Open Teplice 2013 a Memoriál Antonína Drvoty

16.04.2013 09:27 | Open Teplice 2013

Jedenáct velmistrů, jedna velmistryně, osmnáct mezinárodních mistrů a tři mistři Fide celkem ze 14. zemí jsou v současné době na startovní listině VIII. ročníku mezinárodního šachového turnaje Open Teplice 2013.

Vzhledem k tomu, že turnaj začíná 15. června je to počet na naše poměry zcela ojedinělý. Čeští velmistři Vlastimil Babula, Robert Cvek a Jan Krejčí budou v Domě kultury v Teplicích bojovat o sympatickou 1. cenu 33.000,-Kč s velmistry z Ázerbájdžánu, Polska, Ukrajiny, Maďarska a Arménie. Že do bojů o tuto cenu zasáhnou i někteří z mezinárodních mistrů, z nichž první tři jsou Pavel Šimáček, Twan Burg (NED) a Vojtěch Plát, nelze pochybovat.

Šachovému klubu Teplice se podařilo získat na turnaj  velmistra Nidjata Mamedova (AZE 2602), který je na startovní listině pod číslem jedna a přijede do Teplic se svou rodinou. Je to první velmistr na teplickém turnaji, který má ELO přes 2600.  Pořadatelé nasadili tentokrát  vysokou laťku a turnaj se stává rok od roku silnějším. Účastníci budou mít opět malé občerstvení, minerálky a kávu zdarma a turnaj bude zahájen kulturním vystoupením.

Je připraven tentokrát neobvyklý a zajímavý doprovodný program, při kterém si hráči mohou i něco vydělat.  Přihlášky je možno zaslat na adresu info@skteplice.cz do 14. května. Více na turnajových stránkách www.openteplice.cz.

Na památku předčasně zesnulého kolegy pořádá ŠK Teplice ještě Memoriál Antonína Drvoty. Letos 11. května proběhne již XXIII. ročník tohoto turnaje v rapidšachu (propozice).

Pavel Kirs

1x 3099x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
kaprasov

Turnaj bude jistě skvělý jako vloni, těším seyes

+0 /-0 | 16.04.2013 21:46