Turnaj šachových nadějí 2007 zná řadu vítězů

09.04.2007 08:00 | Turnaje

Ve dnech 5. - 9. dubna 2007 jsme probíhal tradiční turnaj šachových nadějí v kategoriích do 10, 12 a 14 let a samostatně dívky do 14 let. Současně se bojovalo ve třech uzavřených IM turnajích, na pořadu byl i otevřený mezinárodní FIDE turnaj. Celkem se letošního ročníku zúčastnilo na 360 hráčů z 9 zemí.

7.
- 8.dubna sehrálo na padesát chlapců z různých zemí (nejvzdálenější z Hong-Kongu) TS Cup, jež byl kvalifikován jako mistrovství ČR dětí do 8let. Celkovým vítězem se stal Adamczewski Maciej z Polska. Mistrem ČR se stal Pulpán Matěj z TJ SO DDM Chrudim, který skončil celkově druhý se ziskem 8/9.
Dívky sehrály MSEM Cup. Na startovním poli se jich sešlo třináct. Celkovou vítězkou se stala Gaziková Veronika ze slovenské Prievidzi. Mistryní ČR do 8.let se stala Janska Jitka z TJ Zce Plzeň.

celkové výsledky Open divky - Biocel Paskov Cup

Ve třech IM turnajích jsme mohli vidět hráče, kteří se pravidelně objevují v české extralize družstev, tak i hráče ze zahraničí. Především se v těchto turnajích dává šance ke zisku titulů, nebo potřebných zkušeností.
Vítězem RADEGAST CUP se stal FM Žilka Štěpán se ziskem 6,5/9. V ARCIMPEX CUPu kralovali cizinci. S náskokem jenoho bodu zvítězil Plischki Sebastian z Německa, před druhým FM Wiley Tom E z Anglie.
v HAMONT CUPu patří dvě první příčky polským hráčům. Domácí Jiří Kočiščák získal v silné konkurenci 2,5/9 za pět remíz.

celkové výsledky RADEGAST CUP
celkové výsledky ARCIMPEX CUP
celkové výsledky HAMONT CUP

Početná startovní listina (107 hráčů) byla k vidění v Openu CHANCE CUP. Vítězství si odváží do Polska FM Gumula Daniel za výkon 8/9bodů. Naším nejlepším byl Bures Jaroslav, který obsadil celkovou třetí příčku.