Šachová Skandinávie

25.04.2007 08:00 | Turnaje

Skandinávský poloostrov hostí v těchto dnech hned dva významné šachové turnaje – Gausdal Classics a Sigeman 2007. U obou můžete sledovat živě dvě závěrečná kola, která rozhodnou o medailích. O turnaji v norském Gausdal...

Skandinávský poloostrov hostí v těchto dnech hned dva významné šachové turnaje – Gausdal Classics a Sigeman 2007. U obou můžete sledovat živě dvě závěrečná kola, která rozhodnou o medailích.

O turnaji v norském Gausdalu jsme Vás již informovali. Dnes můžete od 14:00 sledovat akk.net/" target="_blank">naživo předposlední kolo. V uzavřeném A turnaji vede podle očekávání GM Magnus Carlsen (2690), který nasbíral v dosavadních 7 kolech 5,5 bodu. Na paty mu ale s 5 body šlape polská jednička, Michal Krasenkow (2661), který se pak z Norska přesune do Ostravy, aby změřil síly s velmistry Movsesjanem, Hráčkem a Lázničkou. Vyvrocholením turnaje tak dozajista bude poslední kolo (čtvrtek 9:00), kdy je naplánován jejch vzájemný duel. Ostatní účastníci již ztrácejí, nejbližší pronásledovatelé mají 4 body. Mrzí to jistě jak Portische, který včera podlehl Carlsonovi, tak Rozentalise, který jen remizoval s outsiderem turnaje, Ericem Moskowem z USA (2260).
Souboje našeho GM Tomáše Orala (2543) můžeme sledovat v otevřeném turnaji. Nasazená jednička zatím tratila pouze za 3 remízy. 5,5 bodu ovšem Oralovi stačí pouze na prozatímní 2. místo, výborně si totiž v turnaji vede německý IM Stefan Bromberger (2495), který v dosavadním průběhu nasbíral o jednu remízu méně.

O kus dále se ve švédkém Malmö koná 15. ročník Sigeman a Co Chess Tournament 2007. V uzavřeném turnaji o 10 účastnících si po 7 kolech nejlépe vede s 5,5 body GM Ivan Cheparinov, který je označován za druhého Topalova. Stíhají ho GM Persson s 5 body, Berg se 4,5 a Timman s 4 body. Nedaří se outsiderovi turnaje, Emilu Hermanssonovi , který přes některé dobře rozehrané partie připsal na své konto pouze 2 remízy. Partie začínají stejně jako v Norsku ve 14:00, a to dokonce i zítřejší poslední kolo.
0x 1824x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat