"Šachy" v kopané

05.07.2008 08:00 | O pohár města Klatov

Co nešlo opomenout ze zpravodajského hlediska, byl včerejší fotbalový turnaj. Tradiční klání s "mičudou" je určeno pro pětičlenná družstva, kdy každé utkání se hraje v jakémsi rapid tempu 2x15 minut. A co nás (především) ...

A co nás (především) již v 9:00 hodin vyhnalo z postele? Jako V.I.P. družstvo se přihlásil tým FC AMAZONKY, a z názvu jasně vyplývá, že se jedná o družstvo složené pouze z dívek. Pořadatel si vyhradil právo na stanovení speciálních pravidel:
1) mohou nastoupit v jakémkoliv počtu
2) gól mohou dostat pouze hlavičkou
3) vlastní góly se nepočítají
4) penalty mohou kopat z poloviční vzdálenosti
5) rozhodčí je trochu shovívavý

Kdo jste se již začetl do knihy "JAK ŽIVOT NAPODOBUJE ŠACHY", jistě si vzpomenete na řádky o strategii. Pro úspěch je nutnost jí stanovit a když to situace vyžaduje, tak i v pravý čas změnit. Přesně tímhle se Amazonky řídily. Před zápasem pečlivě zvážily své možnosti (jak můžete níže vidět na fotografii) a v počtu dvanácti vyrazily na trávník.

sestava:
brankář: Bára Smolíková
obrana: Monika Neščáková, Pavlína Porvicková, Nikoka a Darina Baloghová
záloha: Kateřina Palková, Monika Růžičková, Sněžana Škutová a Hana Pirklová
útok: Kamila Říhová, Lenka Hacaperková a Eliška Zörklerová

Obraz hry se často měnil a své pozice si děvčata měnila dosti elasticky. Při obranných operacích se jich ve svém brankovém prostoru objevovalo často až deset, nepočítáme-li post brankáře. I tak dokázaly velmi silně podporovat útočné snahy především dvojice Lenka Hacaperková a Kamila Říhová. První jmenovaná vstřelila v osmé minutě gól. Vzhledem k velmi rychlé akci se nám branku nepodařilo zaznamenat.
Dále se již budeme věnovat fotomateriálu.

Jako lvice v kleci čekaly Amazonky na své příští soupeře

malá rozcvička ve středovém kruhu, kdy probíhala i nezbytná domluva o strategii zápasu.

první velká šance mužského týmu, nutná hlavička však skončila těsně nad břevnem

Velkou oporou v brance Amazonek byla Bára

hlavičkové souboje, které byly tak důležité pro mužský tým ke vstřelení branky, často končily neúspěchem. Ve vzducha vládla Pavlína.

Zde nejde o jásot ze vstřeleného gólu, ale o zahrání nebezpečného volného přímého kopu. Exekutorkou je Kamila

Ve 12.minutě prvního poločasu se do obranných linií Amazonek vedral Olda Vedral, ale ani jeho hlavička nebyla úspěšná.

Poločas, střídání stran. Amazonky přicházejí s novým taktickým rozestavením.....

...nespoutaná vlna se řítí proti soupeřově poločasové rozehrávce....

...bohužel vlna nepohltila dva útočníky a míč, který končí v síti za zády Báry.

po obdržené brance zavelely Amazonky k útoku. Dalekonosnou střelu na soupeřovu branku vyslala Kamila.

již známé rybičky splolehlivě vykrývala obranná dvojice Pavlína a Monika.

Závěrem. Vítězem se stalo družstvo FC Příbram. Podrobné výsledky se brzy objeví na stránkách klatovského klubu