Glav.Teplice A vs 1. Novoborský ŠK A

08.12.2002 08:00 | Turnaje

Do Teplic je to přeci jenom o něco blíže. Sraz v 9,30 hod. mi vyhovoval. Hrací místnost opět přilepená k restauraci, takže rychlá ranní káva a jde se na věc. Bylo to však až moc rychlé. Ani jsem se nerozkoukal a už jsme prohrávali ...

Do Teplic je to přeci jenom o něco blíže. Sraz v 9,30 hod. mi vyhovoval. Hrací místnost opět přilepená k restauraci, takže rychlá ranní káva a jde se na věc. Bylo to však až moc rychlé. Ani jsem se nerozkoukal a už jsme prohrávali 0:2! Viktor Novotný na první šachovnici rychle ztratil figuru a Jirka Doležal na osmé ve vyrovnané pozici sám svým ležérně zahraným tahem umožnil soupeři získat materiální převahu.
Očekával jsem v Teplicích snadný průběh a zisk dvou bodů, ale takovýto začátek celou situaci pěkně zdramatizoval. Má pozice díky brzké výměně dam byla spíše klidného rázu, s menším tlakem bílých figur, které jsem tentokrát hájil. Po čase jsem soupeře dostal do pozice, kde mu chyběli aktivní tahy. Soupeř chyboval a partii vzdal. Snížení stavu na 1:2 jsme opravdu potřebovali. Brzy po mé výhře rozhodl p. Dufek svou partii pěkným využitím diagonály a1-h8 a srovnal stav na 2:2. Třetí vítězství pro náš tým zaznamenal P. Kučera ml., když dotáhl do matového konce partii v časové tísni. 3:2! V tu chvíli měl Honza Vrána kvalitu a pěšce více. Převahu uplatnil a při zbylých dvou remízách jsme dotáhli utkání do vítězného konce 5:3.
3x 12235x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
29.09.2008 10:42 | Autor neznámý

pat a mat: jestli máte máslo na hlavě všichni, tak si ho sundejte a utřete ... spousta lidí žádné máslo na hlavě nemá. VV ČSČR rozhodl tak jak rozhodnout musel, protože mu hodnocení daného vůbec nepřísluší ... dokud se nezmění legislativa svazu. Prostě to tak je, bohužel nebo bohudík ...

28.09.2008 23:45 | Autor neznámý

"VV ŠSČR opakovaně konstatoval, že nebude reagovat na urážlivé diskuzní příspěvky na šachových webech a zároveň totéž ukládá všem orgánům ŠSČR," - prosím tedy neurážet, pak mohou VV i ostatní Orgány ŠSČR bez problémů reagovat.

28.09.2008 21:42 | Autor neznámý

ach, sergi...