Kunratice u Cvikova přivítaly šachisty

29.04.2013 17:31 | Uživatelské zprávy

Pěkně po vesnicku pojali šachový turnaj v Kunraticích u Cvikova - navařili guláš, osmažili řízky, napekli buchty a koláče a přilákali na start 35 dětí a 17 dospělých včetně řady neregistrovaných amatérů. V dospělých hráli prim zkušení Jan Malec, Jiří Jína

Dětský turnaj je počítán do Velké ceny Novoborské šachové akademie, která pečuje o 11 kroužků v celém okrese. 6 bodů vybojovali Jakub Doubek a Václav Paulus, bronz za 5 bodů bral Julián Přenosil. III. VT si za 5 bodů vybojovali ještě Adam Matela a Daniel Fak. Nejlepšímu domácímu borcovi, Tomáši Horáčkovi, stačilo 5 bodů kvůli slabším soupeřům aspoň na IV. VT, kterou vybojovala i nejlepší starší žákyně, Martina Koščová. Za ní skončily její kolegyňky z kroužku duše kunratického šachu Bohouše Vlčka, stříbrná Lucie Baniková a bronzová Radka Matiášová.

Mladší kategorii (nar. 2003 a ml.) kraloval Kryštof Hofman (5 bodů) před Matějem Dvořákem a Haštalem Ortem (4 body). Chlapcům důstojně vzdorovaly nejlepší mladší žákyně – Anna Čejková (4 body), Natálie Gorolová a Rozálie Studničková (po 3 bodech).  

 
0x 10953x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované