O pohár starosty města Písku 2024

03.05.2024 13:30 | Turnaje

V sobotu 27.4.2024 se v Písku uskutečnil již 26. ročník turnaje v rapid šachu "O pohár starosty města Písku". Účast byla opět vysoká. Do Písku dorazilo celkem 126 hráček a hráčů.

V sobotu 27.4.2024 se v Písku uskutečnil již 26. ročník turnaje v rapid šachu "O pohár starosty města Písku". Účast byla opět vysoká. Do Písku dorazilo celkem 126 hráček a hráčů.


Turnaj zahájil starosta měesta Písek JUDr. Ing. Michal Čapek, který všechny účastníky uvítal a popřál jim hodně úspěchů v turnaji. Poté se již začalo hrát. Boje byly nekompromisní. V začátku až na výjimky vyhrávali favorité. Po 7.kole se do samostatného vedení dostal třetí nasazený Tomáš Civín ze Sokola Tábor. O půl bodu za ním byli čtyři pronásledovatelé, včetně prvního a druhého nasazeného. V osmém kole dokázal Civín remizovat býlími s prvním nasazeným Taronem Shagbazyanem. Nicméně okruh je pro následovatelů se rozšířil na šest hráčů.


V posledním kole Tomáš Civín rychle zapsal remítu s oddílovým kolegou a čekal jak dopadnou ostatní partie. Pouze jeden z jeho pronásledovatelů, Jakub Vojta, dokázal vyhrát. Nicméně na pomocné hodnocení skončil Jakub Vojta ze Spartaku Vlašim až na druhém místě. Třetí místo udržel první nasezená Taron Shagbazyan. Po dlouhé době vyhrál turnaj jihočeský zástupce.

Mezi mladými vynikl nejen Jakub Vojta, ale i David Hák ze Šachklubu Tábor, který skončil na 5. místě a také Jakub Voříšek ze Spartaku Vlašim, který skončil na 10. místě.

Celkové pořadí krajských přeborů:


juniorky:

1. Markéta Mácová - Šachklub Tábor

2. Agáta Postlová - VŠTE České Budějovice


junioři:

1.David Hák - ŠACHklub Tábor

2.Sebastian Steinbauer - ŠACHklub Tábor

3.Lukáš Karolyi - Chess club Písek


muži:

1.Tomáš Civín - Sokol Tábor

2.Vybíral Zdeněk Sokol Tábor

3.Jakub Stinka - Chess club Písek


Pořadatelé děkují za početnou účast i za to, že během turnaje nemuseli řešit žádný spor a těší se na příští ročník.

foto: O pohár starosty Písku 

výsledky: chessressult

www stránky pořadatelského oddílu

2x 1647x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
honzales77

Celkem fajn turnaj i pan Vlastimil Jansa se tam mihl.Trošku těžší vzduch a přítmí po ránu,ale člověk mohl vycházet všade ven a větralo se neboť v pátek večer tam hrála kapela Walda Gang/Tlustá Berta.Turnaj měl spád a kometátor občas perlil.Po turnaji jsem se vydal na rozhlednu Jarník (645 včetně vyhlídkové plošiny) výhled z ní je parádní na Novohradské hory,Boubín,Kleť a Brdy aj. jen jsou trochu v dáli...

+1 /-0 | 03.05.2024 15:40

lykan

Ta Agáta Postlová nemá chybu.smiley Je super, že jdete s dobou a máte to z hlediska genderové diverzity vyvážené.

+1 /-0 | 03.05.2024 13:36