O českého krále

26.04.2018 04:09 | Mistrovství České republiky mužů 2018

V sobotu čeští hráči rozběhnou na šachovnicích devítikolový závod, na jehož konci poznáme nového českého šampiona. David Navara obhajovat nebude, dveře se tak otevírají dalším předním českým šachistům. Komu se podaří sáhnout si pro titul mistra a 50.000?

Mužské mistrovství České republiky v klasickém šachu se letos opět uskuteční v rámci šachového festivalu Ostravský koník a začne prvním kolem v sobotu 28. dubna.  Letošní ročník MČR nabídne zajímavou novinku, živé komentování partií. Komentovat budou IM David Kaňovský (první 4 kola) a GM Štěpán Žilka (následujících pět kol) na YouTube. Součástí živého přenosu bude také chat (= prostor pro divácké otázky) a soutěž o ceny (šachové knížky, DVD a tréninkové hodiny s IM Burešem).

"Těším se na Vás, na každého....můžeme pokecat, můžeme chatovat v přímém přenosu, můžeme radit, můžeme si nechat nějaké věci vysvětlit a hlavně můžeme soutěžit, čeká na Vás 9 krásných knížek, které vítězům dojdou až domu, druhá cena 9x DVDod Roberta Cveka a třetí cena 3x po hodině tréninku po skypu s IM Jaroslavem Burešem.....tedy my jsme připravení.....Vy taky???" píše na FB profilu Robert Cvek.

Hrát se bude otevřený turnaj, což vždy slibuje zajímavý průběh. Přihlášeno je aktuálně 60 hráčů. Startovní listině vévodí GM Jan Krejčí (úvodní foto) a do první desítky nasazených se vešli GM Jiří Štoček, GM Vojtěch Plát, GM Alexey Kislinsky, GM Robert Cvek, GM Pavel Šimáček, IM Karel Malinovský, IM Lukáš Černoušek, GM Petr Hába a GM Vlastimil Jansa.

Jak už bylo napsáno v článku o Ostravském koníkovi, z důvodu kolize s německou extraligou se MČR nezúčastní někteří naši nejlepší velmistři a zlato nebude obhajovat ani GM David Navara, který hraje prestižní Memoriál Vugara Gašimova za účasti světových TOP hráčů.  Z loňských prvních pěti umístěných letos budou hrát pouze dva hráči (velmistři Štoček a Velička).

Kromě titulu mistra České republiky si nejlepší český šachista odnese prémii ve výši 50.000. Stříbrný a bronzový medailista si pak přijde na 30.000, respektive 20.000 Kč.

Hrát se bude celkem 9 kol, bez volného dne. Poslední kolo tedy připadá na neděli 6. května a začne již v 10:00. Všechna ostatní kola začínají v 16:00. Tempo pro hru bylo určeno 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce + přídavek 30 sekund na tah od začátku partie.

 

Odkazy

0x 17602x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat