TJ UD Hamr vs 1. Novoborský ŠK A

08.11.2003 08:00 | Turnaje

Přiznám, že jsem vyjížděl do Hamru s nemalými obavami. První zápas, z kterého bychom podle předpokladů měli přivést dva body, to opravdu svazuje. Ke všemu ještě nekompletní sestava, ze základu jen pět hráčů, doplněný třemi b...

Přiznám, že jsem vyjížděl do Hamru s nemalými obavami. První zápas, z kterého bychom podle předpokladů měli přivést dva body, to opravdu svazuje. Ke všemu ještě nekompletní sestava, ze základu jen pět hráčů, doplněný třemi borci, kteří měli vůbec premiéru v takovémto zápase. První partii ukončil Radovan. K naší radosti remízou a nutno podotknout, že pozice byla ještě složitá.
Na sedmé šachovnici pan Frommel již v lepší pozici po dohodě s kapitánem přijímá remis. V tu dobu se začaly krystalizovat pozice i na předních šachovnicích. Pan Kučera zjískával hned od prvních tahů tlak, z kterého se již soupeř nedostal a v koncovce vzdal. Pan Dufek nejprve černými pozorně bránil pozici před snahama bílého o útok. Po té upltnil svou pěšcovou majoritu ve středu šachovnice. Urodil se bod i na první šachovnici. Na druhé šachovnici probíhal na pohled poměrně tuhý boj, avšak po přehrání partie zjistíte, že bílý šel pevně za vítězstvím. Jako poslední se dohrávala partie na druhé šachovnici. O zápasu již bylo rozhodnuto, tak si to mohli Honza Malec s Petrem Kučerou ml. rozdat vyloženě natvrdo. Nejdříve v časovce Petr nabízí remis, Honza odmítá. Po časovce je situace obrácená. Honza nabízí remis, Petr odmítá. Po dalším urputném boji nakonec Honza vítězí.
0x 10159x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat