1. Novoborský ŠK B vs 1. Novoborský ŠK A

07.12.2003 08:00 | Turnaje

Derby opravdu jak má být. Papírové předpoklady jdou opravdu stranou. Hráči se znají, papírově slabší nemají co ztratit, naopak mají velkou motivaci. "Hosté" se ujali vedení, které zařídil Jaroslav Kučera na páté šachovnici čer...

Derby opravdu jak má být. Papírové předpoklady jdou opravdu stranou. Hráči se znají, papírově slabší nemají co ztratit, naopak mají velkou motivaci. "Hosté" se ujali vedení, které zařídil Jaroslav Kučera na páté šachovnici černými figurami. Tím však skončila klidná a bezstarostná jízda "ačka" za dvoubodovým ziskem. Přišla remíza na sedmé šachovnici.
V tu chvíli bylo nejvíce dusno na čtvrté šachovnici, kde Petr Kučera stál s bílými figurami poněkud beznadějně. Černý však po chvíli zahrál velmi nepřesně a partii dokonce prohrál. "Bečko však začalo dotahovat ze zadu. Na osmé vybojoval bod Tomáš Majstr. Staří známí Dufek s Koudelkou dali v rovné pozici remis. Když na druhé šachovnici zvítězil Majstr Jiří st. byl stav vyrovnán na 3:3. Koncovka zápasu tedy dolehla na Viktora Novotného. Výhodnou koncovku s dvojicí střelců sehrál bezchybně a my jsme se mohli těšit z vedení 4:3. Vyrovnanou partii sehráli na první šachovnici Vrána s Mužíkem, která tak skončila zaslouženou remízou. "Ačko" dva body tedy nakonec urvalo, ale co bude dál......??
0x 9635x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat