komentuje deváté a desáté kolo GM Vojtěch Plát a opět jsem velmi zvědavý na jeho komentování, které začíná již tradičně od 16:00.

24. listopadu je jedenácté kolo a komentuje GM Vojtěch Plát, uvidíme, jestli už v tomto kole bude znám nový mistr světa?

26. listopadu  je dvanácté kolo a komentuje GM Vojtěch Plát.

28. listopadu je v plánu případný tiebreak, který okomentuje GM Robert Cvek.

Jak vidíte, čeká nás obrovská porce hracích dní, čeká nás obrovská porce zážitků, určitě budeme soutěžit o ceny a hlavně budeme se bavit touto skvělou hrou, která pro mnohé z nás není jen hra, ale i součást našeho života a životního stylu.

Celý přenos, který je  pro Vás připravený, by nevznikl bez spolupráce s Honzou Jílkem, který provozuje portál www.sachy.cz  Jedná se tak o náš společný projekt. Určitě děkuji sponzorům, protože i finanční krytí je důležité a děkuji komentátorům, protože oni budou ti, co Vás budou bavit po celou dobu tohoto přenosu.

Po přímém přenosu z Ostravského koníka, po přímém přenosu z nominačního turnaje a po přímém přenosu z šachové olympiády je tady další akce, kterou  pro vás kanál Robert a Petr šachy spolu s partnery připravuje a tímto vás chci pozvat ke sledování, k fandění, protože Vy jste největší hvězdy na tomto kanále, pro Vás se tady toto vše dělá a bez Vás by tento přenos nikdy nebyl. Určitě přijďte a buďte s námi dál jedna velká rodina, protože my už teď připravujeme další a další akce pro  vás...

Odkazy na přenos určitě najdete na facebooku, na youtube, na stránkách šachy.cz, sachycvek.cz, sachyvlcnov.cz, sachypozlovice.cz a budu rád, když i na Vašich stránkách či profilech budete sdílet naše odkazy, protože čím víc nás bude, tím víc podobných akcí tady pro vás bude i v budoucnu.

Chtěl bych se rozloučit v tomto článku s přáním krásných zážitků, které nás čekají a které spolu prožijeme, chtěl bych říct, že děkuji Vám všem, kdo s námi všemi tvoříte tu naší krásnou šachovou rodinu.

Petr Koutný   

22x 7474x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (22) Aktualizovat
09.11.2018 09:42 | Zdeněk Janda

Jak si Vašek předevčírem nechal dát jednotahového mata ve vyhrané pozici , to jsou chvíle, kdy se o trenéry pokouší mrtvice cheeky

09.11.2018 06:15 | Pavel Ch

Včera chlapci na MS 2,5 ze 3, vyhrál Vašek Finěk po včerejší prohře, má 3/4yes.

Ovšem Ríša Stalmach odremizoval černými 2400plus v H12 Američana a má 3,5 ze 4 yes.

Děvčata jen 0,5 ze 3, avšak mají 2x50% a jednou +1laugh.

Výsledky dost nepřehledné, nedávají schválně na chess-ressno, aby si musel několikrát klikat na jejich webu a tím si jim načítaly přístupy.

07.11.2018 12:18 | Pavel Ch

MS Španělsko, 3.kolo hledáme marně, turnaj dnes ale pokračuje, o změně časového plánu se jedná. Včera prý trocha vody zatekla do hracího sálu (vědělo se včas), deště, dnes už ok. Zda-li půjde on-line, uvidí se.

06.11.2018 21:04 | Babčert

Upoutávka na MoroMind, nový kanál GM Morozeviče aspol.

06.11.2018 15:40 | giocozo

Dovolím si předpověď v duchu mat-lala s exotem. Přemotivovaný Fabiano úplně vyhoří a dokonce v poslední partii zabodne propisku do ruky Mistra světa. Poté odletí meditovat do Tibetu a k šachu se již nikdy nevrátí. Nám bude nadále kralovat rozjívený usínající fotbalista, škrábající se za uchem.

06.11.2018 15:03 | mat-lal

Vážení kolegové, přispěji do diskuze názorem, který asi nebude populární. Dovolím si předpovědět, že Fabiano mistra světa porazí. Myslím si to z toho důvodu, že Magnus již dlouhodobě (min 3 roky) vykazuje příznaky vyhoření. Už Karja ho těžce potrápil a vyhlášená urputnost Magnusovi trentokrát nebude nic platná. Na většinu šachistů to platí, ale Fabiano se klidně nechá grilovat i 100 tahů a neztratí nervy ani koncentraci. Nakonec vyhraje lepší kondicí.

06.11.2018 12:30 | Zelené jablko

Jj, malému Fiňkovi má smysl držet palce (dlouhodobě). Ale abych pravdu řekl, nejsem si ani jistý, jestli je správné dělat pro tuhle kategorii MS. Protože ten klučina opravdu trochu vypadá jako echtovní šachista. A když nedej Bože vyhraje, tak to z něj udělá akorát pouťovou atrakci.

06.11.2018 10:53 | Karel Havel

Pro mě MS mládeže ve stínu rozhodně nebude. Na to, jak se bude dařit V. Fiňkovi, jsem zvědav úplně stejně jako na to, jak dopadne boj o titul mistra světa dospělých. Ale jednoduché to mít rozhodně nebude. I když je první nasazený, konkurence je na takovém turnaji mimořádná. Každopádně doufám, že ať už teď dopadne jakkoli, se jeho šachový vývoj nezastaví. I když  šachy samozřejmě nejsou všechno a to platí zvlášť pro takového klučíika, který má teprve celý život před sebou. 

06.11.2018 10:25 | Pavel Ch

Ve stínu? Zdeňkuwink

Víš co odpověděl J. Tigana, při úspěšném tažení šampionátem francouzských fotbalistů na otázku reportéra: "A nevadí vám, že hrajete tak trochu ve stínu Platiniho"? 

"Já přeci hraji v jeho lesku".enlightened

Takže i tady je dobře, že obě akce současně, MS mládeže v "lesku" Magnuse a Fabianem . Kdo má možnost si vzít čas a sledovat MS mužů, jistě při delším přemýšlení překlikne na mládež, zvlášť, když czech flag se bude držet vysoko. Kdyby nehrál Magnus, tak si drtivá většina šachistů, až na výjimky, řekne, že nic ke sledování není. 

Ano, Zdeňku, Vašek Finěk hraje jak David v jeho letech. Ale zda z něj velký David i vyroste, záleží ještě na mnoha, mnoha věcech a let, především však na něm samotném

06.11.2018 09:52 | Zdeněk Janda

Zápas je očekáván fanoušky s velkým napětím , i já se na něj těším. Na druhou stranu je škoda, že bude zcela ve stínu tohoto duelu , MS H8 ve Španělsku. Za ta desetiletí , co aktivně hraji šachy , nepamatuji , že by náš hráč (zde Finěk) byl nasazen jako č.1 a nechal na startu za sebou účastníky např. z bývalého SSSR nebo USA (atd) . Zatím jede. Uvidíme , jestli nám roste nový David smiley.

05.11.2018 22:14 | Zmestabileho

Zlí jazykové tvrdí, že Magnus se při zápasech s Anandem a Karjakinem nejen drbal za uchem a usínal, ale několikrát si dokonce i zacpával nos! Prý totiž bylo i v hrací místnosti cítit, jak byli soupeři z Magnuse potento...

 

Fabiano je jistě jiná káva. Nebude potřebovat pleny a přebalovat (a konec konců Fabi viděl na Anandovi a Karjakinovi, že styl "pokakánek" k poražení Magnuse nestačí). Nicméně i Fabi dobře ví, že nemá kvality šachového génia ze země fjordů.

05.11.2018 20:57 | exot

Magnus už na vrcholu své kariéry byl, naopak Caruana dle svých slov zažívá svůj nejlepší rok.

Bude to souboj šachového fanatika, stroje nedávajícího najevo emoce, vždy chladnokrevného, precizně připraveného k zápasu, k němuž celý svůj dosavadní život směřoval a rozjíveného fotbalisty, který se u partie vrtí a rozvaluje a škrábe se levou rukou za pravým uchem, tváří se znuděně, znechuceně a někdy i regulérně usíná, avšak obdařeného neuvěřitelnou dávkou přirozeného talentu a dispozicemi ke hře zvané šachy.

Oproti zápasu s Karjakinem, kdy nikdo nezpochybňoval roli favorita, a Kasparov se vyjádřil o případném Karjakinově vítězství (ke kterému ovšem nebylo daleko) že by to byl omyl, budou v Londýně karty rozdané poněkud jinak. Utkají se jednička a dvojka současného světového žebříčku, ti praví, dva nejlepší, o žádném omylu nemůže být řeč. Na šachovnici budou prováděny tahy, při kterých i strašný Garri sebou bude škubat potlačovanou závistí, komentátoři budou vzrušením křičet jako na boxerském zápase a miliony diváků po celém světě budou tajit dech.

I Bobbymu Fischerovi, který se zaručeně taky bude dívat z nějakého toho nebeského obláčku, se tenhle zápas bude líbit, na to vemte jed.

05.11.2018 20:31 | Zelené jablko

Taky klobouček tvůrcům videa. Ne snad, že bych na to koukal celé hodiny v pracovním týdnu. Ale super je i to, že si jeden může zajímavé momenty pustit zpětně. A je to dobré!

05.11.2018 19:03 | Zmestabileho

Magnus je stále jednoznačně nejsilnější šachista na světě. Mimochodem - všichni hráči světové špičky moc dobře ví, že Magnus je výrazně silnější hráč než jsou všichni velmistři v první světové desítce, Caruanu nevyjímaje.

 

Všichni ale vidí, že Magnus polevil, že už ho to nebaví tolik jako před lety. To je velká škoda! Magnus často působí až dojmem, že by nejraději hrál jen blicky a rapidy - tam ho to pořád baví - a taky má ELO 2900. Kdyby ho stejně bavila i klasika, tak by měl 2900 i v ní. 

05.11.2018 17:38 | martinn

Supeeer!

05.11.2018 14:54 | Slušný anonym

Já tipuju hodně vyrovnaný zápas, ve kterém bude každý bod důležitý. A fandím panu Caruanovi.

05.11.2018 13:27 | pawel

Jasně, exote:

Fabio je  typ takového vědce nebo matematika, zahleděného jen do svého oboru. Jistě tím i něco takoví lidé ztrácejí.

Magnus, přesto, že šachu vše věnoval, tak kámoši, jiný sport a další věci mimo 64 polí mu cizí nejsou.    

Odolnější bývá všestranější druhý typ lidí, proto věřím v zápase Magnusovi.

05.11.2018 13:26 | dejf721

to exot: díky za odkazy! rozhovory si pročtu později, ale chtěl jsem každopádně napsat, že ta fotka je geniální! :D

05.11.2018 13:01 | exot

Zajímavý relativně čerstvý rozhovor s Carlsenem, ve kterém mj. hodnotí Caruanův styl: https://twitter.com/TarjeiJS/status/1054709580826062848

A zde něco o očekávání americké veřejnosti a Caruanově dětství ("Neměl jsem žádné kamarády. Prostě jsem pořád jenom hrál šachy."): https://www.nytimes.com/2018/11/03/sports/bobby-fischer-chess-caruana.html

05.11.2018 12:50 | exot

Tipnul bych si, že Fabi bude bojovat s víc otevřeným hledím než Karjakin, a že tímpádem dostane i víc naloženo. Bude to víc než o dva body.

05.11.2018 12:41 | exot

yes