OPEN Staré Město 2023 u příležitosti 100 let od založení ŠK Staré Město!

24.03.2023 14:09 | Turnaje

Přijeďte poznat krásy jižní Moravy! Tradiční letní staroměstský OPEN nabízí nejen velmi příjemné prostředí pro hru, ale také bohaté kulturní mimošachové vyžití a rovněž hned několik doprovodných akcí!

Staré Město je přímým sousedem Uherského Hradiště, obě města tak leží v samém srdci Moravy. Okolo Starého Města je spoustu krásné přírody, vinic, cyklostezek, technických i přírodních památek atd. Prostě je tady nádherně! Obzvláště kdo máte rádi moravské vínko, určitě doražte! Ochutnávka vín, resp. slivovice patří mezi nejoblíbenější dvě doprovodné akce našeho turnaje! :) 

Hlavním lákadlem je ovšem turnaj samotný, který letos proběhne od 5. do 13. srpna. Oproti předchozím ročníkům jsme navýšili cenový fond, na vítěze čeká v letošním roce 15000,-. Součástí staroměstského festivalu je také doprovodný turnaj pro méně pokročilé hráče a hráčky. A hlavně: ředitelem turnaje je od předloňského roku pisatel těchto řádků, sám aktivní a relativně silný hráč, jehož cílem je všechny účastníky všech turnajů maximálně pohostit!

Letošní ročník našeho turnaje chceme pojmout opravdu ve velkém stylu! A to z toho důvodu, že slavíme 100 let od založení šachového klubu ŠK Staré Město! Na všechny účastníky tak čeká ještě bohatší doprovodný program, různé speciální ceny a odměny a mnoho dalších překvapení! Rádi bychom také v rámci oslav 100 let uspořádali uzavřený velmistrovský turnaj.

Co se týče ubytování, je spoustu možností zejména v Uherském Hradišti, případně ve Starém Městě a blízkém okolí. Pořadatel sice přímo nenabízí možnosti ubytování (s výjimkou hráčů s mezinárodním titulem, u kterých je to dle individuální dohody s ředitelem turnaje), nicméně pokud mi napíšete/zavoláte, rád Vám případně pomůžu, to je opravdu to nejmenší! Aneb je třeba jít v duchu moravské pohostinnosti, která je proslulá... :)

Veškeré informace k turnaji budou postupně včetně propozic doplňovány na webové adrese:
https://www.sachysm.cz/…23/ 

Takže ještě jednou: doražte do srdce Moravy, nebudete litovat! Těším se se všemi na viděnou!

IM David Dejf Kaňovský, ředitel turnaje
0x 1307x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat