Online tréninky a online zahájení na měsíc červen

05.06.2023 03:42 | Trénink

Minule jsme se dívali na zavřenou sicilskou za černého a bílého. V posledním měsíci před prázdninami, kdy bude volno, bych rád probral opět za bílého i černého vzorové partie a motivy na sicilskou se Sb5. Tedy 1.e4 c5 2.Jf3 d6/Jc6 3.Sb5(+).

Zakoupit můžete zde:


https://form.simpleshop.cz/3nVg/

Bude to stejné jako u zavřené sicilské - podíváme se na první dva tréninky z pohledu bílého (nicméně se to hodně hodí i za černého) a pak další dva tréninky za černého (opět se to bude hodit i za bílého). V sicilské se 3.Sb5 vzniká více zajímavých pěšcových struktur a tím plánů a motivů.Klasika pro nás budou VZOROVÉ PARTIE  a samozřejmě také MOTIVY.

Kolikrát není TAK důležitá znalost konkrétních variant (samozřejmě, něco je třeba umět), ale vědět pak co dělat, proč to dělat a jak to dělat. Tedy porozumět pozici. Můj cíl je, abyste měli obecný přehled o těchto pozicích, rozuměli jim a věděli jste jaké tam jsou plány a motivy.Všechno si samozřejmě pořádně vysvětlíme a ukážeme si spoustu příkladů, které jsem většinou nikdy nikde nepublikoval. Po těchto trénincích budete daleko lépe chápat tyto struktury a dobře se v nich budete orientovat - my se samozřejmě zaměříme na plány, na figury, na motivy a další nuance (těchto) typových pozicí. A to je klíčové z hlediska šachové strategie.Poznámka: Jak už to vždycky máme, na konci tréninků bude soutěž. Půjde o shrnutí tréninků za rok 2023. Vítěz soutěže pak se mnou sehraje zápas na cca 1-2 hodiny. Jakýmkoliv tempem bude chtít (jen ne minutovky.

To se pak domluvíme.Všechny tréninky (soutěž bude ve čtvrtek od 18,00) budou v úterý od 18,00 tedy:

1.díl       Sicilská s Sb5  bílé/černé       1.díl                  6. 6. 2023

2.díl      Sicilská s Sb5  bílé/černé       2.díl                 13.6. 2023

3.díl      Sicilská s Sb5  bílé/černé       3.díl                 20.6. 2023

4.díl      Sicilská s Sb5  bílé/černé       4.díl                 27.6. 2023

SOUTĚŽ   SOUTĚŽ SOUTĚŽ            v 18,00             29.6.2023  

Jde o čtyři díly za měsíc červen/jún v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. 

Online zahájení (červen/jún):

Zakoupit můžete zde:

https://form.simpleshop.cz/kEWl/

Zde jsem přemýšlel delší dobu co udělat. Samozřejmě z hlediska "čistého" zahájení není vůbec problém. Rád bych ukázal dříve či později sicilskou za černého s Jf6 a Jc6 (tedy klasiku) nebo sicilskou s e6 atd. Pak například Caro-Kann.

Za bílého je toho také hodně. Nicméně to si necháme po prázdninách, (o prázdninách bude volno). Co ukázat v jednom měsíci a tedy ve dvou trénincích na zahájení? A pokud možno tak, aby vám to pomohlo v letních turnajích (a vůbec v šachu)?Rozhodl jsem se udělat speciální trénink zahájení na MOTIVY a VZOROVÉ partie. Chtěl bych vám ukázat vždy vzorovou partii na jedno zahájení a tam OBECNĚ ukázat základní myšlenky a motivy.

Vždy jedno konkrétní zahájení bude obsahovat více ukázkových - vzorových partií. Je více než jasné, že nejde ukázat všechno, ale pokusím se nastínit základní motivy a myšlenky. Cílem je to, abyste měli určitou představu jaké tam - v daných zahájeních co budeme probírat - jsou plány a motivy. Aby jste měli základní orientaci v daných pozicích.

V prvním díle (8.6.) se podíváme na černé figury a na těchto šest základních zahájení: sicilská najdorf, sicilská s e6 a francouzská a pak královská indická, nimcovičova indická a klasický dámský gambit.

V druhém díle (22.6.) se podíváme na bílé figury a na těchto šest základních zahájení: Střelcova hra, Morra gambit a Caro-Kann ala Tal x Botvinnik 1960 a pak dámský gambit s cxd5, ostrý sämischův systém v nimcovičově indické a domečky x KIDovi a Grünfeldovi.Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

Motivy a vzorové partie za bílého        1.díl                     8.6. 2023

Motivy a vzorové partie za černého     2.díl                   22.6. 2023

Jde o dva díly za měsíc červen/jún v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut.

Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. V tomto tréninku bude "jen" jeden soubor, oproti minulým tréninkům, ale bude hodně komentován slovy. Rozhodně více slovy než varianty. 

Robert Cvek

0x 1849x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované