Výprask od Armének!

23.05.2007 08:00 | Turnaje

Třetí kolo mistrovství světa družstev žen se našim barvám vůbec nepovedlo. Arménky patřily k favoritkám turnaje a jejich zaváhání s Vietnamem se dnes ukázalo opravdu jen jako chvilkové zaváhání. Jana Jacková se proti ...Třetí kolo mistrovství světa družstev žen se našim barvám vůbec nepovedlo. Arménky patřily k favoritkám turnaje a jejich zaváhání s Vietnamem se dnes ukázalo opravdu jen jako chvilkové zaváhání.
Jana Jacková se proti 1. d4 Danielyan (2424) bránila Nimcovičovou obranou. Bílá vyšla ze zahájení lépe a aktivní hrou se protlačila do tábora černé, kde získala materiál. Kvalita víc v závěrečné pozici proti 2 postouplým spojeným pěšcům nemo
hla stačit.
Olga Sikorová hrála proti Mkrtchyan (2424) přetahovanou variantu francouzské obrany, kde sebrala Sxh6 a později dobrala pěšce dámou. S aktivitou černé si ale nakonec poradit nedokázala a podlehla útoku na krále.
Petra Blažková vyrukovala na Aghinyan (2263) se sicilskou. Postupně odevzdala pěšce dámského křídla, ale reálné hrozby bílému králi nezpůsobila. Za to kolem jejího monarchy bylo v závěru poměrně rušno, což ji přinutilo partii vzdát.
Kateřinu Němcovou čekal souboj Aghabekyan (2213) a zvolila pro něj španělskou hru. Soupeřka záhy uhnula z teorie berlínské varianty a vedl se dlouhý manévrovací boj. Ten vyústil v horší koncovku pro Kateřinu, kterou se jí ale udržet nepodařilo.

Bez ztráty bodu zůstávají suverénní Číňanky, které ve 3 kolech ztratily zatím jedinou půlku. Plný počet zápasových bodů drží i Ukrajina. Náš výběr je spolu s Botswanou jediný bez bodu.

Dnes čekají naše reprezentantky zástupkyně Vietnamu tak jim při on-line přenosu držte od 11:00 palečky!

Více informací, fotografií a zajímavostí vyzvíte z oficiálních stránek.
0x 1443x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat