Polský šampionát bez jasného favorita

23.03.2017 06:00 | Mistrovství Polska 2017

Po dvou kolech je ve vedení trojice Piorun, Tomczak a Gajewski. Polská jednička a loňský vítěz Radoslaw Wojtaszek se šampionátu neúčastní.

Nasazenou jedničkou turnaje je Kacper Piorun, který obhajuje loňské druhé místo. Start mu vyšel, po dvou kolech má 1.5 bodu a drží se ve vedoucí skupině společně s Jackem Tomczakem a Grzegorzem Gajewskim. Rozšířit sbírku medailí bude chtít i Mateusz Bartel. Letos hraje své patnácté mistrovství. Dosud získal sedm medailí, z toho čtyři zlaté. V počtu startů Bartela překonává jen Bartosz Socko s 19 účastmi. Jediným nováčkem, který se polského mistrovství účastní poprvé je Lukasz Jarmula. Současně také nejmladší hráč turnaje. Mistrovství celkem hraje pět hráčů z první desítky polského žebříčku. Chybí oba nejlepší domácí šachisté, Radoslaw Wojtaszek a Jan-Krzysztov Duda.

Účastníci turnaje (zdroj: oficiální stránky)

-

Souběžně hrané mistrovství žen se chlubí účastí sedmi nejlepších polských šachistek. Jedničkou je Monika Socko, která má ze s sebou již 21 šampionátů a bohatou sbírku 15 medailí, z toho 7 zlatých. Dobře nakročeno má i letos, když vyhrála obě úvodní partie. V úvodní kole porazila třetí nasazenou Karinu Szczepkowskou a včera si poradila se čtvrtou nasazenou Iwetou Rajlich. Porážku utrpěla i druhá nasazená Jolanta Zawadzka, která včera překvapivě podlehla Oliwii Kiolbase.

WIM Oliwia Kiolbasa (zdroj: oficiální stránky)